[2009]Летни гуми - марки,модели - избор,обсъждане съвети

Публикувай отговор
Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 31 Мар 2009 10:31

Аз не разбирам изобщо от гуми и от коли ,но хора които се занимават цял живот с това са ми казали че при гуми ,спирачки и окачване НИКОГА не се правят компромиси! Щото тва е нещото което те държи на пътя (а не в канавката) и колкото и бас да обеснява че с китайски найлони ще седиш по същия начинка като с както и с качествени доказани гуми силно ме съмнява. Просто като карам с мойте бриджстонки и после се кача на служебните ефтини джапанки дори и профан като мен разбира огромната разлика в поведението на автомобила (дори и при рязко тръгване се усеща как "хапят" асфалта) Купи си хубави гуми щото тия 100лв разлика (за 4 гуми) а в твоя случай 20лв после може да ти излезат много солено...

П.П. От това което съм чел до тук за гумите ,Йокохама не са хич лоши но били по меки и се търкали повече. Аз в твоя случай дес бих си купил същите като старите 2бр.
Изображение1G-FE

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5051
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 182 пъти
Получена  благодарност: 162 пъти

Мнение от slowtraveler » 31 Мар 2009 10:50

Аел, не става въпрос за компромис с качеството.
Предполагам, че Бассман не е имал впредвид купуване на боклук.
Просто за съжаление китайците малко по малко крадат технологии.
Ползвайки евтината работна ръка и поддръжката на правителството изнасят на ниска цена не само боклуци, но и стоки с нормално качество....
Доколкото си спомням Мерцедес и Тойота също имат заводи там (joint venture)...
Та въпроса е не да 'спестиш пари в замяна на лошо качество', а да получиш нормално качество на нормални пари...
Не всеки може да си позволи да даде 800-1000лв за гуми.
Въпроса е разумен компромис.
Например на жена ми (която кара само в града, и то със скорост до 60км/ч) за 400лв взех 4 нови Debica, които не са върха на сладоледа, и са компромис.
Но за целите, за които се вземат, решението ми от моя гледна точка е разумно.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 31 Мар 2009 11:35

В такъв случай то става така както и с дилемата китайския ксенон (не оня за 80лв а по "качествения" за 150) дали е същия като немския за 1200 ... Или Нео дали е като Самсунг ... Едно знам - евтиното в 90% от случаите излиза по-скъпо wink.gif
Изображение1G-FE

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5559
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 01 Апр 2009 01:10

slowtraveler написа:Аел, не става въпрос за компромис с качеството.
Предполагам, че Бассман не е имал впредвид купуване на боклук.
Просто за съжаление китайците малко по малко крадат технологии.
Ползвайки евтината работна ръка и поддръжката на правителството изнасят на ниска цена не само боклуци, но и стоки с нормално качество....
Доколкото си спомням Мерцедес и Тойота също имат заводи там (joint venture)...
Та въпроса е не да 'спестиш пари в замяна на лошо качество', а да получиш нормално качество на нормални пари...
Не всеки може да си позволи да даде 800-1000лв за гуми.
Въпроса е разумен компромис.
Например на жена ми (която кара само в града, и то със скорост до 60км/ч) за 400лв взех 4 нови Debica, които не са върха на сладоледа, и са компромис.
Но за целите, за които се вземат, решението ми от моя гледна точка е разумно.
Благодаря ти Слоу , че ме разбра точно какво искам да кажа :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: !

Колегите дето не ме разбраха се надявам , че тази година само с F1 Asymmetric и Pilot® Sport PS2™ ще карат иначе ще ги обявя за гадни самоубийци и ще апелирам за спиране от движение на коли , които не са оборудвани с тези гуми или с полусликове tongue.gif .
Даже за хората , които искат да могат да спират на 10 см преди удара мога да им препоръчам катапулт от МИГ29 или 31 . Като се сложат по 4-ри броя за всяко колло може да се избегне всякакъв удар laugh.gif biggrin.gif tongue.gif .

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 01 Апр 2009 01:13

laugh.gif biggrin.gif по-скоро да скинеш купето tongue.gif
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5559
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 01 Апр 2009 02:08

Georgimitrovich написа:laugh.gif biggrin.gif по-скоро да скинеш купето tongue.gif
Не хитрувай , а си купувай гуми от посочените от мен модели !!!! А те видя някъде по София с някакви "обикновенни" гуми направо ти ги пукам и 4-те !!!
Тарикатчета такива ще ми карате с някакви средни гуми а ? Само топ моделите от утре . За тези дето карат с 13,14,15 цола да минават на поне 18-ки от утре и то поне 255 широки да имат повече "сцепление" ! Не ставали на някой коли 18-ки на 255 а ? Какви са тия коли убийци бе ? Какво е това нещо как може въобще да се продават ?
А и за малко да забравя освен гумите да си сложите и керамично-карбонови дискове с керамично-карбонови накладки ! Не може да има компромиси с качеството . като размера на диска не трябва да е по-малко от 320 мм и апаратите може да са най-малко 8 бутални ( вие сами трябва да се сетите за маркучите и помпата нали ? ) .
Също така окачвания ( понеже един хубав амортисьор може да подобри спирането в много големи размери ) , които трябва да са аналогични или равни на Bilstein B14 - PSS System !!! Те си вървят с пружинките и са напълно реголируеми .

Така я да видим ся кво с'тана ???
Гуми 3000 лв. ( който няма джанти още 3000 лв. , на който не му стават 18-ки с тоя размер да се оправя , както може ама да не изкарва кенефу докато не ги навре под калнико !!!!) .
Окачване 20 000 лв. ( за тия кенефи дето няма такова окачване правено да се спират от движение няма да правим компромиси я или там Фидо нещо да им мисли с Аргона и Флекса !!! ).
Спирачки 20 000 лв. ( абсолютно същото , като горните случай ако се окаже , че дори спирачния ви диск няма къде да наврете ! Или флекса и аргона или Надин !!! ) .

Я да видиме какво имаме ??? 43 000 лв.
Значи от утре , който не сложи 43 000 лв. за окачване , спирачки и гуми ЗАЩОТО НИЕ КОМПРОМИСИ НЯМА ДА ПРАВИМ въобще да не излиза на пътя !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Така ми е казал майстора :whistle: ! Много умен човек щи кажа !

Надявам се господата " без компромиси " да вденат иронията и да кацнат малко на земята с великите гуми щото са мноооооого далече от реалността ! Нещо , като циганин на седмичния пазар сресан , изкъпан , обръснат и с новите дрехи . А до вчера и след днеска в калта пиян ............................

BTW: Понеже Деската е наше момиче Тойотажийка ще и го направя ярето без пари за труд ( ще паднат някакви 10-15 000 лв. ) !!!

Аватар
didak
Мнения: 1218
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Мнение от didak » 01 Апр 2009 09:30

Правил ли е накой сравнение между различните марки/модели гуми, подобно на това с нафтата в ауди /ако не се лъжа/ форума - каква наистина е разликата и всеки да си направи извода. Не знам всички ли са съгласни с ADAC тестовете и могат ли да се приемат за "чиста монета". Със сигурност има и калпави марки, с които няма да изкараш и година, а от друга страна има и надути цени, неотговарящи на качеството. Мнения от рода "карах ххххх и съм много доволен - не закъсах през зимата" не са критерий. Изискванията към гумите са в много посоки и ако не се сравняват при еднакви обстоятелста много модели, то става като в приказката "моето гардже...."
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 01 Апр 2009 10:23

Bass mann

компромиси с качество/цена абсолютно всички правим , всеки ден
ама спри с тва че Хуанг донг и Цзън Бинг са 1:1 с Гудиър и Дънлоп wink.gif
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 01 Апр 2009 10:39

Вчера гледах едни Мишленки. С елегантен шрифт пишеше made in Russia. Бас хващам, че са ги правили руснаци от клуба "Млад трезвеник" - наследниците на Тимур.

Толкоз за марките.

