За Карина

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
sawa
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Мар 2006 00:21

За Карина

Мнение от sawa » 19 Мар 2006 00:43

Здравейте колеги!
Това ми е първия пост тук и ми е драго да се запозная с вас.
Четох доста неща из форума, но не успях да получа адекватна информация за модела Карина. Значи, навил съм се да си копувам точно това поради факта, че е идеална семейна кола, икономична, здрава, доказала се във времето и много други. Върлосът ми е обаче с кой двигател да си взема. Моля лични впечатления! По принцип не гледам да е динамичен, а по-скоро икономичен и здрав. Дизел или бинзин и ако е бензин кой е най-икономичния и надежден двигател. Проверих в различни сайтове за разхода на бензин, но навсякъде пишат различно. Някой който притежава Карина може ли да ми напише колко реално му гори-градско и извънградско.
Благодаря предваритемно за нещата които решите да споделите.
Лек и безавариен на всички! :thumbsup:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Мар 2006 21:54

*deleted*
Последно промяна от jamie на 17 Апр 2006 13:09, променено общо 1 път.

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Re: За Карина

Мнение от ToyotaFan » 20 Мар 2006 12:05

sawa написа:Здравейте колеги!
Това ми е първия пост тук и ми е драго да се запозная с вас.
Четох доста неща из форума, но не успях да получа адекватна информация за модела Карина. Значи, навил съм се да си копувам точно това поради факта, че е идеална семейна кола, икономична, здрава, доказала се във времето и много други. Върлосът ми е обаче с кой двигател да си взема. Моля лични впечатления! По принцип не гледам да е динамичен, а по-скоро икономичен и здрав. Дизел или бинзин и ако е бензин кой е най-икономичния и надежден двигател. Проверих в различни сайтове за разхода на бензин, но навсякъде пишат различно. Някой който притежава Карина може ли да ми напише колко реално му гори-градско и извънградско.
Благодаря предваритемно за нещата които решите да споделите.
Лек и безавариен на всички! :thumbsup:

Здравей, колега!
Карам Карина от 2 години, колата е много хубава, наистина здрава, стабилна и за габаритите си икономична! Моята е с мотор бензин 1.6, 115 к.с., като разхода ми през лятото е извънградско 6,5-7,5 (в зависимост от скоростта и работата на климатика може да се качи на 8,5/100, но при скорости над 150-160 км/ч !), а градско 10,5-11,5, пак според това дали работи, или не работи климатика.... през зимата разхода на градското каране обяснимо се качва с 1-2 на 100...
Има един по-икономичен мотор - Lean Burn, който мисля, че беше 95 к.с., като там разхода ще е поне 1/100 надолу!
Успех

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 20 Мар 2006 14:02

Точно така! Моята е с Лийн Бърн 99.5 коня е. Бензина ми е 9/100 градско и 7/100 изв. градско, без да юркам до дупка но и без да пестя гориво, при това моята е комби. Влюбен съм в тази кола. само за сравнение ще ти кажа че имах и Рено Меган 99-та година, тъпкано с екстри, но предпочетох да си запазя Тойотата нищо че е 96-та година.
Миналото лято и сложих и газова уредба и общо взето съм доволен. На газ разхода ми е около 11/100 градско. За 3 години откак я имам /около 20 хил. км./, освен консумативите съм сменил една дюза на инжекциона /230 лева/ и предни биелетки /2х24 лева/. Истина е че с тоя мотор е малко тромава, но не е и "спънат кон". Като за семейна кола е ЕКСТРА

El Camino

Мнение от El Camino » 20 Мар 2006 15:19

2 литровата на дълъг път - България - Германия е около 6 литра (4ри души и много багаж). На градско обаче - плаче мамата, не знам колко е, ама стрелката се вижда как се движи.

havaeca
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Фев 2006 21:31
Местоположение: София

Мнение от havaeca » 20 Мар 2006 20:54

Аз съм с 2 литра двигател и напълно споделям мнението на El Camino -на дълъг път при мен разходът е около 7л/100км , но в града е ужас, особено зимата ... 15-16л/100км. Иначе колата наистина си заслужава !

pol
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Авг 2005 19:03
Местоположение: Световрачене
Автомобил: Тойота Версо
Обратна връзка:

Мнение от pol » 20 Мар 2006 21:23

Абе 15-16 литра.
MAX разход ми е 12, при положение, че вися по 10-на минути сутрин и вече пред детската градина в студени дни.
Незнам мойта как го прави, ама при загрят двигател на място стои и не мърада от 500 оборота. 15-16 литра може, ама при зверски газ-спирачка и ръмжене на кръстовище, се едно, че си в стартова решетка.
Двигателя е 3SFE 2.0 128 коня
Toyota Verso

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Мнение от chukov » 27 Мар 2006 22:38

Аз карам 2000 кубика чист дизел

средният разход е 6 - 6,5 литра на 100 км
Зимата пали безотказно

Не искам да прозвучи пресилено, но който е карал този мотор знае, че колата пали по-бързо от бензинов двигател.

Много съм доволен от автомобила

По отношение на икономията на гориво предимството на дизела е, че и на градско разходът не е голям.

Няма да сбъркаш с тази кола определно.
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

havaeca
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Фев 2006 21:31
Местоположение: София

Мнение от havaeca » 28 Мар 2006 18:04

Да , атмосферния двулитров дизел наистина е много надежден мотор.
Пали от раз, харчи малко. Единствен недостатък според мен е , че е малко по-шумен.

p_djin
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Окт 2006 16:19

договор от курения от блондинок

Мнение от p_djin » 24 Окт 2006 20:07

Гм, Вжик, окромя тебя - никого низнаю НО ОЧЕНЬ РАД!!! Вжик как всегда вносит бурю в спокойную жизнь доски Украина Ромка это я! Так что меня ты хорошо знаеш по лю .
Последно промяна от p_djin на 26 Дек 2009 16:33, променено общо 3 пъти.

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 26 Окт 2006 11:37

и на мен ми се прецака динамото /алтернатора демек/ Оригинално беше БОШ и му се прецака релето и презареждаше до такава степен, че акумулатора омекваше :censored: . Само релето за Боша-а беше над 300 лева и чакане в ТМ Ауто.
Случайно открих в една морга стар от някаква друга Тойота - Нипо Денсо. Купих го за 150 лв. и направо пасна и сега го карам него без грижи.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта