Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
Аватар
nike1975
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Сеп 2015 06:06
Местоположение: гр. София

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от nike1975 » 26 Сеп 2015 12:35

Здравейте колеги, След като поизчетох доста от мненията ви по тази тема реших да се допитам и до Вас. Отскоро съм горд собственик на Тойота авенсис 2.0 бензин 147кс. 2007г. двигателя е D4. И аз , като някои колеги от тази тема я взех с мисълта да и монтирам ГИ, но от тук от там разбирам, че е невъзможно да се постави ГИ на този модел двигател. Та искам да ви попитам какво е вашето мнение, има ли в крайна сметка възможност за монтаж на ГИ или не. И ако има все пак, то има ли някакви особеностти при монтажа. Благодаря предварително за отговорите ви и лек и успешен ден.

Аватар
Akima
Мнения: 7175
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 40 пъти
Получена  благодарност: 80 пъти

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Akima » 26 Сеп 2015 16:30

Почти не е възможно колега. wink.gif
Едно предложение,което не е икономически изгодно - http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... sis-20-03/.

Моят съвет е да забравиш за конверсия на този мотор.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
nike1975
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Сеп 2015 06:06
Местоположение: гр. София

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от nike1975 » 26 Сеп 2015 18:06

И аз така смятам колега. Ще си карам колата на бензин и ще си :whistle: . Мерси за бързия отговор и лека вечер.

Аватар
rambisimos
Мнения: 53
Регистриран на: 05 Авг 2013 22:25
Местоположение: София

Тойота Селика Т23 VVTL-i 192hp на газ?

Мнение от rambisimos » 13 Окт 2015 00:18

Здравейте,
възможно ли е да бъде сложена газ на Celica Т23 VVTL-i 192HP?

Разрових се малко,но не намерих достатъчна информация.
На някои места се споменава, че не е подходящо,но не е обяснено защо.

Ще съм благодарен,ако някой ми обясни защо НЕ и защо пък да не се слага газ.. angel.gif
Последно промяна от Akima на 13 Окт 2015 01:33, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.

Аватар
Akima
Мнения: 7175
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 40 пъти
Получена  благодарност: 80 пъти

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Akima » 13 Окт 2015 01:50

Не го прави.

Заради високооборотния двигател с лифт,който е олекотен отвсякъде.

Ето ти снимка на колан направена с ГИ BRC:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Ето ти и параметри на конкретния кит - http://www.brc.bg/media/Kit_Rally_SQ24.pdf.

Познай защо гърчето изчезна от радара след тези снимки... :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5559
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 13 Окт 2015 02:39

До колегата с D4 може да се направи но е скъпо.

До другия високооборотен колега :) - никакви ядове да се направи ако се направи кадърно обаче!!!

Аватар
Akima
Мнения: 7175
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 40 пъти
Получена  благодарност: 80 пъти

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Akima » 13 Окт 2015 02:42

Дай ми пример за сетЪП - аз си играх лично и не бях доволен от резултата.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Matematiks » 21 Окт 2015 22:36

Добър вечер на всички,


Спрял съм се по случайност или принуда на система Prins VSi-I Lpg

Изпарител Prins
Дюзи Keihin -Orange Dot
Филтър Bosh със сензор за налягане на него
Компютър Prins
Окабеляване Prins
Превключвател Voltran

Купих допълнително Евро сонда OMB V-4 и
Пълначка за резервоара BRC
Превключвател Voltran



Като цяло, разглеждайки компонетите ми се струва, че са доста висок клас, или поне са направени доста добре с внимание към детайла, букси, кабели, суич и тнт
Изпарителя монтирах зад колектора, колектора съм свалил и разпробил, нарязал резба и захванал изпарителя за купето. Не е по посока на движението, нооо случва се(това голям проблем ли е?)
Компютъра съм монтирал зад радиото, мразя кабеляци и компове в двигателният отсег, ще прокарам само буксите за газовите дюзи,темп датчика,букса газов клапан на изпарителя и датчик за налягане, ще ги прекарам през снопа на оригиналната инсталация и ще бандажирам отново с текстилна лента. Всички други кабели ще свържа в комппютъра на колата,който е 20 см под газовия зад централната конзола.
Дюзите ще монтирам с максимално къси маркучи до щуцерите,или поне така четох(поправете ме ако греша)

Имам следните въпроси:
Как да свържа изпарителя?Май може само паралелно заради крана. Има ли друго място на Королката, където е удобно да се свърже?
В комплекта имам медна тръба и фитинги, да ползвам ли нея или да взема от модерните, че е по лесно?
Проблем ли е, че колата ми няма OBD букса? Имам капаче, но не е счупено изобщо... unsure.gif

Интересувам се откъде да си купя КАЧЕСТВЕНИ:
Тройници
Щуцери
Маркучи на Faro и фитинги за тях
Нивомер(предпочитам OMB)
Скоби-Относно скобите ми се струва, че по добри са тези,които стискат постоянно-това така ли е?

Надявам се въпростите не са тъпи, но това ми е първият досег с газ изобщо на кола и монтаж на същия и предпочитам да се допитам до по запознати колеги. Ако въпросите са тъпи моля да ме извините :surrender:
Благодаря предварително на отзовалите се колеги

BukTopcku
Мнения: 38
Регистриран на: 02 Май 2015 13:18
Местоположение: Бургас

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от BukTopcku » 27 Окт 2015 20:50

аз съм с бензин 1.6 VVT-I и съм с газово , Има ли някакво значение каква е колата гледам колегата e с D4 двигател не го разбирам ама при обяснението на мене ми казаха че проблема на тойотките е в омаслителя пък при мене си има такова чудо няма проблеми вече над 10 000 км от как съм сложил газовото ... верно не ми беше много евтино 1400 лв ланди ренцо с омаслител ама според мен си заслужава нямам проблеми с газовото на бензин много ме мореше ...

Аватар
KrasIs7a
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Юни 2013 11:51
Местоположение: София/Ботевград

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от KrasIs7a » 30 Окт 2015 20:28

Аз пък вече 15к км карам на газ с газова от БСМ 1.8ввт 143hp, никакви проблеми,колата се настройва перфектно,на газ върви почти като на бензин

Kiko8
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Ное 2015 20:12

Газов инжекцион и клапани

Мнение от Kiko8 » 02 Ное 2015 21:24

Здравейте,колеги.
Нов съм във форума и искам да попитам следното:

От скоро съм собственик на Corolla Verso E121 2003 - 135 конски сили.Монтирах си газов инжекцион сам.
Доста почетох преди да разбера как да го монтирам и настроя.

Справих се успешно със задачата,но чета, че тези коли имали проблеми с клапаните при работа на газ и трябва да се монтира система за смазване на клапаните.
Моля колеги, които карат на газ и са минали повечко километри да споделят опит.
Нужно ли е да се поставя такава система или това е търговски трик?

Благодаря ВИ предварително.
Последно промяна от Akima на 02 Ное 2015 21:31, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от extory » 03 Ное 2015 11:50

Вчера ми светна чека на бутона на газовата а тя е Easy GAS Green демек Фобос 4 , но няма звуков сигнал. Колата върви добре, няма разлика от преди това. Някой каза , че може да се дължи че трябва да се смени филтъра на газта. Ако го сменя ще изчезне ли чека или трябва да се занули нещо?
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от iwan33 » 03 Ное 2015 19:23

Аз съм със същата газова, и моя чек на бутона свети. Точно заради филтри. Можеш да си ги смениш и сам, но чека няма да изгасне, трябва ти кабел и лаптоп.
Toyota Corolla

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Re: Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от extory » 04 Ное 2015 08:54

Ясно, благодаря :thumbsup:
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

VikoBul
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Окт 2014 11:08

Проблем с Газовата Уредба.

Мнение от VikoBul » 04 Ное 2015 16:37

Привет, Колеги!

Първо, искам да се извиня ако темата се повтаря, но не можах да намеря други подобни.

Имам проблем с газовата уредба на Тойотата, особено от когато времето започна да захладнява. Значи проблема се появява предимно след като свърша работа, което е към 1 сутринта и навънка си е клинч. Колата първоначално си пали на бензин, докато температурата не стигне около 30 градуса след което превключва автоматично на газ. Проблема е, че колата не иска да превключи на газ даже след като колата е загряла до половината на температурният датчик, което вярвам, че е към 90 градуса.

Вчера примерно се връщам от работа и си карам на бензин, докато колата не загрее. Карах към 5-6 километра от Дружба 1 и на Булевард Тодор Александров до Син Сити реших да превключа на газ, но уви не ми се получи. След това отбих встрани, изключих колата, запалих я пак и започнах да форсирам двигателя за около 10-15 секунди на 3000-4000 оборота и успя да превключи на газ.

Моля ако някой има идея какъв може да е проблема да сподели и да ме насочи към някой газов сервиз, понеже аз днеска бях при моя газаджия и му обясних за проблема при което той отвърна "Сега на гас ли е?" - потвъртих, и той каза "Нищо не може да се направи, докарай ми колата, когато не може да превключи на газ и ще проверим. Всичко това ми се стори като много неясен отговор и си мисля, че най малкото, което можеше да направи е да има някаква идея какво може да причинява проблема.

П.С. - Преди около 8 месеца ми смениха МАПП сензора на газовата уредбеа, ако това помага с нещо.

Предварително Благодаря! worthy.gif
Последно промяна от Akima на 04 Ное 2015 23:22, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост