Странно парно Тойота РАВ4 2002г

Yanko_RG
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Яну 2014 11:23
Местоположение: Благоевград
Автомобил: toyota verso D4-D

Странно парно Тойота РАВ4 2002г

Мнение от Yanko_RG » 28 Ное 2020 19:48

Здравейте колеги. Проблема го имам от повече от две години, но сега чак решавам да питам компетентните съфорумци.
Парно по принцип няма - разликата при загрята кола зимата е минимална на топло и на студено. Интересното е че една от вентилаторните решетки духа топло /не колкото трябва, но чувствително по топло от другите, които духат хладко/ - става въпрос за тази до навигаторската врата.
Да започнем с малкото радиаторче, което най-често се поврежда и е вътре в купето - не е от него - проверено, тествано. Когато колата загрее под капака всички възможни маркучи за парното са много топли, включително и входния и изходния към купето. Не губи антифриз и не е нужно доливане.
Моите съмнения - не се затваря докрай клапата топло студено или има някаква повреда по нея. Да ама копчето си се върти съвсем нормално и даже като го завъртя по рязко от студено към топло се чува едно "туп" - демек затваря добре, ама знам ли?
Най-чудното ми е как пък само от една от дюзите има наченки на топло, от другите не - някакви предполужения?

Аватар
WoLF
Мнения: 2697
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 289 пъти
Получена  благодарност: 132 пъти

Странно парно Тойота РАВ4 2002г

Мнение от WoLF » 28 Ное 2020 22:25

Клапи са според мен. Тази с наченките е едвам отворена, а тупкането е от клапа, до която въобще не стига правилния въздух :thumbsup:
Може на диагностиката да си каже нещо по моторчетата, иначе разглобяване...
ИзображениеИзображениеИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта