Изкажете мнение..

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Какво да правя?

Ще искам ново стъкло(207лв.)
7
47%
Ще искам да ми плати възстановяването(10лв./см)
1
7%
Ако откаже 1 и 2 - да "падне мъгла" :)
7
47%
 
Общо гласове: 15

Аватар
JD
Мнения: 94
Регистриран на: 20 Ное 2005 19:15
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Изкажете мнение..

Мнение от JD » 18 Окт 2006 20:55

Ситуацията е следната , цяла година немога да намеря стъкло под 200 лв. за тойотката , накрая ги прежалих и ги дадох ... пръ транспортирането стъклото се чупи и се поръчва друго(дотук добре) оставих си колата в сервиза за да сложат стъклото на другия ден , отидох , видях как стои .. не ми хареса как са направили оплътненията , опитах се да споря .. но явно несъм от хората на които им се обръща много внимание и ми замазаха очите .. платих 270 лв. за стъкло + монтаж(при предварителна уговорка 250) както и да е и това прежалих, но 2 дни след това .. слизам си аз от количката и какво ми се замота погледа и .. погледнах към застраховката и лепенката за прегледа .. и нещо ме сряза , стъклото в долния ляв ъгъл вече има 10см. пукнатина която явно се е насочила към средата , хвърлям , псувам , викам
Обаждам се на пича(грешка,трябваше да отида направо там) и той ми казва: Ами то сигурно някой го е ударил .. абе как ще го е ударил след като няма следа от чужда намеса .. и той си измива ръцете като казва: Аз като го слагах беше здраво ..
Та аз съм замислил утре да сформирам силова групичка и да ходя да търся решение по тоя проблем .... А вие как бихте постъпили ?

El Camino

Мнение от El Camino » 18 Окт 2006 21:03

Koi bqha?

Na moqta smeniha super selski stykloto, sq imam symneniq, che teche i pak trbwa da se smenq.

Аватар
hyankov
Мнения: 1417
Регистриран на: 11 Сеп 2006 22:05
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от hyankov » 18 Окт 2006 21:04

Ако беше в САЩ и си платил с кредитна карта - обаждаш се на банката и си взимаш парите обратно, а стъклото им го оставяш пред вратата.

Тък като си в БГ - обаждаш се на четиримата си най-тежки приятели и отиваш да му кажеш че си искаш паричките обратно и че може да си завре стъкленцето там където не огрява слънчице...

Така бих направил аз. И на мен ми писна от 'майстори' дето едно оправят, друго чупят. Бях си закарал колата да ми сложат 4 нови гуми, като я взех имаше счупен shock.

И все пак сигурен ли си, че не си го пуканл с някой камък по пътя?
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 18 Окт 2006 21:13

Трябва да се добавят още възможни отговора към тази анкета.
Пример:
- нищо, това са им възможностите на тези стъклари;
- ще проверя металната рамка за неотстранена деформация вследствие на старо ПТП;
- ще накажа застрахователите при първа възможност;
- ще продам колата, защото е кърък;
- ще спестявам пари за друго стъкло.

Аватар
JD
Мнения: 94
Регистриран на: 20 Ное 2005 19:15
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Мнение от JD » 18 Окт 2006 21:26

благодаря за подкрепата, ще видим утре как ще се държи тоя иначе ще се оплача на Защита на потребителя
Добри предложения за Анкета, но вече е късно .. А относно продажбата .. замислям се ,но сърце не ми дава да се разделя с нея , несъм и се нарадвал още

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 18 Окт 2006 21:35

JD написа:... иначе ще се оплача на Защита на потребителя
http://www.ktzp.bg/index.php

П.П. Това е най-отчаяния вариант. Колегите не излизат на глава при рекламация на чисто нов автомобил, който има официална писмена гаранция. Последните ми 5 коли са от наш автосалон. Писна ми от простотии в гаранционния срок и затова вече риших да карам само Короли заради тяхната безотказност.
Последно промяна от sluchaen_fen на 18 Окт 2006 21:39, променено общо 1 път.

Аватар
JD
Мнения: 94
Регистриран на: 20 Ное 2005 19:15
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Мнение от JD » 18 Окт 2006 21:39

El Camino написа:Koi bqha?

Na moqta smeniha super selski stykloto, sq imam symneniq, che teche i pak trbwa da se smenq.
Абе уж някакъв разбирач от Габрово, дето доста време се е занимавал с това , но като видях как са ми сложили лайсните и ми стана адски тъпо , нямаше грам професионализъм и трябва да ги пълня със силикон ли и аз незнам .. и на всичкото отгоре и пари ми иска mad.gif

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 18 Окт 2006 21:45

JD написа:Добри предложения за Анкета, но вече е късно ..
Не е късно.
Добавяне на въпроси към анкетата става, като натиснеш бутон "Edit" на твоето най-първо мнение. После най-отдолу ще забележиш къде да внесеш новите отговори.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 18 Окт 2006 21:46

El Camino написа:Koi bqha?

Na moqta smeniha super selski stykloto, sq imam symneniq, che teche i pak trbwa da se smenq.

40 лева е презалепването в Кобра.

El Camino

Мнение от El Camino » 18 Окт 2006 21:49

jamie написа:
El Camino написа:Koi bqha?

Na moqta smeniha super selski stykloto, sq imam symneniq, che teche i pak trbwa da se smenq.

40 лева е презалепването в Кобра.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Аватар
JD
Мнения: 94
Регистриран на: 20 Ное 2005 19:15
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Мнение от JD » 18 Окт 2006 22:14

sluchaen_fen написа:
JD написа:Добри предложения за Анкета, но вече е късно ..
Не е късно.
Добавяне на въпроси към анкетата става, като натиснеш бутон "Edit" на твоето най-първо мнение. После най-отдолу ще забележиш къде да внесеш новите отговори.
Съжалявам има само за Atachments

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 18 Окт 2006 22:20

JD написа:... Съжалявам има само за Atachments
Модераторите могат да помогнат за добавяне на още няколко отговора към анкетата.

Ако предишният собственик е имал същия проблем при смяна на стъклото, то причината не е в стъкларя и неговото стъкло. С други думи - потърси причината за спукване на стъклото. Може да си купил колата с този проблем.

fido
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Мар 2006 01:39

Мнение от fido » 19 Окт 2006 03:14

40 лева е презалепването в Кобра.[/quote]

to az brah su6tite iadove v kobra-otivam za smiana na stuklo idvam da ia vzema i zabkata s4upena (kvo sa misleli 4e sum ostavil zlatni kul4eta li vutre)i nekuv selianin mi ska4a na boi....re6enia opitah s dobro tel. za oplakvane v kobra,potrebiteli ala bala nakraia otivam s o6te 4 guns.gif guns.gif guns.gif

p.s.v bg taka bie6 ili te ebat navsiade

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 19 Окт 2006 06:10

Ne samo v BG ebat i tuk(US) su6to!
Mnogo hora znam deto sa sudili avto servizi. Opravqt edno, no razbazikat drugo. Samo 4e tuka ne se biqt, a se sre6tat napravo v suda s advokatite si. K 'vo da prai6 imat zakoni horata. A nie ...?:censored: mad.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Мнение от alex_varna » 19 Окт 2006 19:12

fido написа:40 лева е презалепването в Кобра.
to az brah su6tite iadove v kobra-otivam za smiana na stuklo idvam da ia vzema i zabkata s4upena (kvo sa misleli 4e sum ostavil zlatni kul4eta li vutre)i nekuv selianin mi ska4a na boi....re6enia opitah s dobro tel. za oplakvane v kobra,potrebiteli ala bala nakraia otivam s o6te 4 guns.gif guns.gif guns.gif

p.s.v bg taka bie6 ili te ebat navsiade[/quote]

В кой град е това??
TOYOTA AVENSIS 2012 г., 2.0 D4D 124 КС
TOYOTA YARIS, 2004 г. 1000 куб., vvti
PEUGEOT 407, 2006г., 2000 куб., HDI

Ex:
TOYOTA AVENSIS , 1999 г. 2000 куб. TD

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], WoLF и 4 госта