Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?
Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?
Мнение от didog » 04 Юли 2010 02:07
Много харесвам този модел на Тойота и мисля да си го купя. Но преди това нека който кара такъв да сподели мнение, например кой мотор е по-добрия 2,0 или 2,2 а гледам че има и някакъв D-cat (177PS), та какво ще кажете и за него. Другото което е дали да бъде с климатроник или климатик и също за навигацията дали има карти за БГ? И не на последно място има ли значение от къде е внесен автомобила, понеже по форумите гледам че не пишат хубави неща за италианските автомобили.
Причина: Променено заглавие.
didog
Bass_Man
- Me4oKyX
- Мнения: 2201
- Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
- Местоположение: Пловдив
- Получена благодарност: 1 път
- Обратна връзка:
Мнение от Me4oKyX » 04 Юли 2010 04:56


Me4oKyX
jim_beam
titorace
- jim_beam
- Мнения: 2494
- Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
- Местоположение: Австрия
- Автомобил: Honda HR-V RU
- Благодарил/а: 11 пъти
- Получена благодарност: 6 пъти
- Обратна връзка:
Мнение от jim_beam » 04 Юли 2010 18:19
точно за тва си го взех и аз,но вече ще бягам оттам.имах впредвид ако иска човека да се учи от грешките на други,ако не да си чука главата.titorace написа:И аз съм 'ЗА' бензина. Но човека все пак пита кой от двата дизела да си вземе. 2.2 май е по-нов като модел, аз бих взел него.

ps:между другото знам един рав4 2.0 бензин с CNG(метан),оригинален c гаранция.предполагам можеш и версо да поръчаш с CNG,ако се интересуваш пиши лс!

jim_beam
- zi_zi_top
- Мнения: 4234
- Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
- Местоположение: София
- Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
- Благодарил/а: 2 пъти
- Получена благодарност: 33 пъти
Мнение от zi_zi_top » 04 Юли 2010 18:23
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!
zi_zi_top
Bass_Man
Мнение от didog » 05 Юли 2010 00:21
didog
- Bass_Man
- Мнения: 5559
- Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
- Местоположение: София
- Благодарил/а: 2 пъти
- Получена благодарност: 1 път
Мнение от Bass_Man » 05 Юли 2010 01:11
Отиди във френския сервиз и ще видиш само ХДИ-та в сервиза . Отиди в мерцедес и ще видиш CDI-та и бензини за кутии . В БМВ същата работа . Какво ще си купиш дето ще е по-добро ? Може би VAG дето до сега откриваха топлата вода с помпа дюзата и чак сега правят рейка ? Дето имат най-скъпата ремъчна ангренажна система на света ? Също така е важно да се каже , че на французите ( PSA ) и на Mini малките дизели са правени с Тойота . Киа и Хуйдай дизелите каквото не е с Тойота е с Мерцедес .
Иначе на БМВ дизелите са наистина много добри обаче поддръжката е съвсеееем друга .
BTW : ти нова ли търсиш или втора ръчица ?
Bass_Man
didog
Мнение от rashkov » 05 Юли 2010 04:26
добро мнение определено!jim_beam написа:аве я си вземи бензин да ти е мирна главата.и да не забравиш да почерпиш после!
Абе явно на дизелите трябва да се сипва във Всеки резервоар добавка. И аз незнам вече?!? Ще напиша тук последния ми опит, от който вече ми втръсна. Тия коли са си супер, но не са напрявени за БГ.
Та, прибрах се от Турция (която псуваме за к'во ли не), като надъних 55 литра Шел Ви-пауър. 3.60 лева за литър!!! Човека на бензиностанцията ме гледаше като изумен, че търся да сложа и добавка и около 50 пъти ми повтори: "вери гууд дизел". Аз накрая кандисах и тръгнах така. Колата вървеше като Ф1 !!! АБСОЛЮТНО никакво тракане в ниските, тих мотор, жестока мощност !!! Умрях от кеф да я карам.
Дойде време да зереждам в БГ. От Свиленград почти до Пловдив има само пиратски станции. По едно време си мислех, че карам само на изпарения. Когато намерих ОМВ, събрах 52 литра - ПРЕМИУМ.
Седнах, тругнах леко на 1ва и още в двора на бензиностанцията се почна с ТРАКАНЕТО в ниските. Колата се "запуши" буквално. Все едно 20 к.с. изчезнаха. Е те това е! няма с кво да ги караме тиа коли тука в БГ. Пълни Лайна им сипваме.
Та 2.2 Д4Д, хубав е, кефи ме, ама за всички проблеми дето се пише си е верно.
1 съвет де - търси само СОЛ оборудване! И най-добре да е от БГ, че ако я внесеш от Италия или Германия, ще е на 200 000км. Там дизелите ги купуват, за да ги строшат от каране. Големи държави са и минимума, който правят за 1г. е 50 000км !!!!!!!
www.red-vertex.com
rashkov
- zi_zi_top
- Мнения: 4234
- Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
- Местоположение: София
- Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
- Благодарил/а: 2 пъти
- Получена благодарност: 33 пъти
Мнение от zi_zi_top » 06 Юли 2010 00:11
Ако си ходил в тези страни сигурно си видял, че хората използват за по-големи разстояния високоскоростни влакове (TGV, Eurostar и др), а не се утрепват от шофиране.rashkov написа:...1 съвет де - търси само СОЛ оборудване! И най-добре да е от БГ, че ако я внесеш от Италия или Германия, ще е на 200 000км. Там дизелите ги купуват, за да ги строшат от каране. Големи държави са и минимума, който правят за 1г. е 50 000км !!!!!!!
За сравнение Париж - Лион: 1-ви вариант по магистралата с кола 5+ часа; 2-ри вариант с TGV 2ч 20 мин. Повярвай ми влаковете са пълни и то с прилично изглеждащи хора (публиката не е като на БДЖ)!
50-100 000 км годишно въртят определени фирмени коли на търговски представители, на които в пътуване им минава работния ден.
Работещия човек се качва на влака, сяда и си свършва някаква работа на лаптопа докато пътува или просто си почива.
Съветваш го да си търси кола от БГ, а същевременно пищиш за качеството на горивата тук + "чудните" ни пътища.
Приятелю, НЕ СИ КУПУВАЙ КОЛА ОТ БГ, защото е експлоатирана зле!
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!
zi_zi_top
- Vesko
- ЗАВИНАГИ С НАС.....
- Мнения: 3835
- Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
- Местоположение: София
- Обратна връзка:
Мнение от Vesko » 06 Юли 2010 00:15
177кс двигателя не е продаван от БГ дилъра на тойота.didog написа:Втора ръка ще търся, нещо 3-4 годишно. Значи както разбирам да си търся 2,2 мотора, а този Д-кат неразбрах какви са му проблемите, дали някой кара тойотка с такъв мотор да сподели впечатления.
Иначе карам 2.2 150кс авенсис и без НИКАКВИ добавки си е много добре на малко над 110000км


Vesko
Мнение от Dizzle » 06 Юли 2010 00:52
За 32к масло не съм доливал. Сипвай нормална нафта и няма да имаш грижи. Единствения "проблем" е,че Д4Д са доста чувствителни към горивото. По-голям проблем от губене на мощност не съм имал.Предполагам така е направено нарочно с цел екология и икономия ( с нормално гориво няма грижи).didog написа:Аз определено искам да си взема дизелов автомобил. От 6-7 години карам само дизел и мисля че не бих се върнал на бензин. Около 3 години карах Пежо ХДИ, После Рено ДЦИ и сега карам Митсубиши ДИД и от толкова време и толкова марки несъм имал никакви проблеми с двигателите и с нафтата. Сега малко се разочаровах, като гледам какви неща се пишат за Тойотата. Да не говорим че незнам какво е това да доливам масло на двигателя, а като чета тук за тойота май ще трябва. Дали наистина има някакви сериозни проблеми с дизеловите двигатели на тойота? Ако е така ще се ориентирам към друга марка
Dizzle
Обратно към “Общи технически въпроси”
- Всичко за TOYOTA
- ↳ Общи теми
- ↳ Клубни срещи
- ↳ Toyota Мания
- Технически въпроси
- ↳ Общи технически въпроси
- ↳ Двигатели
- ↳ Газови уредби
- ↳ Електрическа система, навигация, музика
- ↳ Хибридно задвижване - Hybrid Synergy Drive (HSD)
- ↳ Трансмисия
- ↳ Спирачна система
- ↳ Окачване
- ↳ Интериор/екстериор
- Електрически автомобили
- ↳ Общи разсъждения
- ↳ Електрически автомобили Тойота
- ↳ Зарядни станции
- LEXUS
- ↳ Общи теми
- ↳ Технически въпроси
- Отдел Subaru
- ↳ Subaru + MX5
- Пазар, магазини и услуги
- ↳ Купува части
- ↳ Продава части
- ↳ Купува / Продава автомобил
- ↳ Сервизи / Магазини / Услуги
- ↳ Черен списък на некоректни търговци и сервизи
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта