Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 28 Сеп 2019 15:03

biro написа: 28 Сеп 2019 10:00 C-hr висок колкото ярис нема.
5 сантиметра разлика.
Крахме Нисан JUKE. Симпатичен, евтин вътре, като всичко на тези цени. Няма важни неща в по-евтините версии, в скъпата също липсва по нещо полезно, а отива на 40. забавното е, че може на една и съща цена да се вземе със джам на покрива, или с големия телевизор, камера и навигация. Още по-забавното е, че не правят проблем с гаранцията, ако човек реши да махне оригиналното радио и сложи едно андроидче, което си върви и с навигацията и всичко...Поне така твърди търговеца...
112 коня... "Настъпахме" ги към Бистрица... Омръзна ми. Иначе добре се държи в завоите, някак стегнато усещане... На равно по-добре се справя. Дори ме изненада приятно. Явно Яриса хибрид наистина си е слаб. Но при хибрида сякаш го нямаше това мислене, което ми се струва безкрайно, при подаването на газ. Само от място стартира на момента, в движение може да откаже човек :) Тиха е колата, много тих е и двигателя на оборот, но подаде ли се газ... Като цяло точно както очаквах-много по добър звук от Ярис хибрид, на който електриката се чува доста, но за сметка на това неприятно, но е по-зле от C-HR. Не ми е много удобно, но и кратко карах. Не го усещам къде е на пътя. Нещо не е съвсем както трябва. За тези пари една идея повече мощност щеше да го направи приятно за купуване нещо. Жената е влюбена :) А и тестовия беше бял с оранжево... :)
После се качихме на Витара. 1,4, турбина, 140 коня, 6 степенен класически автомат с пера на волана... ALLGRIP, заключване... Всички системи, за които се сещам, включително адаптивен круиз контрол, радари за сляпата зона и т.н... Още по-евтин и вътре и вън, ама на кой му пука, всички са такива :) като подам газ въобще не ги забелязвам тези неща :)
Оф, още съм нахилен :)
По-дърварски автомобил, по удобен, веднага "го облякох"... ААААААА!!!!! :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

kanazuchy
Мнения: 17
Регистриран на: 21 Авг 2009 16:59
Местоположение: Пловдив

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от kanazuchy » 28 Сеп 2019 22:04

Сузукито е по-грозно на външен вид, ако жената ще го кара - със сигурност ще гласува за C-HR ... :)

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 14 Окт 2019 12:13

След дълги две седмици на тестване и чудене, през които окончателно се вклюбихме в Сузукито, дойдоха два още по-дълги автосалонни дни :) Между другото оказа се, че ходенето на изложение с цел, а не просто зяпане, е невероятно изживяване :) Вчера уж за последно карахме Кашкай, вмъкнахме се безплатно с тестовия автомобил и докато се обърна моята жена вече беше на банкомата за пари за капаро :) Влюбена. 160 коня автомат със огромен стъклен покрив си е за влюбване :) Убедих я да се поразтъпчем още малко, така и така сме влезли, та да пообмислим нещата, да се уталожат впечатленията... Завъртяхме се отново през щанда на Тойота, който ни беше на път, отбихме се да кажем здрасти на Елина, 10 минути по късно въртяхме волана на един C-HR... Дори не разбрах как се случи :)
Някакъв фейслифт бил излязъл, на фейс никаква разлика не открих... Предлагат ги вече и с двойка двигател, общата системна става 184 коня. Вече имат и Андроид ауто и Епъл плей...
Ние се въздържахме от финансови изпълнения и капарирахме 122 коня, най-ниското ниво, беличко. Обикновено бяло, това има налично... Другите са червено и сиво... След първи ноември щели да ги освободят за продажба, иначе са си тук на склад.
Децата недоволстват, аз съм с особено мнение, жената е щастлива, което е повече от достатъчно :)
Благодаря на всички за мненията и съветите, благодаря на колегата за контактите в Хюндай (човека се оказа с положение и отговорности, чак срам ме хвана, че го занимавам), надявам се да бъда полезен във форума с новата чудесия :)

Пак между другото, новата Шкода KAMIQ е невероятна!!!
Последно промяна от bigchicken на 14 Окт 2019 12:59, променено общо 1 път.
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
max-2
Мнения: 1824
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 45 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от max-2 » 14 Окт 2019 12:50

Хубаво е когато се купува автомобил човек да има лични впечатления от шофирането с него. Обикновено закупуването на автомобил по цена и данни на хартия се оказва грешка. Честито!
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5055
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 182 пъти
Получена  благодарност: 162 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от slowtraveler » 14 Окт 2019 13:16

Абсолютно съм съгласен с Макс. При всички случаи трябва да направиш тест-драйв за да знаеш дали автомобилът ще ти пасне.
Честито :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
sstefan
Мнения: 185
Регистриран на: 23 Дек 2008 01:04
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от sstefan » 14 Окт 2019 14:23

bigchicken написа: 14 Окт 2019 12:13 жената е щастлива
Ей това е много важно! :D
Честито! И със здраве!
Toyota Avensis wagon 2002, 2.0 D-4D 110 hp-продадена
Toyota Avensis wagon 2009, 2.2 D-4D 150 hp-продадена
Toyota Yaris 2007, 1.4 D-4D 90 hp
Ford Mondeo 2017,2.0 150 hp
Hyundai I 30,2016,1.6 125 hp AT-служебна/държавна

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 14 Окт 2019 18:30

Два пъти карахме C-HR. Първия път само жената, сега и аз опитах за малко. Никога не съм го приемал като сериозна кола, но жената се чувства много добре, докато го кара. Сега се качихме 15 минути след Кашкая и се усети, че е доста по-слабия автомобил, но въпреки всичко беше задоволително, спрямо това, което представлява. Със сигурност ще направим и по-дълго каране, след като свърши панаирната лудница, но преките впечатления след Кашкая са, че е автомобила, който стои по-уверено на пътя. Кара се по-спокойно, при висока скорост в завой подтиква да се подаде още газ, докато на същото място със същата скорост се молех Кашкая да приключи адекватно завоя. Тойотата е с по-нисък център на тежестта и по-доброто окачване. При същото междуосово разстояние. Но нито една от двете не бие Витарата :( Така и не опиотахме Хюндай Кона. На мен външно не ми харесва. На пръв поглед е добре, на втори се вижда, с извинение за израза, как трима дизайнери са се празнили на колата :) Хаос, разностилие, прекалено много визуални композиции, станали вече банални от други, по-рано излезли коли. Вътре е добре... Но това си е въпрос на вкус, разбира се :)
Преди това карахме Хюндай i20 актив... няма толкова скучна, дори досадна кола... Няма угодия. Нищо не е на 100% задоволяващо за никого.
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 21 Окт 2019 19:56

Седя и си мисля, докато още няма сделка, това чудо C-HR със 122 системни коня дали въобще ще е продаваемо след 5-6 години, при положение, че вече ги пуснаха и с по-мощната система и по същото време и от тях ще има втора употреба... И предвид бума на хибридите и евентуалното положение на пазара след толкова време... Защото имам усещането, че е емоционален избор, не е за първи път :)
Оф, защо трябва да е толкова сложно! :) А мразя грешки за 45 бона! А усещането ми е такова...
Със сигурност отивам да си прося по-дълъг тест драйв
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
mapamop
Мнения: 4255
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 100 пъти
Получена  благодарност: 332 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от mapamop » 21 Окт 2019 22:01

В рамките на майтапа - иди се повози на някоя Лада или нещо от сорта на Тико. После се качи пак на CH-R и ще усетиш разликата tooth.gif
Малко като онзи човечец, дето го питали:
"Тези обувки, не ти ли стискат?
Ми, стискат ми. Много, обаче е голям кеф, вечер, като ги сваля..."
Вече на сериозната част:
Според мен във всяка една кола ще намериш хубави, лоши и недомислени неща. След тези неща, премисляш дали ще ви върши работа, за това за което основно ще я ползвате, дали и колко ще я поддържате след гаранция и кой ще я поддържа и на каква цена. И накрая сантиментално погледнато. Аз лично лятото си търсих:
Комби, с по-голям багажник от Астрата (да събира колелото на хлапето, без да го разглобявам) - Аз.
Да е по-широка отзад и да има повече место за краката - съпругата ми.
Японски, бензинов двигател по възможност с верига и да не гние и с прилична цена на поддръжката - братовчеда/сервиза, аз.
Не особенно мощен двигател, но да не се налага да изключвам климатика за да не изгасне на светофара - аз.
Разходът в литри да е приблизително същият като на Опела - аз, съпругата ми.
В крайна сметка пресечните точки на горното, спрямо това което имаше налично по автоджамбазите и парите, които можех да си позволя ме приземиха на Авенсис комби 1.8 бензин 2006 година с лечими ръжди отдолу и в неособено добре поддържано състояние. Тойотата надделя заради "детската ми мечта" и заради огруханите и по-стари Нисани.
Това което не се случи - колата не е Рено, Форд, Пежо, Мазда, Хонда (този приятел с когото я гледахме), Фолксваген или Опел (баща ми). Жена ми каза че е "шлеп, и не няма да може да я кара", но е широко и удобно отзад. Братовчед ми измрънка че окачването било оръждавяло и щели да имат много работа някой ден по смяната му. Но за тези пари - толкова. Знаех и знам че цената вече ще е надолу, въпреки парите за ремонтите. Но съм щастлив че повечето желания са изпълнени и се примирих с това което иман. Остава да свикна с разхода, който е около почти 2 литра нагоре от това което ми се иска, или да свикна да не я карам като 60 к.с. дизелов Опел.
Според мен ако ви харесва, имате нужда от такава кола и тази ви харесва и на двамата - не го мислете за колко ще се продаде и дали няма да излезе по-нова и по-мощна. Важното е да е здрава (все пак е Тойота) и да ви е удобна. Ясно е че ще има по-нови (не е задължително да са по-хубави), по-мощни (като свикнете с поведението, 10 коня повече или по-малко няма да ги усетите). И задължително ще загубите пари при продажбата. Но получавате удоволствие от покупката и удобство. Понякога твърде големият избор води до никакво решение, спрямо момента със само 2 опции. Претеглете си плюсовете и минусите за двата модела които ви харесват и вижте този който има по-добра поддръжка наблизо до вас (Русенска Шкода ходи гаранционно да я обслужват в Плевен май) и ви дразни по-малко.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от urb » 22 Окт 2019 08:29

Аз ей така я мислех преди 8 години и не купих нищо. Сега за няма и седмица си взех. Ако не си сигурен в избора си изчакай. За вторичен пазар - новата кола винаги си губи стойността, а ако е хибрид - оше повече при положение че след 10 години ще се сменят батерии. А аз кола която я купувам нова мисля да я карам поне 10 години.
Важното е да сме живи и здрави. А за малкия двигател - 120 коня не са малки. Купето не е голямо. Хубавото на CH-R е че е с четири цилиндъра. Сега предлагат само едни 3 цилиндрови кошмари. Не е истина.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

ItsTimeToChoose
Мнения: 95
Регистриран на: 13 Мар 2016 13:48
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от ItsTimeToChoose » 22 Окт 2019 17:56

Колега, заради начинът по който описваш дерзанията си - бих те посъветвал да обсъдите с жената отново идеята да имате нова кола.

Може и да бъркам, но ми се струва че тази инвестиция от 40-45К лева твърде много те притеснява и ще е доста сериозен процент от бюджетът ви.

Ясно ми е, че щом сте стигнали до тук, този разговор е воден и това сте решили. Просто бих ви посъветвал да преразгледате ситуацията и да прецените дали наистина си заслужава.
Lexus LS460, 2007
Corolla Verso 2007, 2.2D4D, 2AD-FTV, facelift

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от urb » 22 Окт 2019 18:19

Покупката на нова (чист нова) кола не е инвестиция. А дали си заслужава. Ако изхождаш от мисли да спестиш - определено не си заслужава. То и много други неща не си заслужават също, но човек цял живот да се стиска ли? Ако печелиш пари - направи си кефа. Това е. Иначе най тънко се минава с Голф 2 -ка или Пасат 1994 година на газ - зависи колко голяма трябва да е колата. Всичко друго е лиготии. Включително и ""Corolla Verso 2007, 2.2D4D, 2AD-FTV, facelift
with Steinbauer power box > 164hp, 380nm и определно е "НАБУТВАНЕ".
Още веднъж КЕФА ЦЕНА НЯМА.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5055
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 182 пъти
Получена  благодарност: 162 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от slowtraveler » 22 Окт 2019 18:39

urb написа: 22 Окт 2019 18:19 Покупката на нова (чист нова) кола не е инвестиция. А дали си заслужава. Ако изхождаш от мисли да спестиш - определено не си заслужава.
Точно така - автомобилът е необходимост (в повечето случаи), и твърдо не е инвестиция - винаги си е в разходната част tooth.gif ... :thumbsup:
Изборът на нов автомобил винаги си е свързан с една дилема, ама пък като я вземеш - настава удоволствие :D
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

sybev
Мнения: 25
Регистриран на: 20 Апр 2018 18:24
Местоположение: Варна
Автомобил: Opel Vectra B

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от sybev » 22 Окт 2019 18:41

Както някои колеги казват, започнеш ли да питаш по форуми за мнения, обикновено не си купуваш кола. Вярно получаваш полезни съвети, но и много се объркваш. Просто всеки е различен и за някои важно е едно, за други друго, и от там различни мнения и много главоболия за автора. Другото е това, което колегата над мен загатна. Обикновено, човек в желанието да си вземе нещо, влиза в едни мисли само в една посока и е малко като кон с капаци. Казваш си ще заделя 35 хил, но с времето прекарано в четене и проучване решаваш да вдигнеш тавана, заереди напълно оправдани екстри и така се стига до цени от +10/15 хил горница над първоначалния лимит. Аз лично си избрах автомобил, които реално е 15 хил над първоначалния бюджет, до които исках да се спра. Хубавото при теб е, че все още няма непоправими грешки, така че за мен се вслушай в съвета на колегата от предходното мнение и обмислете избора още веднъж било то в избора на модел кола или нова/върната от лизинг кола.
Поздрави.

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от urb » 22 Окт 2019 19:17

Тия върнати от лизинг... Незнам. Сега ако е фирмена и съм я карал само аз може. Иначе има причина да не си я остави собственика, а да я махне. Аз не бих махнал кола на 5 години или бих я продал на приятел или роднина. Отделно ако е била служебна и карана от повече хора. Майко мила - знам се аз как карам служебните коли. Служебна кола и чужда жена КОКАЛИ НЯМА.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 3 госта