Проблем шофьорска седалка

FoXBoY
Мнения: 12
Регистриран на: 11 Фев 2011 19:00
Местоположение: Карлово/София

Проблем шофьорска седалка

Мнение от FoXBoY » 06 Май 2014 11:10

Имам Toyota Avensis 1 2000г.Снощи ми се наложи да навия облегалката на шофьорската седалка до край.Навих я и видимо никъкви проблеми.След определено време трябваше да тръгвам качвам се местя седалката назад решавам да си оправя облегалката но греда.Механизма(ръчката) се върти но облегалката не помръдва.Ръчката за напред и назад се върти нормално докато си стигне до крайния ход но облегалката не помръдва на никъде.Чува се че нещо в седалката работи(сякаш е с някакви жила).Подскажете ми как може да се оправи.Понеже е застанала в такова положение в което не може да се шофира
Avensis III Wagon - 2.2 D-CAT (150 Hp) Automatic 2009г.

shark
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Юли 2008 19:03
Местоположение: София

Re: Проблем шофьорска седалка

Мнение от shark » 06 Май 2014 20:07

а пробва ли да и помогнеш с ръка докато въртиш ръчката? понякога просто може да има нужда от побутване. сигурно е прескочил някой зъб и не може да зацепи
Toyota Avensis 2008, 1.8 бензин

FoXBoY
Мнения: 12
Регистриран на: 11 Фев 2011 19:00
Местоположение: Карлово/София

Re: Проблем шофьорска седалка

Мнение от FoXBoY » 06 Май 2014 21:34

Да пробвах облегнат на нея да я сваля на долу но не става.Чува се като въртя ръчката че вътре в седалката нечо щтрака но облегалката не мърда.
Avensis III Wagon - 2.2 D-CAT (150 Hp) Automatic 2009г.

shark
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Юли 2008 19:03
Местоположение: София

Re: Проблем шофьорска седалка

Мнение от shark » 07 Май 2014 05:09

при това положение ще трябва да я свалиш от колата и да я огледаш хубаво какво още може да се доразглоби. точно седалка не съм разглабял,но щом е сглобена веднъж, трябва да може и да се разглоби. ако е жило сигурно се е скъсало. ако е зъб на някое от зъбчатите колелца вътре се е разместил от донавиването му в крайната му точка. и в двата случая ще трябва да я свалиш за преглед. ако намеря схема за разглабяне ще ти я дам.
Toyota Avensis 2008, 1.8 бензин

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 7 госта