Много интересно съобщение.
Появи се след като заредих колата на 100% и започнах да спускам по Родипите. Изкара 9 километра и явно удари лимита на заряд.












Зависи за каква кола питаш.Двигателист написа: ↑26 Май 2026 13:59 Един лаишки въпрос. Как се регулира степента на забавяне при спускане? Само чрез спирачният педал ли? Ако е само с него, разбира ли се (усеща ли се) дали забавянето е поради рекуперация, или си е от спирачната система? Или може би става и комбинирано?



На практика не е нулев защото ако натиснеш педала до край освен дв. се включва ел. дв. На практика PHEV-а при равката винаги има едни 30% батерия за тия 306 коня.
При плъгина като натискаш спирачката се усеща кога рекуперира и кога спира. Мисля, че и при електричките е така - просто свикваш и не ти прави много впечатление.Двигателист написа: ↑26 Май 2026 13:59 Ако е само с него, разбира ли се (усеща ли се) дали забавянето е поради рекуперация, или си е от спирачната система?



Забравих още нещо интересно да добавя към тези цифри.BOz написа: ↑27 Май 2026 10:37 Днес навършвам 1 година със статистиката ми на зареждане. Ето как я карам при мен.
Общо зареждания - 129. Средно на 2.8 дни
Среден начален заряд: 37.1%
Среден краен заряд: 67.5%
От 129-те зареждания, 6 от тях са извън нощната тарифа. Едно от тях е на бърза зарядна станция (DC).
Цифрите ми издават метода на поведение, а именно:
1. Максимално използване на евтин ток
2. Максимална грижа за батерията



Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта