Fit Vs Yaris

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
KORD
Мнения: 472
Регистриран на: 14 Авг 2005 06:39

Fit Vs Yaris

Мнение от KORD » 09 Авг 2006 05:22

Zna4i opitvam se da resha kakva kola da zememe sas jenami za neinite roditeli . Az li4no ne bih si zel caner ama te iskat toyota ili honda i sledovatelno jenata she pravi payments taka 4e shte trqbva da e i eftina pak sas cenata na gorivoto v mometa i dobra na MPG . I se sprqh na fit ili yaris . Taka 4e ako moje seki da si kaje mnenieto i molq badete obektivni :) znam 4e e toyota forum no se pak ....
Изображение
"Money Money Money Money jivota e pari Money Money Money Money i gotini jeni " Kondio 1998 :)

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Fit Vs Yaris

Мнение от Japanese_fever » 09 Авг 2006 06:01

Eto im specs:
Honda Fit (1.5L SOHC VTEC)
http://automobiles.honda.com/models/spe ... elName=Fit

Toyota Yaris (1.5L DOHC VVT-i)
http://www.toyota.com/yaris/specs.html

КАто цяло аз съм за Хондата. Не защото съм притежател, но сега ще обясня. Като двигатели са идентични samo deto Yaris-a e DOHC, което оба4е не виждам да му дава особено предимство при тези малки джигатели, пук и не е G серия.
Дизайна на Хондата е много по-атрактивен за мен(прилича на Пежо 306 малко)! Яриса е доста грубоват(на снимките е може би О.К., но на изложението беше голямо-малко грозно пате). Ако ще се взима Toyota да е Yaris S, неговия дизайн е по-приемлив!

Базовата Хонда е по-скъпа с ~$500 от най-скъпия Ярис(t.e. Yaris S).
I Yarisa Hatchback ne e lo6, no nikoga Sedana, kato dizaj e naj-grozen.
Sravnena s Yaris Hatchback Honda Fit e s okolo $4000 otgore. Taka 4e vie trqbva da re6ite.

Az po4nah da sravnqvam dizajna, za6toto kato tehn. harakteristiki na dvigatelite sa ednakvi. I interior dizajna na Honda e po-dobur.

Naposleduk Toyota puskat nqkakvi mnogo grubi linii, kato se zapo4ne s dosta visokata posledna Corolla(slava bogu 4e i smenqt dizajna sled 1 godina) sleep.gif , kato se mine prez novoto ujasno grozno Camry i Yarisa
napodobqva Camryto su6to. Ne znam za6to Toyota za6to taka sa re6ili. Noviq IS su6to e dosta po-rubat ot predniq model naprimer. sad.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 09 Авг 2006 07:39

znachi az ne bih gledal cenata na base modelite. neznam dali si se porovil po linkovete deto japana gi e dal no, hondata ako vzemesh sport modela sus automatic gearbox-a, idva sus vsichki power neshta dokato na toyotata sa extra, neznam, az kato si gi napravih kakto az iskam vuv nai-loshiat sluchai razlikata v cenata beshe UNDER $2000 tui che mislia che e vupros na vkus. hondata idva sus paddle shifters daje. na men lichno mi e po-simpatichna, no tova veche si e lichen izbor. dokato ne otidete da gi probvate niama da reshite, a i da vi dadat konkretni ceni. yarischeto obache naistina ako ne iskash power glezotiiki mojesh mnogo tunko da go vzemesh. neznam kakvo da ti kaja, az lichno bih vzel fit-a. reshenieto OBACHE E TVOE.

eto linkcheta i ot men
Honda FIT :
http://www.cars.com/go/crp/research.jsp ... delid=8235

Toyota yaris
http://www.cars.com/go/crp/research.jsp ... f=national

Аватар
KORD
Мнения: 472
Регистриран на: 14 Авг 2005 06:39

Мнение от KORD » 09 Авг 2006 09:01

Utre moje da pobram4a sas motora po dilarite taka 4e delslow4o ako ne ba4kash zvanni
Изображение
"Money Money Money Money jivota e pari Money Money Money Money i gotini jeni " Kondio 1998 :)

Tino
Мнения: 46
Регистриран на: 21 Ное 2005 15:24
Местоположение: Варна - Пловдив - София

Мнение от Tino » 09 Авг 2006 13:27

Като собственик на Хонда Джаз ( Фит ) 1.4 DSi ( или 8 клапанов мотор с по две свещи на всеки цилиндър ) за вече 100 000 км няма никакви грижи от самата кола !!! Разхов в София с климатик 6.2/4 ( майка ми я кара колата ) , разход София - Пловдив ( 4-ма човека ) 5.8 ( измерване на компютъра , и зануляване след тръгване от караулката ;) ) !!! Удобна за шофиране както градско така и извънградско , просторна , с голям багажник !!!
За Яриса нищо не знам , но май Джаза като базов модел предлага мното повече вградени екстри отколкот самия Ярис , за мене лично е по-доброто решение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 09 Авг 2006 16:21

mnogo obektivni mnenia, i dvete koli naistina ne sa loshi.
yarisa otvture e malko beden naistina, no puk otvun me kefi poveche. kakto i novoto camry i avalon. mislia che sa strahotni! iavno e vapros na vkus.

az lichno ne znam koia bih vzel. moje bi nito edna ot dvete. spored men triabva da se test drive-vat i togava sht se reshi. na hartia ne mojesh da napravish takova reshenie
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 09 Авг 2006 17:45

az sam saglasen s ugabuga, ne moga da napravq re6enie samo po internet, ne si li e to da sedne6 da vidi6 dali ti e komfortno, kak ti e razpolojeno tabloto dali vsi4ko e napraveno i ispipano, kak e fit i finish-a, i t.n. moga da vi izbroqvam do bez broi. No vse pak ako mi sloji6 pistolet na slepoo4ieto i kaje6: "Izbirai ku4e mrysno"; nai veroqtno bih si izbral toyotata, poneje taq kola e za na priqtelkata ti roditelite, takiva ne6ta kato del sol4o....paddle shifters ne im trqbvat, nito pyk "S" modeli nito pyk aluminievi djanti, da ne govorim za spoileri ili lowering springs koito se predlagat ot TRD. ta az mislq 4e e nai uda4no yaris-a sys dobre podbrani interiorni extri.....
Znam 4e posting-a be6e izri6no za yaris i fit....no ako moje6 da prejali6 razlikata v razhoda na gorivo vw- 22/30 vs yaris- 34/40 i nqkolko hilqdi...2000(vw rabit-2 Door 2.5L 150 HP 6-speed automatic $ 16,065 VS yaris kato go buildva6 okolo $14k i ne6to i pri tova vw-to ima6e pove4e polzotvorni extri i e po 6irok i s po golqma garanciq, no tova vie sami 6te vidite) na mene li4no mi se struva 4e 6te si vzema vw-to any day pred Yaris-a. Eto tuk mojete da sravnite vw-to sys vsqkakva kola...
http://www.vw.com/rabbit/compare.html

I za tiq koito si mislqt 4e infoto na saita na VW za ostanalite marki ne e verna, az li4no q sravnih predi da vi go dam, korektna e!

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 09 Авг 2006 18:21

ot gledna tochnka na mehanik, bih vzel Yaris!

Аватар
KORD
Мнения: 472
Регистриран на: 14 Авг 2005 06:39

Мнение от KORD » 09 Авг 2006 19:41

E i az bih si zel neshto nemsko kakto sam i napravil ama ...... bashta i na dd ( jena mi ) iska honda ili toyota . Toi se e sprql na civic ama ne mislq 4e trqbva da prekalava sas negoviq tormoz nad jenami sas tolkova golama cena na kolata zatova az li4no mu bih zel huidai ama .... biggrin.gif biggrin.gif she trqbva da e eftina honda ili toyota
Изображение
"Money Money Money Money jivota e pari Money Money Money Money i gotini jeni " Kondio 1998 :)

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 09 Авг 2006 20:16

KORD написа:E i az bih si zel neshto nemsko kakto sam i napravil ama ...... bashta i na dd ( jena mi ) iska honda ili toyota . Toi se e sprql na civic ama ne mislq 4e trqbva da prekalava sas negoviq tormoz nad jenami sas tolkova golama cena na kolata zatova az li4no mu bih zel huidai ama .... biggrin.gif biggrin.gif she trqbva da e eftina honda ili toyota
mai neshto ne si me razbral:
ot gledna tochka na mehanik, NIKOGA NE SI BIH VZEL KOYATO I DA E NEMSKA KOLA... otnosno izbora mezdu honda i toyota, bih vzel toyotata, prosto mehanikite i chastite sa im po-kachstveni i zdravi, i ponezhe gleam che ne iskash da harchish izlishni pari, logichno e da se vzeme po-nadezdnata kola... no logikata pri chovek koito VUPREKI neja si e vzel nemski taralyasnik, edva li shte proraboti, togava si vzemi Hondata, za da ni dokazesh tuk porednata glupost na kojato si sposoben, a kato pochnesh da harchish pari po podruzhkata, idi v honda foruma za pomosht!
easy, ain't it?! wink.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 09 Авг 2006 20:34

+1 Za Yaris-a, ima chertite na Avalon i na Camry! :thumbsup:

no samo da dobavia, Nissan Versa e sustho v tazi categoria. Eto i burza spravka:
Прикачени файлове
versacomp.JPG
versacomp.JPG (55.72 KiB) Преглеждано 5096 пъти
versacomp1.JPG
versacomp1.JPG (130.46 KiB) Преглеждано 5097 пъти
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 10 Авг 2006 07:00

V35GTR написа:no samo da dobavia, Nissan Versa e sustho v tazi categoria. Eto i burza spravka:
Tuj kato nqma da otvarqm nova tema, za6toto novinata ne e svurzana s Toyota(ne izkam da se pravq na interesen), no iskam samo da kaja, 4e kupihme ve4e kola na bratov4eda, golqmo podbirabne padna, za6toto i fin. vuzmojnosti ne bqha golemi. Tuj kato na staro Toyota i Honda durjat visoki ceni go vkarah :whistle: v sektanskata vqra, za sega:
Nissan Stanza ('92, posledniq model) - 2.4L, 12V rolleyes.gif
Cepi mraka i e na 96K mili sus vsi4ki ekstri + alum. djanti - Am. Racing(az mnogo gi mrazq tezi djanti, no na stara kola stoqt velikolepno).

Ta taka iskah samo da uspokoq V35GTR, 4e ima i drugi sektanti naokolo! :thumbsup: tongue.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 10 Авг 2006 07:35

Otchitam priznanieto, japaneese_feever, no sushto taka iskam da otbeleja; nikuk ne e sekret che tuka e tupkano sus sektanti! tongue.gif
dobre che pone sum az tuka da vkaram malko raznoobrazie! tongue.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
KORD
Мнения: 472
Регистриран на: 14 Авг 2005 06:39

Мнение от KORD » 10 Авг 2006 17:27

hehehe to she izleze 4e toyota maniacite sa po malko ot ostanalite tuka biggrin.gif biggrin.gif
Изображение
"Money Money Money Money jivota e pari Money Money Money Money i gotini jeni " Kondio 1998 :)

Tino
Мнения: 46
Регистриран на: 21 Ное 2005 15:24
Местоположение: Варна - Пловдив - София

Мнение от Tino » 11 Авг 2006 13:46

KORD написа:hehehe to she izleze 4e toyota maniacite sa po malko ot ostanalite tuka biggrin.gif biggrin.gif
:whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 3 госта