Въпрос за Aygo 1.0 VVT-i 5 ММ

Публикувай отговор
Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 12 Юни 2008 22:06

Та като стана въпрос, Лексус, споко, пич, днес се загледах в такситата. Кия, Шевролет (Деу), Хюндай... Все японско ноу-хау. Добре, а що няма Ауди...Фолксваген...Сеат...Шкода...и т.н. unsure.gif

Night'sB
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Дек 2007 10:58
Местоположение: Варна

Мнение от Night'sB » 12 Юни 2008 22:23

Що няма Тойота?
Изброените марки са нисък клас автомобили, дистрибуторите на коите предлагат адекватен гаранционен сервиз.
Японско Ноу-хау???
Обърни внимание върху горните думи, определено не са дошли от японският език. И не японците са измислили двигателя с вътрешно горене и автомобилостроенето. Те са просто талантливи крадци на технологии. Изпълнявайки ги много качествено.
За съжаление "японската технология", поставена на конвейр в Турция, Англия, Франция, Тайван и т.н. не остава такава. Тя приема местният облик.

nevmi
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Юни 2008 15:15

Мнение от nevmi » 12 Юни 2008 22:55

горе доло на 11тия месец,с парите от икономисаното гориво

С икономията за 11 месеца мога да си сменя скоросната кутия ако взема ММТ вариант

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 12 Юни 2008 23:10

ок, ото и феликс ванкел ги знаем кои са, това значи ли че ролс ройс е калпав автомобил,след като англичаните не са измислили ДВГ-то?Щото сааб и волво не са крали? ванкел напеави нсу принс, който умря, а японците продължават да правят мазда с неговия двигател, кое се вдижи све още?Ми твоите любимци VW,какво стана защо нямат от години боксер а?ма субару и досега мачкат с боксер + това боксер дизел направиха....може да са крали когато баба ти е имала абитурентска ма сега крадат от тях.....дай да лежим на стари лаври и ще си остане да си живеем в миналото....най новата C-класа пържи електроника през 2 седмици......

Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Мнение от dimd00d » 12 Юни 2008 23:19

Fido Dido написа:ок, ото и феликс ванкел ги знаем кои са, това значи ли че ролс ройс е калпав автомобил,след като англичаните не са измислили ДВГ-то?Щото сааб и волво не са крали? ванкел напеави нсу принс, който умря, а японците продължават да правят мазда с неговия двигател, кое се вдижи све още?Ми твоите любимци VW,какво стана защо нямат от години боксер а?ма субару и досега мачкат с боксер + това боксер дизел направиха....може да са крали когато баба ти е имала абитурентска ма сега крадат от тях.....дай да лежим на стари лаври и ще си остане да си живеем в миналото....най новата C-класа пържи електроника през 2 седмици......
да, сички се спукват да крадат например боксери от субару (начело с порше, сега се говори че и дизела ще им откраднат). вече ги чепкахме тези неща - не са искали, не са направили. оставете темата на човека и направете една друга - Тойота с/у Сингер например :)

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 12 Юни 2008 23:24

темата е :ГОЛФА срещу на баба ми каруцата! както казва хайтов:едно е да искаш,второ е да можеш,трето и четвърто е да го направиш!в този ред на мисли къде са твойте прочути и именити марки в най престижното автомобилно състезание Ф1,Лексус изби рибата а къде е фолксваген фаетон защо го спряха и никой не го купува?

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 12 Юни 2008 23:37

ти понеже си много запознат, а аз съм си просто момче би ли ми разяснил правиш ли разлика между средства за производство и продукти за потребление?за да направиш една машишнна част на определена машина това значи че машината и по точна от детайла който прави казано за лаици и в този ред на мисли защо при най високата технология за автомобилостроене а именно Ф1 най големите и именити марки ферари и макларън частите им се изработват на японски нашини респективно макино и мазак?само това ми разясни ,че аз нали съм си просто момче и не ги чаткам тия голфове....да си чувал нещо за седем координатни машини, е-само японците ги имат защо ли?пък нали се разбрахме че машината дето прави нещо е с по високи параметри от това което прави.....с две думи голф2 ,голф3.....осъзнаване-хонда сивик..... unsure.gif

Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Мнение от dimd00d » 12 Юни 2008 23:45

Fido Dido написа:темата е :ГОЛФА срещу на баба ми каруцата! както казва хайтов:едно е да искаш,второ е да можеш,трето и четвърто е да го направиш!в този ред на мисли къде са твойте прочути и именити марки в най престижното автомобилно състезание Ф1,Лексус изби рибата а къде е фолксваген фаетон защо го спряха и никой не го купува?
Темата последно като погледнах беше:

"Въпрос за Aygo 1.0 VVT-i 5 ММ"

Ма ще си дам малко зор да ти задам малко други въпроси:

Къде са Тойота в селската надпревара Ле Ман (хинт, Тойота от 2010 се отказва от Ф1 щото резултатите им, според самите тях, били незадоволителни)?

Като ти кажа Ситроен, пак ли си мислиш че Субару мачка наред (с
патентования от Бенц боксер)?

Коя риба е избила Лексус и кой точно електронен модул изгаря на твоята нова S класа през 2 седмици?

Щото ще си позволя да те перефразирам, ама едно е да знаеш, друго е да си плямпаш ей така.

Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Мнение от dimd00d » 12 Юни 2008 23:57

Fido Dido написа:ти понеже си много запознат, а аз съм си просто момче би ли ми разяснил правиш ли разлика между средства за производство и продукти за потребление?за да направиш една машишнна част на определена машина това значи че машината и по точна от детайла който прави казано за лаици и в този ред на мисли защо при най високата технология за автомобилостроене а именно Ф1 най големите и именити марки ферари и макларън частите им се изработват на японски нашини респективно макино и мазак?само това ми разясни ,че аз нали съм си просто момче и не ги чаткам тия голфове....да си чувал нещо за седем координатни машини, е-само японците ги имат защо ли?пък нали се разбрахме че машината дето прави нещо е с по високи параметри от това което прави.....с две думи голф2 ,голф3.....осъзнаване-хонда сивик..... unsure.gif
Това е също толкова показателно, колкото това че в НАСА бачкат с немски отвертки (Wera), нали отвертките са по-малки от машините?

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 12 Юни 2008 23:59

не е S класа a e C класа.ЧЕТИ! боксера на ситроен е измислен от фердинанд порше оше преди втората световна война тойота имат най мощния двигател във Ф1,та отговора ми е,че све още японските мечове режат стомана,къде остават сабите дамаскиня?мисля че няма какво повече да кажа-човек като мен,който има непрекъснат досек до автомобили му е писнало да поправя автомобилите на VAG !благодаря им за едно-че ми плащат заплатата с трошляците си! :thumbsup: и не ми отговори на въпроса за технологичния напредък и къде е най висок, а цитираш някакви заучени комбинации...аз лично съм работил във франция и знам простите западняци и твой любимци с какви машини си правят трошките,но нека да има повече такива като теб че да взимам по добри пари! :thumbsup: :thumbsup:

Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Мнение от dimd00d » 13 Юни 2008 00:11

Fido Dido написа:не е S класа a e C класа.ЧЕТИ! боксера на ситроен е измислен от фердинанд порше оше преди втората световна война тойота имат най мощния двигател във Ф1,та отговора ми е,че све още японските мечове режат стомана,къде остават сабите дамаскиня?мисля че няма какво повече да кажа-човек като мен,който има непрекъснат досек до автомобили му е писнало да поправя автомобилите на VAG !благодаря им за едно-че ми плащат заплатата с трошляците си! :thumbsup: и не ми отговори на въпроса за технологичния напредък и къде е най висок, а цитираш някакви заучени комбинации...аз лично съм работил във франция и знам простите западняци и твой любимци с какви машини си правят трошките,но нека да има повече такива като теб че да взимам по добри пари! :thumbsup: :thumbsup:
добре, на твоята нова Ц класа, кой електронен модул изгаря през 2 седмици?

Citroen vs. Subaru (boxer-а още един път ти казвам че е патентован от Карл Бенц) е по-повод WRC - последно като гледах титлите не ми се стори, че Citroen нещо плачат (освен от радост) или че Subaru мачкат някой.

Тойота като им е най-мощна колата (това сигурно само ти и шефовете на Тойота го знаете) кво правят с нея - сигурно подло се канят в последното съзтезание да затворят всички с 10 обиколки?

С технологичния напредък в сферата, в която аз работя и ме интересува, Япония изобщо ги няма.

Не съм работил във Франция и не мога да знам простите западняци кво правят, сигурно ги разбираш по-добре нещата от мен, за което ти свалям шапка.

В момента, в които имам проблем с кола на VAG (единствения кусур дето съм имал с тях беше много дългата пръчка за масло), ти обещавам, че ще си първия при които ще дойда и ще ти дам чудесни пари, току виж си си оправил Ц класата.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 13 Юни 2008 00:45

Night'sB написа:Що няма Тойота?
Изброените марки са нисък клас автомобили, дистрибуторите на коите предлагат адекватен гаранционен сервиз.
Японско Ноу-хау???
Обърни внимание върху горните думи, определено не са дошли от японският език. И не японците са измислили двигателя с вътрешно горене и автомобилостроенето. Те са просто талантливи крадци на технологии. Изпълнявайки ги много качествено.
Знаеш ли,прекалено съм възпитан за да те нарека така ,както трябва.Но ще ти кажа,че си абсолютен лаик по темата автомобили.Ти или си някой чичко над 55 години или си кон с капаци.Здравомислещ и интересуващ се човек от автомобили не може да пише твоите драсканици,в които нямаше 1 факт.Хората във форума мислят и ти трескат в главата само факти,докато ти само говориш повърхностни приказки без нито един факт. Обясних ти ,че Фолксваген има скъпа поддръжка,а не Тойота.Тия глупости,които пишеш без данни ходи да се лъжете във Фолксваген форума ако искаш.Тук хората не са хванати от пернишката гора. Обясних ти ,че си прекалено бос ,за да се опитвашп да обясняваш неща,които съм ги прочел много преди теб и с които съм запознат ,а ти не.Човек като защитава теза,се опира на факти и доказателства ,а не на общи приказки,защото на теб ти се иска да е така.Ако си поне малко коректен,ако обичаш освободи аудиторията от неверните си твърдения,ако не обичаш продължавай да пишеш празни приказки.Аз дали ставам за агент на Тойота или не ,не е важно.Важно е като говориш нещо ,да имаш опора,на която заставаш.Ти нямаш такава.Казах ти ,добре се лъжете във фолксваген форума,но тук празни приказки няма как да минат.
КЪДЕ НЯМА ТОЙОТА??? В ГЪРЦИЯ ВСИЧКИ ТАКСИТА СА ТОЙОТА!!!! Айде стига си се правил на всезнайко ,след като нищо не знаеш по въпроса,ако обичаш!!!!!Ако нещо си прочел,сподели,глупости надали някой иска да слуша.
Know how от кой език идва?? Логично от английския-е и какво от това,дали англичаните са измислили всичко??Що за тесноскроено мислене?
Как може да наречеш японците крадци на технологии,ти изобщо знаеш ли къде се намираш???? Наистина ме вбесяваш с невежеството си! Ти така може да наречеш американците,французите,италианците,шведите и т.н.,защото и те правят двигатели с вътрешно горене, крадци на технологии.По тази логика германците са крадци на технологии също.--Автоматичните скоростни кутии са ги откраднали от американците.Конвейрът го е измисли Форд,днес всички го ползват!Конвейрът е ключов за автомобилостроенето. А изобретателя на чистачките кой е ?? И кой краде от него технология днес??? А изобретателя на Макферсон окачването ??? Германците не крадат ли негови технологии? Изобщо за каква кражба говориш,при положение,че е нормално някой пръв да измисли нещо?Топлата вода е измислена.НО японците осъществиха първият сериен хибрид за масово ползване и вече продадоха над 1 милион хибриди само Приус,те печелят от тази висока технология.Това се казва технологично развиваща се фирма! А не Фолксваген ,който до скоро продаваше тотално скъпия за поддръжка помпа-дюза дизел с 4 нафтови помпи .Ето това е скъпа поддръжка.Помпа-дюзата фолксваген я спряха от производство.Къде са им хибридите на фолксваген,защо Мерцедес се съдружи с БМВ за да разработват хибриди за своите луксозни седани?????Къде са им технологиите.Или технологиите са им отпреди 1 век,ами точно така е.Мерцедес,фолксваген ,опел не са мръднали в технологично отношение от 1 век и още си произвеждат тракащи замърсяващи дизели и обикновенни бензинови двигатели,докато в същото време Тойота изкарва от 1.8 атмосферен мотор 200 коня,немците слагат по 2 турбини за да изкарат тия коне от 2.0 мотор.И докато Тойота работи над високи технологии -хибриди и ги монтира вече на най-луксозните си седани-Lexus LS600h,без аналог като екстри ,комфорт,ниски емисии,висок въртящ момент,нисък разхо на гориво и безшумност.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 13 Юни 2008 01:07

dimd00d написа:
Fido Dido написа:не е S класа a e C класа.ЧЕТИ! боксера на ситроен е измислен от фердинанд порше оше преди втората световна война тойота имат най мощния двигател във Ф1,та отговора ми е,че све още японските мечове режат стомана,къде остават сабите дамаскиня?мисля че няма какво повече да кажа-човек като мен,който има непрекъснат досек до автомобили му е писнало да поправя автомобилите на VAG !благодаря им за едно-че ми плащат заплатата с трошляците си! :thumbsup: и не ми отговори на въпроса за технологичния напредък и къде е най висок, а цитираш някакви заучени комбинации...аз лично съм работил във франция и знам простите западняци и твой любимци с какви машини си правят трошките,но нека да има повече такива като теб че да взимам по добри пари! :thumbsup: :thumbsup:
добре, на твоята нова Ц класа, кой електронен модул изгаря през 2 седмици?

Citroen vs. Subaru (boxer-а още един път ти казвам че е патентован от Карл Бенц) е по-повод WRC - последно като гледах титлите не ми се стори, че Citroen нещо плачат (освен от радост) или че Subaru мачкат някой.

Тойота като им е най-мощна колата (това сигурно само ти и шефовете на Тойота го знаете) кво правят с нея - сигурно подло се канят в последното съзтезание да затворят всички с 10 обиколки?

С технологичния напредък в сферата, в която аз работя и ме интересува, Япония изобщо ги няма.

Не съм работил във Франция и не мога да знам простите западняци кво правят, сигурно ги разбираш по-добре нещата от мен, за което ти свалям шапка.

В момента, в които имам проблем с кола на VAG (единствения кусур дето съм имал с тях беше много дългата пръчка за масло), ти обещавам, че ще си първия при които ще дойда и ще ти дам чудесни пари, току виж си си оправил Ц класата.
Виж сега,не се опитвай да обясняваш товаи онова.Отвори сайта на германците от ТЮВ и виж кои коли са най-здрави.Не са германските ,а са Тойота.Отвори сайта на американците от consumer reports и погледни там,че отново Тойота са най-здрави.Германските са най-големите трошки .Особено тези на ВАг ,начело са пасат и Туарег!
И какво значение кой е патентовал двигател преди 1 век през 1890 година,когато не е имало никакви технологии.Един човек,бил той карл бенц патентовал боксер двигател,това е прекрасно,но нищо не говори за днес! Днешното състояние на немските фирми е плачевно.Отвори и им виж цените на акциите.Отвори и им виж пазарната капитализация.Тойота струва колкото Мерцедес и Фолксваген взети заедно,та и БМВ отгоре!! Това не ти ли говори пределно ясно коя фирма е добра и коя слаба???За да са скъпи акциите на една фирма ,тя трябва да е рентабилна!
Нека ГОВОРИМ ЗА ДНЕШНИЯ ДЕН--В наши дни Тойота има над 200 патента само за хибридната си система,която германците от фолксваге и мерцедес БЕНЦ още не са и чували за хибрид.Т.е те вече чуха,но не могат да произведат действащ хибрид.Същото като имагинерния дизелов хибрид на Пежо/Ситроен,за който само говорят от 5 години.
Докато Тойота беше в ралито ,само тя беше номер 1,след като се махнаха Ситроен започна да печели,браво на тях.
За формула 1-последното състезание Тойота бяха 4-ти и 6-ти. Тойота имат дългосрочна стратегия,а не краткосрочна като Рено или Мерцедес,които на всичкото отгоре толкова се бяха разбързали миналата година,та случайно откраднали сума ти техническа документация на Ферари,абе вятърът я е духнал най-вероятно unsure.gif ,а по-миналата година им гърмяха двигателите като пуканки,е но е мерцедес. biggrin.gif

Сферата ,в която работиш ти, Тойота никак не я интересува.Проблемът с давенето е проблем на самия давещ се. Тойота ги вълнува да са най-напред в автомобилните технологии и те доказват,че са.
А ако не си имал проблеми с VAG си сериозен пич,след като и на децата е ясно ,че във ВАГ дебитомерите са консуматив,както и предните носачи,както и ел.стъклата.Останалите повреди просто са по-често от нормалното.А за дългата пръчка недей толкова елементарно да ни пързаляш.Ако дългата пръчка беше единствения проблем на ВАГ, щяха да са най-продаваните коли,по-кротко с глупостите.
А относно прословутата C-класа,вземи отвори ТЮВ и виж на кое място са и дали цената им подхожда на здравината им.Всякакви частни случаи не са нужни да коментираме,там хората са проверили хиляди C-класи,и като гледам не са най-здравите коли за цените ,които искат за тях.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 13 Юни 2008 01:11

dimd00d написа:
Fido Dido написа:ти понеже си много запознат, а аз съм си просто момче би ли ми разяснил правиш ли разлика между средства за производство и продукти за потребление?за да направиш една машишнна част на определена машина това значи че машината и по точна от детайла който прави казано за лаици и в този ред на мисли защо при най високата технология за автомобилостроене а именно Ф1 най големите и именити марки ферари и макларън частите им се изработват на японски нашини респективно макино и мазак?само това ми разясни ,че аз нали съм си просто момче и не ги чаткам тия голфове....да си чувал нещо за седем координатни машини, е-само японците ги имат защо ли?пък нали се разбрахме че машината дето прави нещо е с по високи параметри от това което прави.....с две думи голф2 ,голф3.....осъзнаване-хонда сивик..... unsure.gif
Това е също толкова показателно, колкото това че в НАСА бачкат с немски отвертки (Wera), нали отвертките са по-малки от машините?
Заеби ги отверките.Защо в немските заводи на Мерцедес и Фолксваген работят с японски роботи на конвейрите?! rolleyes.gif sleep.gif Отверка и албанец ще ти направи.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Мнение от dimd00d » 13 Юни 2008 01:23

LEXUS написа:...
абе чукча/писател - вземи виж коя кола е най-икономична и най-малко замърсява...оопс то било блумоушън 1.4 ТДИ на VAG - горкия миризлив дизел.

боли ме шпека, че тойота били 4-ти и 6-ти, сигурен съм че Ферари и Макларен направо не могат да спят по цял ден от притеснения, самите Тойота се усетиха че Ф1 не е за тях.

за пръчката - тука позна, точно тия коли са доста продавани в сегмента си и главно това им (беше) проблема, ма кво да ти отварям очите, явно само дебитомери са ти в главата (ти колко такива си сменил, или от сайта на ТЮВ и бай Пешо - кварталния монтьор си го чул това?). а да, сега се сетих, не можех да му намеря и от къде се сипва антифриз поради няква глупава фашистка причина.

слез малко на земята, караш масов репомобил, в което няма нищо лошо, стига да не обясняваше как бил върха на сухия бор и как всички останали дето караме такива коли ама на други марки сме тъпаци и как Тойота ще спаси света от Годзила.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot], Google [Bot] и 11 госта