Монтаж на заводски Cruise Control на модели Toyota след 2003

Публикувай отговор

Аватар
jim_beam
Мнения: 2488
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 25 Авг 2009 15:03

хорица дайте едно рамо и на мен. въпроса е дали ще стане на моята рав-ка 2.2 d4d 136к.с. 2007,но със сигурност е произведена 2006.
някой от пловдив може ли да реагира бързо? mellow.gif
отивам да купя каса бира по случая...
cool.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 25 Авг 2009 15:10

Утре вечер си тръгвам за Пловдив, че в момента съм на Халкидики, та ако на 27-ми не ти е прекалено късно, можеш да пробваш моето лостче, което все още не е монтирано :thumbsup:

0897 911-325 Светльо

Аватар
jim_beam
Мнения: 2488
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 25 Авг 2009 15:35

1.6 VVT-i написа:Утре вечер си тръгвам за Пловдив, че в момента съм на Халкидики, та ако на 27-ми не ти е прекалено късно, можеш да пробваш моето лостче, което все още не е монтирано :thumbsup:

0897 911-325 Светльо
на линия съм ще ти звънна,надявам се знаеш как точно се свързва.
:thumbsup:

ps: и умната с гъркините,нали знаеш приказката за власите... wink.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 25 Авг 2009 15:41

jim_beam написа: на линия съм ще ти звънна,надявам се знаеш как точно се свързва.
:thumbsup:

ps: и умната с гъркините,нали знаеш приказката за власите... wink.gif
Много "трудно" се свързва tooth.gif Сваляш еърбега и мушкаш куплунга tongue.gif А за гъркините... споко! Не мога да си причиня такъв хипопотам.... Пардон, хипопотук... tongue.gif Пък и съм с жена си - 'убаво нашенче, майничка tooth.gif

P.S. Между другото само да спомена, че власите са румъницете biggrin.gif

Аватар
jim_beam
Мнения: 2488
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 25 Авг 2009 15:49

1.6 VVT-i написа: ...Пък и съм с жена си - 'убаво нашенче, майничка tooth.gif...


sorry майна ohmy.gif worthy.gif :banghead:
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 25 Авг 2009 16:36

1.6 VVT-i написа:Утре вечер си тръгвам за Пловдив, че в момента съм на Халкидики, та ако на 27-ми не ти е прекалено късно, можеш да пробваш моето лостче, което все още не е монтирано :thumbsup:

0897 911-325 Светльо
Аз ти писах СМС за оная вечер дето те вързах, ма и то е щяло да бъде за напразно. Басман ми разби детската психика и окончателно ме отказа от всякви опити за круиза. Някой ден като суапна мотора ще си говорим пак :whistle:
Изображение1G-FE

MilenXX

Мнение от MilenXX » 25 Авг 2009 17:03

jim_beam мисля, че на моя лост при покупката пишеше за ........модели на Тойота и RAV 4. По принцип разликата е в начина на закрепване към волана, така както го е направил Rudy e пригаждане а ако както пише продавача е за RAV 4 няма да се наложи разпробиване на клаксона. При запитване към продавача - отговаря "моите лосчета стават за всички модели на тойота". Явно ролята на лоста е по скоро като "ключ" да подава импулси към компа. Още веднъж се извинявам за може би глупостите които пиша, но така си ги представям "хапаратурите", лаик съм.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5559
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 25 Авг 2009 17:05

MilenXX написа:Явно ролята на лоста е по скоро като "ключ" да подава импулси към компа.
То просто няма какво друго да прави !
Даже може и сам да си го направиш .

MilenXX

Мнение от MilenXX » 25 Авг 2009 17:11

Bass_Man, ти се ровиш по- вече в техническа литература, мислиш ли, че е възможно да се "излъже" системата с окабеляване или препрограмиране. Версията на колата ми е най ниската.

Аватар
shtephan
Мнения: 236
Регистриран на: 06 Яну 2009 13:24
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Мнение от shtephan » 25 Авг 2009 17:27

MilenXX светна ли ти индикацията на таблото като включи лостчето и даде контакт,ако е светнал надписа значи го е познал.Ако не ще трябва да гледаш идват ли кабели на буксата - бял и кафяв.Виж схемата.
AVENSIS SEDAN 1.6 FaceLift2007

MilenXX

Мнение от MilenXX » 25 Авг 2009 17:33

нищо не светна, пробвах каква ли не скорост и предавки, но без резултат, виждам само, че от долу има крачета на куплунга но зад тях има ли кабели божа работа. Вероятно това може да се разбере от статичната част ва волана но там не съм отварял. За коя схема говориш?

MilenXX

Мнение от MilenXX » 25 Авг 2009 17:49

shtephan видях една схема публикувана по рано от теб може би на 2 стр. но от нея не ми става ясно къде да търся кабелите.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5559
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 25 Авг 2009 19:27

MilenXX написа:Bass_Man, ти се ровиш по- вече в техническа литература, мислиш ли, че е възможно да се "излъже" системата с окабеляване или препрограмиране. Версията на колата ми е най ниската.
Ако си с 4ZZ или 1ND-TV там е съвсем друг компютъра и няма изводи на самия него за круиз контрол . Ако си с някой от другите компютри ( двигатели ) не би трябвало да имаш грижа .

MilenXX

Мнение от MilenXX » 25 Авг 2009 19:54

по горе съм изписал номера на двигателя и рамата как да рабера с какъв мотор съм.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта