Страница 1 от 1
LS600LH ABS грешка C1391
Публикувано на: 09 Юни 2025 19:14
от ТТодоров
Здравейте!
Някой борил ли се е с грешка C1391 - актуатор или някой агрегат по схемата?
Цените на модулите варират от 3к до 9к, но никой не казва кой точно модул е.
Симптомите са притрисане при спиране, втърдяване на педала, последвано от омекване.
Ако някой може да препоръча кадърен сервиз или вече да е ремонтирал/рециклирал да сподели, моля.
Благодаря!
LS600LH ABS грешка C1391
Публикувано на: 10 Юни 2025 10:49
от slowtraveler
Не се навивай директно за смяна на модул, а направи добра диагностика... Да не се окаже например, че само са ти сменили накладки без да са обучили (ресетнали) системата наново, и така да си дошъл на този хал... Разбира се - може да се е износил някои спирачен апарат и да е почнал да тече... Вариантите са много..
Предполагам В Лексъс биха се справили с този проблем, защото не са много сервизите, които знаят тези детайли за Лексъс..
LS600LH ABS грешка C1391
Публикувано на: 10 Юни 2025 11:48
от Akima
Задавам контра въпроси:
1.Като направихте активни тестове с GTS - какъв е резултатът от активирането на соленоид SMC1, соленоид SMC2, соленоид SLRRR и соленоид SLRRL?
2.Проверихте ли всички линии за хидравлични течове?
3.При изчистване на грешката и повторно стартиране на автомобила/Ready/ появява ли се отново DTC C1391 ?
4.Също така какви са наляганията на всяко колело и променят ли се те, ако да - на едно или повече?
5.Пробегът на шасито в км е?
LS600LH ABS грешка C1391
Публикувано на: 10 Юни 2025 15:16
от ТТодоров
Отивам да събера инфо, че колата е на баща ми..
Знам, че я гледаха в Lexus Изток София. Отказаха да сменят спирачна течност преди да отстранят проблема.
Ще пиша отново, благодаря Ви!