Аватар
COSTA
Мнения: 43
Регистриран на: 27 Мар 2008 15:25
Местоположение: София

Мнение от COSTA » 01 Апр 2009 11:10

Доколкото знам в Русия има един от най - модерните нови заводи за производство на гуми, освен Мишелин, Малоя също се произвеждат там, а като се замислим че братушките са извън ЕС, демек няма ги ограниченията - това ще правите, това няма да правите....... остава да ги произвеждат и качествено де rolleyes.gif
Впрочем Тойота също имат завод там в който произвеждат Камри :thumbsup:
Avensis 1.6<Avensis 2.0 D4D<Corolla Verso Forte D4D + Yaris 1.4 D4D на жената :)

Аватар
COSTA
Мнения: 43
Регистриран на: 27 Мар 2008 15:25
Местоположение: София

Мнение от COSTA » 01 Апр 2009 11:19

[quote="didak"]............ Не знам всички ли са съгласни с ADAC тестовете и могат ли да се приемат за "чиста монета". .............
аз лично им се доверявам , но с 1 на ум, поради простата причина че много зависи сложните и скъпоструващи тестове с какъв автомобил са правени, тъй като знаем, че всяко МПС си има различно поведение.
От скромен опит Авенсиса ми се държеше превъзходно преди 2-3 години със зимна Малоя, а със същите гуми на тъст ми Форд - Мондео бе много зле
Avensis 1.6<Avensis 2.0 D4D<Corolla Verso Forte D4D + Yaris 1.4 D4D на жената :)

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5559
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 01 Апр 2009 11:48

SFINKS написа:Bass mann

компромиси с качество/цена абсолютно всички правим , всеки ден
ама спри с тва че Хуанг донг и Цзън Бинг са 1:1 с Гудиър и Дънлоп wink.gif
Ма пич не ми се обяснявай ! Написал съм ти ясно какво трябва да направиш за да спестиш поне 3 метра спирачен път ! ( ти знеш ли 3 метра колко са а ? )
С твоите "обикновенни" дискове и накладки и "стандартно" окачване си много далече от спирането . Като си сложиш нещо от този списък тогава ми говори ! tongue.gif
Никакви компромиси с качеството защото иначе ставате убийци или самоубийци !
BTW: не е лошо и ти да спреш да си мислиш , че от първия до последния модел Мишлен спират по един и същи начин :whistle: .
За това всички на 18-ки , че иначе губиме контактна площ и нищо не правиме !

браткото
Мнения: 75
Регистриран на: 12 Яну 2009 13:45

Мнение от браткото » 01 Апр 2009 11:50

Здравейте на всички,наистина ли трябва да си с 4 еднакви гуми или няма значение,защото сега ще местя tyfoon SUCCESSOR 2 отзад.Чудя се дали да взема 2нови тайфунки отпред или 2 мишленки примаси хп-пак нови? smile.gif

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 01 Апр 2009 11:54

молоя за мен са от най ниския клас

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 01 Апр 2009 12:09

Bass_Man написа:
SFINKS написа:Bass mann

компромиси с качество/цена абсолютно всички правим , всеки ден
ама спри с тва че Хуанг донг и Цзън Бинг са 1:1 с Гудиър и Дънлоп wink.gif
Ма пич не ми се обяснявай ! Написал съм ти ясно какво трябва да направиш за да спестиш поне 3 метра спирачен път ! ( ти знеш ли 3 метра колко са а ? )
С твоите "обикновенни" дискове и накладки и "стандартно" окачване си много далече от спирането . Като си сложиш нещо от този списък тогава ми говори ! tongue.gif
Никакви компромиси с качеството защото иначе ставате убийци или самоубийци !
BTW: не е лошо и ти да спреш да си мислиш , че от първия до последния модел Мишлен спират по един и същи начин :whistle: .
За това всички на 18-ки , че иначе губиме контактна площ и нищо не правиме !
Ма пич аз за спирането и сигурноста си съм си посмислил отдавна , затова и карам нова кола с ABS , Airbags и качествени гуми wink.gif
е не е с 18 ки а само с 17 ки laugh.gif

аз само се чудя що ли автомобилните производители не си продават колите с гуми като твоите китайки ами се набутват да слагат Yokohama , Bridgestone идруги такива скъпотии . Ти как мислиш или и те са супер заблудени и не ги разбират нещата :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост