За Разбирачи :)

Публикувай отговор
DMDimitrov
Мнения: 295
Регистриран на: 23 Окт 2007 15:00
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: За Разбирачи :)

Мнение от DMDimitrov » 13 Мар 2009 11:14

Vesko написа:Интересно как мислиш че става искрата без бобина? Конструктивно може да е направена по много различни начини. Но мисля че за сега бензиновите мотори имат поне една бобина smile.gif
Грешката е моя колега. Пообъркал съм две различни понятия - имал съм пред вид, че не е с дистрибутор, а се управлява от компютъра, но бобини си има. Ами така е, на няколко напитки. smile.gif
Corolla Е11 G6 Compact 1.3i 16V 4E-FE 98г
Lexus RX400h, 2008г

Аватар
pumabg
Мнения: 114
Регистриран на: 08 Апр 2008 22:30
Местоположение: Софето

Re: ...

Мнение от pumabg » 13 Мар 2009 15:39

Rudolf, ако имаш инфото на български или руски ще е по добре cool.gif
Така и не разбрах от кабели може ли да се получава проблема???


sashoskiora
Мнения: 275
Регистриран на: 26 Окт 2007 00:55
Местоположение: Sofia

Мнение от sashoskiora » 13 Мар 2009 19:07

А защо не пробваш с една диагностика. :thumbsup:

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ...

Мнение от rudolf » 13 Мар 2009 19:44

pumabg написа:Rudolf, ако имаш инфото на български или руски ще е по добре cool.gif
Така и не разбрах от кабели може ли да се получава проблема???

аз не разбирам много,а и темата е за разбирачи,,,,исках да подскажа само ,че повредата и състоянието на свеща показват в в 90%-причината за повредата,,,,
от кабели може да имаш слаба искра или оттечка,,,тоест според мен при ниски обороти ще работи нестабилно и чат пат някой цилиндър няма да се обажда,,,но да работи добре и да сменяш всички свещи--за мен не е от кабели.. много е общо това което си написал за -яде свещите.....електрическа причина може да бъде и сбъркан аванс.но като цяло нека ги погледне някой дет разбира и да прецени с каква смес ти работи мотора,,,,на 1вия линк не е нужно да знаеш енглиш за да видиш на коя от снимкит еприлича твойта,,,

Аватар
aleksbr
Мнения: 96
Регистриран на: 05 Сеп 2007 21:01
Местоположение: Благоевград

Re: За Разбирачи :)

Мнение от aleksbr » 13 Мар 2009 20:41

pumabg написа:Здравейте на всички!От одавна не съм писал, а е крайно време щото продължавам да си карам малката перла:)
Проблема, е че яде свещи вече втори комплект купувам и все така.
Първите бяха Denso, вторите NJK.
Но работата не е в свещите а в причината!
Въпросът ми е простичък, може ли да се прецакват свещи от неизправни кабели?

Допълнително ще кажа, че само 2 и 3 свещ се зацапва, и не гълта грам масло.....
Вие сте
:whistle:
Свещите се "зацапват" или сегменти,или се губят тоците.:
1-смяна на кабели
2-разменяне на бобините

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Vokil » 13 Мар 2009 21:42

Автора може ли да направи една снимка на свещите на тези които работят добре и на зацапаните, нека ги разгледаме колата може да цапа и пробива изолаторите на свещите от кофти бобина от кофти дюзи от кофти вложки или от кофти сегмети.
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За Разбирачи :)

Мнение от rudolf » 14 Мар 2009 01:23

aleksbr написа:
pumabg написа:Здравейте на всички!От одавна не съм писал, а е крайно време щото продължавам да си карам малката перла:)
Проблема, е че яде свещи вече втори комплект купувам и все така.
Първите бяха Denso, вторите NJK.
Но работата не е в свещите а в причината!
Въпросът ми е простичък, може ли да се прецакват свещи от неизправни кабели?

Допълнително ще кажа, че само 2 и 3 свещ се зацапва, и не гълта грам масло.....
Вие сте
:whistle:
Свещите се "зацапват" или сегменти,или се губят тоците.:
1-смяна на кабели
2-разменяне на бобините
сорри това накрая не го бях прочел happy.gif


като цяло, кабелите се водят консуматив,,,всеки майстор който държи на името си -първо те праща за свещи и кабели-и тогава ти прави диагностика,,,,та щом има проблем, и кабелите не са сменяни от години---изобщо тоя въпрос не би трябвало да стой на дневен ред. ,сменят се и чак тогава се диагностицира..

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Re: За Разбирачи :)

Мнение от diver » 14 Мар 2009 08:19

rudolf написа:
aleksbr написа:
pumabg написа:Здравейте на всички!От одавна не съм писал, а е крайно време щото продължавам да си карам малката перла:)
Проблема, е че яде свещи вече втори комплект купувам и все така.
Първите бяха Denso, вторите NJK.
Но работата не е в свещите а в причината!
Въпросът ми е простичък, може ли да се прецакват свещи от неизправни кабели?

Допълнително ще кажа, че само 2 и 3 свещ се зацапва, и не гълта грам масло.....
Вие сте
:whistle:
Свещите се "зацапват" или сегменти,или се губят тоците.:
1-смяна на кабели
2-разменяне на бобините
сорри това накрая не го бях прочел happy.gif


като цяло, кабелите се водят консуматив,,,всеки майстор който държи на името си -първо те праща за свещи и кабели-и тогава ти прави диагностика,,,,та щом има проблем, и кабелите не са сменяни от години---изобщо тоя въпрос не би трябвало да стой на дневен ред. ,сменят се и чак тогава се диагностицира..
Абе да ти кажа, точно добрите майстори на диагностика ми хванаха кофти кабели сменени с някви ментета.
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
pumabg
Мнения: 114
Регистриран на: 08 Апр 2008 22:30
Местоположение: Софето

Мнение от pumabg » 14 Мар 2009 10:40

Момчета, благодаря за съветите.
Работата е там, че до сега съм направил 3 диагностики.
В Тойота, Хонда и една независима в сервиз изток.
В сервизът на Тойота даже правихме test drive с включен компютър.
Не откри никакви грешки след половин часово каране.
Проверих и дюзите всичко е шест.За сегменти въобще не може и дума да става. Първо защото маслото не мърда второ има много добра компресия, както казах колата лети с нови свещи.
Преди време бях писал, че до сега не съм карал 1.3 двигател, който така да набира.А съм карал и тествал бая коли в живота си стари нови но най вече бързи tongue.gif
Някой спомена за бобина ако може да ми обясниш как да разбера дали не е за смяна.
Иначе за кабелите съм съгласен, че са важни, но има и куп други неща и в един момент пак трябва да дадеш една хилядарка а в тая криза не е здравословно......
Как да тествам кабелите?Всички съветват да гледам вечер...Да ама нищо не виждам или по скоро не се вижда да свети нищо..
Мога ли да разменя някой кабел с друг или ако има доброжелатели да пробвам техните кабели и да видим дали от там не е причината.
10X предварително

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 14 Мар 2009 18:09

pumabg написа:Момчета, благодаря за съветите.
Работата е там, че до сега съм направил 3 диагностики.
В Тойота, Хонда и една независима в сервиз изток.
В сервизът на Тойота даже правихме test drive с включен компютър.
Не откри никакви грешки след половин часово каране.
Проверих и дюзите всичко е шест.За сегменти въобще не може и дума да става. Първо защото маслото не мърда второ има много добра компресия, както казах колата лети с нови свещи.
Преди време бях писал, че до сега не съм карал 1.3 двигател, който така да набира.А съм карал и тествал бая коли в живота си стари нови но най вече бързи tongue.gif
Някой спомена за бобина ако може да ми обясниш как да разбера дали не е за смяна.
Иначе за кабелите съм съгласен, че са важни, но има и куп други неща и в един момент пак трябва да дадеш една хилядарка а в тая криза не е здравословно......
Как да тествам кабелите?Всички съветват да гледам вечер...Да ама нищо не виждам или по скоро не се вижда да свети нищо..
Мога ли да разменя някой кабел с друг или ако има доброжелатели да пробвам техните кабели и да видим дали от там не е причината.
10X предварително
Незнам кой каде и каква диагностика е правил, но на читав стенд, с майстор дет знае кво да гледа, кофти кабел се хваща на 100%.
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
pumabg
Мнения: 114
Регистриран на: 08 Апр 2008 22:30
Местоположение: Софето

Мнение от pumabg » 14 Мар 2009 19:07

Това, което казваш звучи логично...Къде е тогава проблема?И какво ще кажеш за тая бубина? unsure.gif

krzv
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2009 14:00

Мнение от krzv » 16 Мар 2009 14:39

Пич, мога да те посъветвам, ако имаш време да минеш през Бояна. Влизаш по Панорамния път от Беловодски път(продължението на бул. България)(на светофара в дясно) и точно след 50 метра ще видиш от ляво 2 гаража и отпред пред тях паркирани по тротоара коли. Това е един сервиз на баща и син. И двамата са много добри разбирачи, а са изключително добре запознати с, и са фенове точно на, Тойотите. Даже бащата си е жичкаджия и си прави някви машинки даже, много е добър, сяква електроника оправя. Аз там си давам колата вече и винаги откриват кво има и го оправят безпогрешно и взимат много малко пари, даже намират чисто нови части за тойоти на много ниски цени, а не като тия шмекери от ТМ. Отиди там да ти я погледнат и веднага ще ти кажат какъв е проблема ;)

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 16 Мар 2009 16:00

дай неква карта да не се забъркам laugh.gif да ги види колко разбират от електроники на тойо

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Мнение от martod » 16 Мар 2009 16:12

mitoko написа:дай неква карта да не се забъркам laugh.gif да ги види колко разбират от електроники на тойо
Е той човека ти го е обяснил цветно даже, biggrin.gif ти сега ще го караш и карта да чертае..... laugh.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
pumabg
Мнения: 114
Регистриран на: 08 Апр 2008 22:30
Местоположение: Софето

Мнение от pumabg » 16 Мар 2009 20:42

krzv написа:Пич, мога да те посъветвам, ако имаш време да минеш през Бояна. Влизаш по Панорамния път от Беловодски път(продължението на бул. България)(на светофара в дясно) и точно след 50 метра ще видиш от ляво 2 гаража и отпред пред тях паркирани по тротоара коли. Това е един сервиз на баща и син.
Благодаря колега, имаш ли някакъв тел. , че съм зле с времето да се уговоря за точен час

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ufer и 4 госта