Къде да си направя компютърна диагностика?

gogo
Мнения: 38
Регистриран на: 03 Фев 2007 23:18
Местоположение: София

Мнение от gogo » 11 Мар 2009 23:30

Доколкото схващам има проблем с бобината на някасъв клапан на скоростите. Това ще си го разпечатам да се ограмотяват в ТМ. Според тях бил проблем в компютъра ECU-то, преди ги сменяли гаранционно на тоя модел, и след това нямало проблеми ама сега ...
TOYOTA AVENSIS 1.8 VVTI AUTOMATIC' 2001

Аватар
valioval
Мнения: 74
Регистриран на: 04 Май 2007 20:32
Обратна връзка:

Мнение от valioval » 19 Мар 2009 21:01

От доста време ми се струва че маслото в двигателя ми мирише на бензин,а си имах и доста ядове с ламда сондите и катализатора. От познати чух, че е възможно при повишен разход (прекалено богата смес) да влезе бензин в маслото на двигателя, което вече е голям проблем...другият проблем ми бяха много ниските обороти на колата след като загрее...(след много изчетена информация за ламда сондите и ролята им при VVT_I двигателите си намерих катализатор и сонди от същия Ярис но 2003...но пък той беше с различни сонди(различни номера и производител , моите са Denso,a тези от по-новия са на BOSCH)... в събота ходих на диагностика в Тойота да разбера ефективна ли е замяната wink.gif и така срещу 90 лв. ми казаха, че всичко е ОК, а това че колата работи на прекалено ниски обороти идва от компютъра на колата(диагностика ми сподели че дори са ги сменяли на хората които са се усетили навреме гаранционни, но това не бил проблем за колата освен че е дразнещо), прибираики се от сервиза се сетих да подуша маслото което ми беше осталано след смяната(преди около 100 км.), и какво се оказа- маслото в тубата ухаеше на нещо подобно на бензин Castrol 10w40 - след всички мои перипетити ви пожелавам повечко газ и по- малко шашкане :thumbsup:

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 19 Мар 2009 22:21

Поздравления за благоприятната развръзка!
:thumbsup:
Надявам се, да съм бил полезен за избора ти на сервиз.
rolleyes.gif
Сподели впечатления от диагностиката на ТМ Ауто.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
valioval
Мнения: 74
Регистриран на: 04 Май 2007 20:32
Обратна връзка:

Мнение от valioval » 21 Мар 2009 21:09

За ТМ мога да кажа , че поне са се сблъсквали със най- различни проблеми, следователно могат да хванат проблема макар да е необичаен на пръв поглед...но пък 90 лв за диагностика която на практика е 10 мин. малко множко е не мислите ли?
Но все пак те са дилъри -работят скъпичко и сменят проблемната част с оригинална...затова ние се ровим по форумите и търсим и други решения biggrin.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 21 Мар 2009 21:30

Помисли си обаче, че е доста тъпо да дадеш 40-50 лв. и да те "замотаят" с някаква измислена диагностика, след което да ти "решат проблема" срещу още 100-200 лв. (а в някои случаи 1000-2000 лв.) и да се окажеш в по-лоша от изходната позиция. wacko.gif :help: Това е ситуацията в повечето така наречени сервизи.
Така си дал 90 лв. и си получил веднага правилното решение. А след ремонта ... :whistle:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 22 Мар 2009 00:20

valioval написа:За ТМ мога да кажа , че поне са се сблъсквали със най- различни проблеми............................
Не знам от къде го заключи следователното ама ако събереш примерите от форума ще видиш , че сбълъска им с проблемите никога не води до решение !

Аватар
valioval
Мнения: 74
Регистриран на: 04 Май 2007 20:32
Обратна връзка:

Мнение от valioval » 22 Мар 2009 22:47

Абе много е важно на кого попаднеш там, дали е някой който е виждал и преди Тойоти или се учи на твоята кола biggrin.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 23 Мар 2009 01:44

valioval написа:Абе много е важно на кого попаднеш там, дали е някой който е виждал и преди Тойоти или се учи на твоята кола biggrin.gif
Особенно важно е и за него да не му е последната кола на която ще се учи примерно :whistle: .
А и защо тогава ти е нужно да ходиш до ТМ Ауто , като на тоя принцип може да си разцъкваш из кварталните сервизи ?

Аватар
valioval
Мнения: 74
Регистриран на: 04 Май 2007 20:32
Обратна връзка:

Мнение от valioval » 23 Мар 2009 10:09

Човек се учи от грешките си happy.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 23 Мар 2009 17:53

valioval написа:Човек се учи от грешките си happy.gif
По тая логика на БСП-то трябваше главите да са им , като извънземни от акъл ! А в БГ не трябваше да има човек с по-ниско звание от професор .

Аватар
bg20010
Мнения: 155
Регистриран на: 06 Апр 2009 09:04
Местоположение: София

Мнение от bg20010 » 07 Май 2009 15:45

Накои ходил ли е в сервиза под моста Чавдар?Някакви цени да сподели ако може>Благодаря предварително.
Toyota Corolla 1.6 VVTI
TLC 120

Изображение

Аватар
АВЕНСИСА
Мнения: 118
Регистриран на: 05 Дек 2008 00:33
Местоположение: Sofia

Мнение от АВЕНСИСА » 07 Май 2009 20:50

Здравей те,аз направих диагностика в сервиз ЮВЕ на Симеоновско шосе до авто къща А2 и съм доволен.Имах проблеми с ламбда сондата постоянно отчиташе бедна горивна смес.Момчетата почистиха дебитомера и сега всичко е ок.Мислех да купувам универсална на БОШ,но ме разубедиха,че само ще си дам парите,а иначе никой в София не предлага ДЕНСО освен ТМ АУТО а и нямат аналог на никоя фирма :thumbsup:

Аватар
jery69111
Мнения: 22
Регистриран на: 18 Дек 2022 12:43
Местоположение: Голямото село
Автомобил: Аурис
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Къде да си направя компютърна диагностика?

Мнение от jery69111 » 18 Апр 2023 19:51

Та няколко години по късно въпроса е пак актуален - къде диагностика? ТМ ауто не ме устройва като часове и цени! Нямаме ли някой виртуоз диагностик във форума? Живи и здрави! :thumbsup:
Действието без знание е фатално. Знанието без действие е безполезно. – Мери Биърд

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Къде да си направя компютърна диагностика?

Мнение от Corolla_E12_hs » 18 Апр 2023 20:28

За какви проблеми става дума? Пробвай в Пит Стоп или Овердрайв.

Аватар
jery69111
Мнения: 22
Регистриран на: 18 Дек 2022 12:43
Местоположение: Голямото село
Автомобил: Аурис
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Къде да си направя компютърна диагностика?

Мнение от jery69111 » 18 Апр 2023 20:49

Под +5 градуса пали от 4 - 5 ти път! Пали и гасне веднага, чистихме SCV клапана, но няма промяна! Подменихме подгревни свещи, две бяха изгорели - пак без промяна...Чудя се как японска машина на 160к км(проверени) може да хвърли дюзи?! Явно заради лошата ни нафта ли...макар, че е карана тук само 11 000 км и една година в БГ е седяла на едно място, в смисъл е била втора кола и не е карана! Ако трябва да дам 2 бона за дюзи, баси "безпроблемната" кола! wink.gif
Действието без знание е фатално. Знанието без действие е безполезно. – Мери Биърд

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 62 госта