Поражения от градушка (слети теми)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 29 Юли 2014 11:29

petar tc. написа:
Scott написа:
Airfan написа:Грешиш за китосването и боядисването. Аз гледах как се прави и не се нарушава боята по никакъв начин.
Нуждата от 'изправяне' на ламарината показва че метала е подложен на пластична деформация. Това при всички положения предизвиква микро пукнатини в боята и е предпоставка за неравномерна повърхност в последствие и необходимост от кит, па макар и много по-тънък слой.
Това исках да кажа,според мен няма как да е читаво направен ако ти е поразена колата от градушка с толкова много вдлъбнатини само с вакум система няма да стане.Мое мнение.
Няма да влизам в полемика. Аз видях резултата и като направят моята ще пусна снимки. :thumbsup:
Изображение Изображение

Аватар
petar tc.
Мнения: 82
Регистриран на: 16 Мар 2012 16:24
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от petar tc. » 29 Юли 2014 11:56

Стискам палци1 :thumbsup:

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 05 Авг 2014 14:17

Покрива и капака не могат да ги направят без да личи е становището на хората, които работят с Тойота. Изборът ми е кит и боя или подмяна на покрива и предния капак.
Мнения?
Изображение Изображение

mirott
Мнения: 2101
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от mirott » 05 Авг 2014 14:27

Подмяна и боя е най-добре. Но за тавана трябва да са мнооого добри майсторите! Имай предвид, че при подмяна на тавана трябва са се свалят предно и задно стъкла.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 05 Авг 2014 14:40

mirott написа:Подмяна и боя е най-добре. Но за тавана трябва да са мнооого добри майсторите! Имай предвид, че при подмяна на тавана трябва са се свалят предно и задно стъкла.
Много ме притеснява подмяната - цялото купе се демонтира всичко до ламарина - разпробиване на точковите заварки, заваряване на нови. Обаче от тук никога не могат да направят същото антикорозионно покритие, също силиконирането против течове ме притеснява. Адски сериозна процедура е това... Да познавате някой, който я е правил?

От друга страна имам приятел тенекиджия, той казва, че имало машина "спот", с която се издърпвали ударите от градушката и съвсем минимално количество кит и то някакъв течен се слага и няма да има никакви проблеми с него. Даде за пример някакво Ауди А6, за което за цялата кола е сложил 300 гр кит, което е нищо.

В момента се чудя какво да правя.
Изображение Изображение

Аватар
flammen
Мнения: 95
Регистриран на: 04 Фев 2014 19:05
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от flammen » 05 Авг 2014 15:10

Абе хора, стига се филмирвахте с тая градушка. Смяна на таван? Това е побъркана работа. А и само ви слушам с тоя вакуум, дето всички масово говорите. Вие виждали ли сте какво представлява. Ама честно! Обърнете внимание на истински важните неща в живота. А ламарините не ги мислете толкова.
Corolla E15 2.0 D4D

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 05 Авг 2014 15:49

flammen написа:Абе хора, стига се филмирвахте с тая градушка. Смяна на таван? Това е побъркана работа. А и само ви слушам с тоя вакуум, дето всички масово говорите. Вие виждали ли сте какво представлява. Ама честно! Обърнете внимание на истински важните неща в живота. А ламарините не ги мислете толкова.
Интересно мнение - важните неща в живота си ги гледаме, колега. Защо мислиш, че не ги гледаме? Просто не мисля, че мястото на тях е тук в автофорума, достояние на всички... А, да и не е с вакуум.
Благодаря за мнението все пак.
Изображение Изображение

Аватар
flammen
Мнения: 95
Регистриран на: 04 Фев 2014 19:05
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от flammen » 05 Авг 2014 16:30

Глупости! Четеш между редовете. Живи и здрави :cheers:
Corolla E15 2.0 D4D

Аватар
wscientist
Мнения: 104
Регистриран на: 25 Мар 2013 11:35
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от wscientist » 05 Авг 2014 16:33

Моята също е за подмяна на капак и таван. Капакът не ме притеснява изобщо, на няколко болта е. Но за тавана и аз съм притеснен. В сервизното ръководство са дадени над 60 точкови заварки, които трябва да се отстранят, за да се свали старият панел. После новият се заварява на същите места с телоподаващо в защитна газова среда. Уплътнява се по всички ръбове и към напречните греди, свързващи левите и десните рамки на вратите. Единствената ми надежда е, че хората в ТМ Ауто ще си свършат качествено работата, все пак са представител на TOYOTA за Европа. Но винаги остава едно "но"... Обаче като се замисля, по моя таван не е останала права линия, по която да се ръководят при запълване с кит или издърпване на вдлъбнатините. Шансът да се оплескат нещата е по-голям, отколкото да се подмени с ново. А ако го наплескат само с кит, след една година ще се напука жестоко. За демонтажа на стъклата (при мен е само предно, задното е на петата врата) не се притеснявам. Не е толкова сложно и почти няма какво да се обърка, пък и да се обърка, след това се оправя просто с повторен демонтаж/монтаж. Относно покритието против корозия, мисля, че за резервните панели е фабрично нанесено, иначе щяха да ръждясват по складовете. Но това е само предположение.
В крайна сметка при некачествено извършен ремонт отговорността си е тяхна.
Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 99hp, 6-степенна, ръчна, 09.2011.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 05 Авг 2014 16:53

Мен ме притесняват точно заварките, дали ще бъдат обработени както трябва за корозия и съответно със силикон, за да не текне в купето. Няма да сме първите с такъв ремонт, нито последните и се надявам да са отработили процедурата. На теб колко време ти казаха, че ще отнеме този ремонт и на каква кола (на Яриса ли)?
Аз преди малко пак се чух със сервиза и пак бях уверен, че всичко ще бъде както трябва и да не се притеснявам от смяната на тавана.
Иначе при мен има 5-6 удара от няколко стотин, които са разтеглили ламарината и ще си личат. Ако ми беше стара колата нямаше да ми пука, но в случая не съм навит. За сега съм към смяна, а и чакат одобрение на финансиране на смяна от Алианц.
Последно промяна от Airfan на 05 Авг 2014 16:55, променено общо 1 път.
Изображение Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 05 Авг 2014 16:55

flammen написа:Глупости! Четеш между редовете. Живи и здрави :cheers:
Ами излезна, че едва ли не колата ми е по-важна от семейството, а не е така. Прощавай ако не съм те разбрал. Работя на компютър и имам достъп до интернет денонощно, за това пиша редовно. angel.gif
Изображение Изображение

Аватар
wscientist
Мнения: 104
Регистриран на: 25 Мар 2013 11:35
Местоположение: София

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от wscientist » 05 Авг 2014 17:10

Става дума за новия Ярис, да. Не съм питал колко време отнема смяната, но със сигурност ще отнеме няколко дни. Има доста интериор за разглобяване, за да се стигне до ламарината. Да речем ден или два за самата подмяна и още толкова за боя и сглобяване. За момента се въздържам да я вкарвам в сервиза, защото ще ми е нужна до края на септември. А и сервизът е пълен. Със сигурност няма да сме единствените с подобни ремонти. В Армеец ми казаха, че имат доста Яриси за подмяна на таван и капак. Те също изискват предварително да одобрят проформа фактурите за ремонтите.

ПП: За да оправят всичко по моята, може би ще остане поне месец в сервиза. Цялата кола е за боя, с изключение на двете десни врати. Трябва и един стоп да се смени, както и решетката под предното стъкло. И корпусът на дясното огледало има малка пукнатина за лепене... Ако успея да я направя преди Нова година, ще е супер. Ако пък всичко е наред след зимата, ще я закарам на Kiki да я пастира и полира. Малко съм маниак и искам всичко да ми е наред. Може би ми е от зодията. :)
Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 99hp, 6-степенна, ръчна, 09.2011.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4211
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от zi_zi_top » 05 Авг 2014 23:26

Ако са ви лизингови автомобилите, не можете ли да ги върнете тези и да си вземете чисто нови коли, а пък лизингодателите и застрахователите да си оправят щетите. Все пак колите са собственост на лизингодателя все още. wink.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от Airfan » 05 Авг 2014 23:44

zi_zi_top написа:Ако са ви лизингови автомобилите, не можете ли да ги върнете тези и да си вземете чисто нови коли, а пък лизингодателите и застрахователите да си оправят щетите. Все пак колите са собственост на лизингодателя все още. wink.gif
Това го обмислям от известно време... Но ще съм назад няколко хиляди лева мисля.
wscientist написа:Става дума за новия Ярис, да. Не съм питал колко време отнема смяната, но със сигурност ще отнеме няколко дни. Има доста интериор за разглобяване, за да се стигне до ламарината. Да речем ден или два за самата подмяна и още толкова за боя и сглобяване. За момента се въздържам да я вкарвам в сервиза, защото ще ми е нужна до края на септември. А и сервизът е пълен. Със сигурност няма да сме единствените с подобни ремонти. В Армеец ми казаха, че имат доста Яриси за подмяна на таван и капак. Те също изискват предварително да одобрят проформа фактурите за ремонтите.

ПП: За да оправят всичко по моята, може би ще остане поне месец в сервиза. Цялата кола е за боя, с изключение на двете десни врати. Трябва и един стоп да се смени, както и решетката под предното стъкло. И корпусът на дясното огледало има малка пукнатина за лепене... Ако успея да я направя преди Нова година, ще е супер. Ако пък всичко е наред след зимата, ще я закарам на Kiki да я пастира и полира. Малко съм маниак и искам всичко да ми е наред. Може би ми е от зодията. :)
И тук сервизът е пълен, но ще го мъдрим как да стане като дойде одобрение или отказ от застраховката. При мен, обаче всичко останало ще го изтеглят по онзи способ, който по-горе споделих и нищо друго няма да се боядисва. Аз трябва да я оправя преди октомври - ноември, че имам две деца, които карам на градина и училище и вариантът такси не ме устройва, а продадох всички останали коли stretcher.gif , защото само събираха прах... boo.gif
Според мен ремонтът няма да е под 2 седмици само за тавана - поне 2-3 дни разглабяне, поне 2-3 подготовка и боядисване и поне 2-3 сглабяне и то само за покрива. Отделно ако ще ти боядисват и другите детайли, там също ще има подготовка за боядисване. Другите неща се оправят за нула време.
Интересното е, че и при мен само десните врати са без щети. :D Да не сме били един до друг?
Изображение Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4211
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Поражения от градушка (слети теми)

Мнение от zi_zi_top » 06 Авг 2014 00:01

А колко ще ви струват нервите по възстановяването на ламарините и вероятността да останете с "ръжделник" след лизинга, но вече лично ваш? sad.gif
На ваше място бих действал така. :thumbsup:
Има един лаф - "Стиснато дупе два пъти пърди!". Пари се изкарват, а похабените нерви и белите коси не се възстановяват. Да не говорим, че колата няма никога повече да те кефи както до сега. В крайна сметка, все още е чужда... :whistle:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост