Разход на Приус 3

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
Аватар
slowtraveler
Мнения: 5054
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 182 пъти
Получена  благодарност: 162 пъти

Мнение от slowtraveler » 29 Мар 2012 13:46

По интересен е втория победител - Дачия Логан (с равни точки с Опел Ампера)...
Все пак състезанието е за автомобили с алтернативна енергия, та явно Дачийката е с LPG или CNG...
Но се е вместила на първо място сред 'хибридите' :whistle:
С което ми затвърдяват мнението, че тукашните обикновени таксиметрови шофьори, неполучаващи средства за 'зелена енергия' са най-добрия показател за икономичност и икономическа ефективност... :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 29 Мар 2012 15:50

Много интересен е станал тоя форум... Има повече хора плюещи Тойота, отколкото почитатели. А модератора е взет назаем от Мазда-Нисан форума да хвали опел из темите :D Е на това му викам аз свобода на словото! :)
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 29 Мар 2012 16:25

Не само свобода на словото ,но и на мисленето .
Повечето автомобилни форуми са пълни с фанатизирани фенове на марката която карат и съшо толкова фанатизирани модератори .
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5054
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 182 пъти
Получена  благодарност: 162 пъти

Мнение от slowtraveler » 29 Мар 2012 17:04

Колега gh0s7r1d3r,
Не мисля, че в темата се плюе определена марка. Според мен се обсъжда технологията, в която Тойота е на предните места с доводи и от двете страни.
Също така не приемам критиката, че съм хвалил или обиждал Опел - не помня да съм имал специално отношение към коя да е марка...
Нито съм собственик на марката, нито имам някакъв друг интерес да го правя.... Просто дадох нагледен реален пример с нещо, което познавам достатъчно добре ....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 29 Мар 2012 17:12

Майтап да става, бе колега. Не ми пречи и да обявиш опел за най-коравата и технологична кола. Просто отбелязвам с хумор някакви неща.

П. С. В няколко теми хвалиш опел - тази и онази "корола версо или опел зафира", затова те бъзнах.
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Мар 2012 17:32

Scott написа:
prius 3 написа:Правиш ли разлика между хибриди и електромобили?
Даже във второто изречение са ти го казали:
„Opel Ampera победи в 13-то Международно рали Монте Карло за електрически и задвижвани от алтернативна енергия автомобили...“Приус дори и да иска не може да участва в това състезание по разбираеми причини...
Не позна. Списък на участниците:
http://www.acm.mc/page-tab-elec.php?id_ ... ousmenu=31
Класиране (явно Приус не е така брЪз от 0 до 60 все пак):
http://www.acm.mc/documents/6/20-FIA_Cl ... larite.pdf
В статията на Аутомедия не става на въпрос за Приус, а става на въпрос за електрически коли. Приус ел.кола ли е? Дадох ти и цитат от статията. Друг път, ако искаш нещо да кажеш го направи с достоверният източник, а не да предлагаш подвеждаща информация от статия написана от някой дилетант, а после да искаш да става дискусия някаква. Или може би искаше да докажеш нещо друго? wink.gif
И какво, като Приус не е на първо място? Това какво доказва не разбирам? Че не е бърз от 0 до 60 км/ч ли? И изобщо каква е идеята на това състезание? Това са автомобили, които са направени да са икономични и екологични, а не бързи и спортни.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5054
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 182 пъти
Получена  благодарност: 162 пъти

Мнение от slowtraveler » 29 Мар 2012 17:38

Колега отдавна защитавам тезата, че ако търсиш добър автомобил трябва да търсиш модел, а не марка според желанията... И да не робуваш на марка....
Затова и в дадената тема съм си изказал мнението за конкретен модел пък бил той и опел...
..
Ако търся СУВ - не мисля, че Тойота/Лексъс има нещо превъзхождащо например Инфинити FX..
Но ако търся хибрид - бих се насочил към Приус и R/GS/LS..h (мисля, че бях писал, че съм адски разочарован от 'супербързия' Инфинити М35h)
И т.н. и т.н.

П.С. ако търсиш евтина за поддръжка кола - Деу-Шевролет е твоята марка tongue.gif (и там съм модератор tongue.gif ) С една газчица - и ставаш рекордьор в опазването на околната среда, а и ще биеш Приуса в икономиите laugh.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 29 Мар 2012 17:41

prius 3 написа:В статията на Аутомедия не става на въпрос за Приус, а става на въпрос за електрически коли. Приус ел.кола ли е? Дадох ти и цитат от статията...
Брех на такова нещо му викат 'хем нас.ан, хем голям'. Хайде пак погледни цитата си и познай от два пъти Приус в коя категория спада?
Международно рали Монте Карло за електрически и задвижвани от алтернативна енергия автомобили

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Мар 2012 17:53

slowtraveler написа:По интересен е втория победител - Дачия Логан (с равни точки с Опел Ампера)...
Все пак състезанието е за автомобили с алтернативна енергия, та явно Дачийката е с LPG или CNG...
Но се е вместила на първо място сред 'хибридите' :whistle:
С което ми затвърдяват мнението, че тукашните обикновени таксиметрови шофьори, неполучаващи средства за 'зелена енергия' са най-добрия показател за икономичност и икономическа ефективност... :whistle:
Класацията е по категории и не е много коректна, защото дават общо всичките категории на едно. Дачия е в Category Category VIII: Other alternative energy vehicles, а Приус е Category VII: Hybrid electrical vehicles.
В своята категория Приус е на 3-то място, като модел, което разбира се абсолютно нищо не значи. Това е просто едно състезание и нищо повече. В реалният живот приоритетите са съвсем други...

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Мар 2012 18:02

Scott написа:
prius 3 написа:В статията на Аутомедия не става на въпрос за Приус, а става на въпрос за електрически коли. Приус ел.кола ли е? Дадох ти и цитат от статията...
Брех на такова нещо му викат 'хем нас.ан, хем голям'. Хайде пак погледни цитата си и познай от два пъти Приус в коя категория спада?
Международно рали Монте Карло за електрически и задвижвани от алтернативна енергия автомобили
Прочети цитата пак и кажи какво точно не ти стана ясно!
Все пак, ако ти е замирисало на нещо, бъди сигурен, че миризмата идва от твоите гащи. biggrin.gif

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 29 Мар 2012 18:34

prius 3 написа:В своята категория Приус е на 3-то място, като модел, което разбира се абсолютно нищо не значи. Това е просто едно състезание и нищо повече. В реалният живот приоритетите са съвсем други...
Да, като модел ... след Пежо дизел хибрид ... тц тц високотехнологичното бижу wacko.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Мнение от Not_active_user_1 » 29 Мар 2012 19:17

Scott написа:
prius 3 написа:В своята категория Приус е на 3-то място, като модел, което разбира се абсолютно нищо не значи. Това е просто едно състезание и нищо повече. В реалният живот приоритетите са съвсем други...
Да, като модел ... след Пежо хибрид ... тц тц високотехнологичното бижу wacko.gif
Ама ти сериозно ли? laugh.gif
Така и не каза какво те мъчи с предните постове, цитата, категоризацията на Приус и не на последно място миризмата от гащите...
Ако си забелязал съм написал за какво са предназначени тези превозни средства на състезанието. Последното нещо от тях което се иска е да се състезават. Но понеже много ги разбираш нещата мога да те свържа с човек, който е карал въпросното Пежо дизелов хибрид 971 км, като не е вдигал повече от 105 км/ч. Карал е умерено и се е стремил да бъде възможно по-икономичен. Знаеш ли колко му е бил средния разход?
5,8/100 :whistle:
Изводите ги оставям сам да ги направиш!

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 29 Мар 2012 19:19

Аз моята марка съм я открил, произвежда се от Fuji Heavy Industries, което май е собственост на Тойота вече, и се нарича Субару. Просто това е моята кола - няма джаро, няма маро - на улицата шефа е Субару!!! Хахаха... :)
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 29 Мар 2012 21:55

prius 3 написа:Ама ти сериозно ли? ...Ако си забелязал съм написал за какво са предназначени тези превозни средства на състезанието. Последното нещо от тях което се иска е да се състезават...
Съвсем сериозно ... Регламента на състезанието е интелигентен (почти колкото високотехнологичната хибридна технология на Приус). Взема се предвид времето, теглото на автомобилите, разхода на гориво (евентуално електроенергия) и отделените вредни вещества. Така, че ако Пежо 3008 Хибрид се е класирало пред Приус, означава, че разхода му за да придвижи един колограм собствена маса за определено време и с минимални емисии е по-добър от на Приус. :whistle: А да не говорим за другото чудо на технологиите, дето обезглави конкуренцията в кУмпактния луксозен клас - то е чак 31-во sleep.gif

Аватар
LEXUS
Мнения: 3725
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 9 пъти

Мнение от LEXUS » 29 Мар 2012 23:19

Scott написа:
mirott написа:http://www.automedia.bg/news/article_16134.html
biggrin.gif
“Високата технология на Ampera прояви своята надеждност и ни осигури огромния успех”, допълни френският втори пилот Жозеф Ламбер...
Това са долни инсинуации, само Приус е 'високотехнологичен', всички други са раздрънкани и нискотехнологични бараки. И добре че не се е явил нЕкой Приус, щото щеше да им разкаже играта 'от 0 до 60км/ч' :whistle:

П.П. Специално за LEXUS направих нЕкои снимки:
Това постижение ли е някакво на тази немска кочинка? Дай и градския разход и да смятаме средния.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта