Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
mapamop
Мнения: 4256
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 100 пъти
Получена  благодарност: 332 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от mapamop » 27 Май 2024 17:33

slowtraveler, Явно си улучил бройката която са правили във Сряда.
Като гледах за Авенсиса 2019 нямаше нито една от 10 бройки, която да не беше със изгнил корем, и изронени от слънцето гумени лайсни на задните врати. Всъщност и това ме отказа от Мазда 6 и ме насочи към "негниещият" Авенсис.
Кавичките ги знаете защо ги слагам... Но поне моя изгнил леген не миришеше целия на мухъл и втасало като легнах под него.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Hursa
Мнения: 4956
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 79 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Hursa » 27 Май 2024 17:38

Жалко, че не успяват да развият двигателите си с голяма степен на компресия. Май не е по силите на малка компания, вероятно нямат достатъчен ресурс.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
iovkito
Мнения: 2879
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от iovkito » 27 Май 2024 17:45

Аз имам приятел, който си купи мазда 6 2006г. Ходи с нея всяка година за празниците при щерките в Австрия. Изгни много отдолу и продаде преди 2г.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5056
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 182 пъти
Получена  благодарност: 162 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от slowtraveler » 27 Май 2024 19:44

До 2008 имаха проблеми. Тогава излезе GH с подобрена корозионна защита..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

fancko
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Апр 2016 09:58
Местоположение: fancko
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 3 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от fancko » 27 Май 2024 20:38

Monster написа: 27 Май 2024 14:12
Мирослав Петков написа: 30 Мар 2024 18:30 Да разгледаме един добър конкурент!
... За сметка на това последно време забелязвам, че все повече европейски марки тръгват по пътя на Тойота и слагат сравними и дори по-големи батерии на плъгин хибридите си, осигуряващи близък и дори по-голям електрически пробег от Rav4 PHEV.

Как мислите - има ли реален конкурент на Тойотата при плъг-ин хибридите или за сега да спя спокойно, мислейки за момента, в който ще продавам Равката? tooth.gif
Какви скоростни кутии слагат обаче ? Една от причините да избера Тойота е че 'eCvt' няма реално никакви съединители и ремъци, а само зъбчатки.
Като се сетя какво стана с дсг-то на Шкодата с нормалния двг какво ли ще е с мощния ел. двигател.....

Иначе ако трябва да съм честен според мен колата не завива и не спира, шумна е над 110-120 и т.н.

Alexandov_777
Мнения: 40
Регистриран на: 03 Дек 2023 16:12
Местоположение: Пловдив
Автомобил: RAV4 plug-in hybrid
Благодарил/а: 53 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Alexandov_777 » 27 Май 2024 21:12

Един въпрос пак😀. В менюто на батерията са включени и затопляне на батерията, и охлаждането. Така ли трябва да е постоянно?

Мирослав Петков
Мнения: 186
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Мирослав Петков » 27 Май 2024 22:27

Относно плъгин хибрида на wv и на Шкода, един приятел ходи да пита и каза , че са изключили регенерацията . Т.е караш докато свърши тока и оставаш на бензин. Ако е вярно , не бих искал да остана с 1.4 двигателче на 2 тона автомобил.
Реното нямам инфо за него. А за Мазда CX 60 единственото нещо хубаво в нея е интериора. Преди да ми пристигне Равката ходих на тестдрайф с цел ,ако ми хареса много , да изгоря с капарото и да взема маздата!
Тука обсъждате шума…. е по шумна е от PHEV на Тойота. Задната седалка е много напред спрямо задната врата, няма шанс да влезеш без да си шибнеш главата. Като отворих предния капак имаше място да вляза и да се скрия вътре, не мога да си обясня защо е толкова голяма предницата. Но след шума , второто нещо което ме спря да гледам маздата е когато минах през първия легнал полицай. Предницата издрънча като на изтървали амортисьори.
Има европейски форум за Mazda CX 60 влезте и четете. Само проблеми. Този проблем с амортисьорите , вибрации мужду 60 и 90 км в час, Дилърите правели допълнително шумоизолация на вратите гаранционно заради недоволни клиенти… и много други!!!! Влезте и чете
Така че Тойотата си остава най добрата от изброените от монстър , ако беше споменал Волво . Може би там бих сложил него над Равката!

https://www.cx70forum.com/forums/mazda- ... -forum.26/
Хайде пуснете през преводача и четете , да не кажете че си измислям!
Първите 15 теми са само проблем с…..😂

eurosp
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Сеп 2021 22:31
Местоположение: СОФИЯ
Автомобил: RAV4 HYBRID 2019
Благодарил/а: 7 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от eurosp » 27 Май 2024 22:43

Мирослав Петков написа: 27 Май 2024 09:10 Резолюцията на камерите 360 гр вече е добре! Безжичния ейпълкар.
Като каза камери се сетих. Камерата на този плъги ин, която тествах когато излезе модела беше трагична. Резолюция от 60-те години и трептене. Спрямо моята яко бяха дръпнали назад. Дилъра каза, че тези били така. Което много ме учуди.
Иначе тук пишат че има разлика в обзшумяването. Но дали е така наистина....кой да знае.

https://www.rav4world.com/threads/impro ... 23.326481/

Иначе за гумите е ясно.Но колкото и тихи да взимам пак си е шумна :)

Мирослав Петков
Мнения: 186
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Мирослав Петков » 27 Май 2024 23:03

Виж . И аз се притеснявах от шума, но е търпим. Щом не ми надува главата и да ми пречи, значи е наред. Колата е на половин цена от премиум марките. С 190 км/ ч и шумна колкото аудито ми с 250км/ч. Щом съм търпял шума на аудито при 250 , ще търпя и тойотата! :)

Аватар
BOz
Мнения: 4337
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 136 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от BOz » 28 Май 2024 00:42

Ако карате със 140 по магистралата, доближите се до шофьорското стъкло максимално, чува ли се вятър (аеродинамичен шум)?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Monster
Мнения: 360
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 108 пъти
Получена  благодарност: 101 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Monster » 28 Май 2024 05:59

Hursa написа: 27 Май 2024 16:37 На хибрида - пробега му е около километър на батерия - но никога не съм оставал "само на двг". Включително при магистрално и динамично шофиране.
Именно, защото e-CVT е специално мислена трансмисия за хибридите на Тойота, така че да съчетава работата на ДВГ и електромоторите и да гарантира, че батерията никога няма да остане без ток, тъй като в хибриден режим двигателят се грижи да я зарежда в движение. Това от своя страна гарантира, че винаги когато ти потрябват, ще разполагаш с всичките конски сили на колата, както и че винаги ще имаш ток за AWD-i системата, при която задните колела се задвижват само от втори електромотор (но не и от ДВГ-то). Точно тази трансмисия прави разликата с хибридите на другите марки - например при VW/Skoda, които си слагат старата DSG степенна трансмисия, разработвана за едно-времешните им ДВГ автомобили, които при изразходване на батерията вече не можеш да разчиташ на конски сили от електромоторите, а само на малкото ДВГ и които изобщо не предлагат 4x4 версия за хибридите им. Тойотската e-CVT няма нищо общо като технология с носещата се с лоша слава стара CVT трансмисия, a по-скоро технологично прилича на едностепенните трансмисии на BEV автомобилите.
Hursa написа: 27 Май 2024 16:37 Колко секунди ползвате 300 кс на рав. Въпреки тежкия, висок и с не особено добра аеродинамика автомобил.
Точно заради лошото (клатещо) поведение при завои, пълните 300 к.с. ги ползвам сравнително рядко - само при по-сериозни изпреварвания на прави участъци, когато вкарвам колата в спортен режим. И все пак е добре да знам, че възможността за такива сериозни изпреварвания не зависи от количеството останал заряд в батерията на колата, а мога по всяко време, когато се наложи, да изпреварвам/ускоря, разчитайки на пълната мощност на автомобила. Между впрочем, освен при VW/Skoda, Мирослав Петков беше споделил впечатлението си от тестдрайва на Mazda CX-60 PHEV, че там също след изтощаване на батерията, колата става осезаемо по-мудна (то ест отново остава само с мощността от ДВГ). За Renault Refale PHEV нямам информация дали пак е така, но бих предположил, че е, което би те оставило с 1.2 литров бензинов двигател (далеч под обещаните 300 к.с.).

Като цяло моето впечатление е, че европейските марки залагат сериозно на разработката на чисто-електрически платформи, защото вярват, че те са дългосрочно добрата стратегия, а правят хибридите си между другото, колкото да хванат някакъв пазарен дял от сегашната все още актуална нагласа на повечето купувачи на лични автомобили. И все пак отчитам като напредък факта, че почнаха да слагат малко по-големи батерии в плъг-ин хибридите си, за да стане по-реалистично 100% от градския пробег да е на ток.

Аватар
BOz
Мнения: 4337
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 136 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от BOz » 28 Май 2024 10:49

Monster написа: 28 Май 2024 05:59 а мога по всяко време, когато се наложи, да изпреварвам/ускоря, разчитайки на пълната мощност на автомобила.
Това е интересно. Имам измервателен уред, който може да установи това. Ако имаш желание може да се видим при пълна и при празна батерия, да свалим ускорение 0-100 и да сравним графиките при напълно заредена и респективно напълно изтощена батерия. И да имаме тази споделена информация за благото на форума и техническото любопитство. :)
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Мирослав Петков
Мнения: 186
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Мирослав Петков » 28 Май 2024 12:32

Става, ама да намерим и някой от конкурентите и да сравним и него?

Hursa
Мнения: 4956
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 79 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от Hursa » 28 Май 2024 13:08

► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
LEXUS
Мнения: 3725
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 9 пъти

Toyota RAV4 Prime 2021 - Мечтаният автомобил?

Мнение от LEXUS » 28 Май 2024 16:05

Мирослав Петков написа: 26 Май 2024 17:14 Не е сигурно , ами е 100% е сигурно. Преди да взема плъгина карах 9 години все мощни автомобили, стила ми беше - цитирам жена ми: Кола пред мен не търпя!
В огледалата ми , емблемите на Тойота и Лексус съм ги виждал само да се отдалечават. Никога да ме приближават! 😂
Хайде почнаха се детските приказки. Колега, никой не ти налага да харесваш Лексус, просто ние не харесваме Ауди повече от лексус и не е лошо да не ни налагаш,че сме сектанти, защото не разсъждаваме като теб! Да, смятам,че Lexus прави по-добри коли от Ауди,с по-добри интериори и по -добра возия! Това,че на теб не ти харесва моето мнение не ме прави сектант, защото аз съм във форум, където сме относително единомислещи хора по отношение на автомобилите. Не аз съм влезнал във форума на Ауди или Фолксваген да им обяснявам как видиш ли Лексус е по-добър и те са сектанти. Всеки човек има свои критерии, които се покриват от различни коли. Но такива предубедени мнения са крайни, не го бил изпреварвал Лексус, къде да те изпревари,като по пътищата в Европа колите са 90% Ауди към 5-10 % Лексус. А и защо да те изпреварва човек с LS 600h, като вероятно изобщо не му е това в главата. Или RCf ли не може да те изпревари,ако иска, или ISF Ли не може? Безсмислен офтопик може да стане, да си го спестим.
Мирослав Петков написа: 26 Май 2024 15:28Ти вземи RX500H+ , аз ще взема една SQ8 и ще се бъзикам с тебе по пътя. Много моля да не се държите като “сектанти” , нашето магаренце е най хубаво!
Има едни инженери които по цял ден мислят , как да направят така - като настъпиш газта да е стабилна като Булид и като я дръпнеш да усещаш че си в супер матрак! Само че тези инженери не работят за Тойота!
Те и за Фолксваген не работят, защото това не им е задача при тези марки, при тези марки инженерите трябва да работят колата да е стабилна и лесна за управление за ежедневието, повратлива, надеждна и икономична, тоест разработки за ефективност, което Тойота изпълнява отлично. Това се търси в тези класове. Но такива инженери,каквито ти казваш, работят за Лексус, та дори и за Тойота за спортните им проекти, иначе нямаше да има коли като Supra или Lexus LFA.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта