RAV 4 бял пушек при загрял двигател

coooolyy
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Май 2024 12:03
Местоположение: София
Автомобил: RAV 4, 2010. 2.2 155к.с 110kw

RAV 4 бял пушек при загрял двигател

Мнение от coooolyy » 22 Май 2024 20:14

Здравейте колеги, нека да започна с извинение tooth.gif нов съм във форума, и не съм сигурен дали въпросът ми е за тука или друга секция.

Така... Става въпрос за RAV 4 crossover 2010г. D4D 150к.с 110k.w. Нека започна с малка предистория, колата е купена миналата година от някакви джамбази от Варна, внос от Италия. След покупката минава преглед и обслужване, казват ми, че всичко точно и след 1/2 каране тръгваме обратно за към София. По пътя ми светва вълшебната лампичка за чек енджина и включвам OBD то за да видя грешката (P2453), след консултация с познат майстор се оказва, че грешката е най вероятно от кофти датчик. След 1 месец седмично по няколко пъти карания из града пак заминава е за морето и по пътя ми светва лампичката за маслото след доливане и консултация със същия майстор се оказва, че маслото е сбъркано. След като се върнах в София първа работа колата отива за повторно обслужване, при обслужването се оказва, че главата е пукната ( най вероятно след ПТП ) следва смяна с нова и шлайфания и тн. И стабилен ремонт на двигателя + замяна на датчика на ДПФ а. И ми казват, че най вероятно пушека идва от маслото което попада върху ауспуха и изгаря. Но уви не е това.

Та проблемът е следният, след основен ремонт на двигателя( където предполагам, ще се види ако има и друг проблем от типа на сегменти, дюзи и тн. След като запаля сутринта няма никакъв пушек, след 10/15 Мин като загрее двигателя почва да пуши, като пушека не е константен пуши от 5 до 15 секунди макс и спира, може да се появи след 1км може след 10 може след 50, при подаване на газ се увеличава, но ми прави впечатление, че на светофар (ако му е дошло времето да пуши ) и без да съм подал газ припушва лекичко. И когато климатика е включен при пушене се усеща една специфична миризма, мисля, че не е на масло ( работя с косачки, храсторези и тн. и предполагам миризмата на изгоряло масло от колата ще мирише идентично) Ремонта на двигателя се случи миналата година както и смяна на масло, от тогава съм изминал около 5000 км. Преди припушването беше няколко пъти при цял ден каране, докато сега ми пуши доста често. За 10тина км. хващам да пуши поне 5/6 пъти и то стабилно.

Ясно ми, че от един пост няма как да ми кажете точно решение на проблема, но моля за някакви насоки или читав майстор/сервиз където биха направили адекватна диагностика. Не ме притеснява смяна на ДПФ и тн. не искам да съм поредният с премахнат ДПФ. Изчетох предишните теми със същото заглавие просто са стари и нз колко е достоверна информацията.

Съжалявам за дългия пост.

Аватар
ufer
Мнения: 2648
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 17 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

RAV 4 бял пушек при загрял двигател

Мнение от ufer » 23 Май 2024 08:59

Стабилен ремонт на двигателя... колко стабилен? Правен ли е шлайф на цилиндрите, нови бутала и сегменти?, новата глава надувана ли е...? Преди да тръгнеш да правиш разни диагностики, вземи да измериш компресията няколко пъти. За 5000 км всички детайли трябва да са се напаснали добре и не забравяй при мерене на компресията да се слага по малко масълце в цилиндрите и ще се види дали е добър ремонтът... :thumbsup: Но компресията задължително при друг майстор, който да не е приятел на предишния... bash.gif

coooolyy
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Май 2024 12:03
Местоположение: София
Автомобил: RAV 4, 2010. 2.2 155к.с 110kw

RAV 4 бял пушек при загрял двигател

Мнение от coooolyy » 23 Май 2024 14:00

Смяна на глава и шлайфане на глава+ смяна на всички гарнитури, това ми беше казано. Не разбирам от двигатели, но ми казаха, че всичко е точно и двигателят е в много добро състояние. Иначе само да добавя в момента стриктно следя нивото на маслото и антифриза и нищо не мърда. Иначе за компресията къде мога да отида при читав майстор който да ми каже как стоят нещата ?

Аватар
ufer
Мнения: 2648
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 17 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

RAV 4 бял пушек при загрял двигател

Мнение от ufer » 23 Май 2024 14:40

Някой софиянец да ти каже... :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 5 госта