Мнения за KYB?!

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнения за KYB?!

Мнение от Lubo_car » 18 Юли 2005 21:35

Интересно ми е има ли някои които има впечатления от амортесиорите KYB. Гледам, че са на доста добри цени и са японски все пак. Един познат с мх5-ца е много доволен от тях....
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Re: Мнения за KYB?!

Мнение от jamie » 19 Юли 2005 09:22

Lubo_car написа:Интересно ми е има ли някои които има впечатления от амортесиорите KYB. Гледам, че са на доста добри цени и са японски все пак. Един познат с мх5-ца е много доволен от тях....
Не са само японски обаче - оттам и различните впечатления.
Приготвил съм 2 газови предни за смяна - като пробвам - ще ти кажа как са. Иначе на Хонда съм сменял с такива маслени и не даваха проблеми.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Мнения за KYB?!

Мнение от punkara » 19 Юли 2005 10:20

Lubo_car написа:Интересно ми е има ли някои които има впечатления от амортесиорите KYB. Гледам, че са на доста добри цени и са японски все пак. Един познат с мх5-ца е много доволен от тях....
KYB sa mnogo dobri amortisiori, i proizvezdat originalnite takiva za toyota.
cool.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 19 Юли 2005 14:27

az moite eibach prujini gi karam s KYB GR2 i sam MNOGO dovolen. E estestveno sigurno e mojelo da bude po dobre, no za cenata si sa strahotni.

btw kak ne sa japonski KYB (kayaba) mi zvuchi japonsko
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Юли 2005 14:35

ugabuga написа:az moite eibach prujini gi karam s KYB GR2 i sam MNOGO dovolen. E estestveno sigurno e mojelo da bude po dobre, no za cenata si sa strahotni.

btw kak ne sa japonski KYB (kayaba) mi zvuchi japonsko
Имам предвид че от известно време се произвеждат и извън Япония и разлика ИМА :-(
ПП: Някои серии САКС реално са произведени от Каяба.

Аватар
rumpi
Мнения: 36
Регистриран на: 24 Фев 2005 22:38
Местоположение: Sofia lulin 10
Обратна връзка:

Мнение от rumpi » 19 Юли 2005 15:37

na mojta AE86-ca otzad sum s Kayaba gazovi i sum mnogo dovolen moge bi za6toto sa v kombinaciq s prugini ot lada :))))))) oba4e ne6tata sa 4uk i zasega nikakvi oplakvaniq!

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 19 Юли 2005 23:40

Значи става дума за внос от Щатите на KYB. А това дали са японски незнам дали има и ментета, тоест какво незнам със сигурност има, но предполагам, че говориш за такива закупени от България, а тези които аз визирам не са от тук. Моят познат както вече казах, неможе да си познае колата с KYB GR4 доколкото си спомням, именно те бяха "adjustable", а KR2 са нормални. Дойдоха му с доста масивна щампа --> 100% Made in JAPAN biggrin.gif ! Kато цяло цените им мисля, че са много добри, а явно наистрина са добър вариант. Btw на вашите 86-ци, как определяте окачването си - понеже моето е изключително твърдо и колата подскача постоянно( от около седмица я карам ежедневно ), а отзад е с много малко използвани почти нови Monroe.....та незнам каква разлика би имало с KYB GR4 примерно....
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 20 Юли 2005 09:51

"много добра цена" разбирам 30Евро за чифт.
как определяте окачването си
Стегнато, не твърдо но определено не и меко.

El Camino

Мнение от El Camino » 20 Юли 2005 11:21

jamie написа:"много добра цена" разбирам 30Евро за чифт.
как определяте окачването си
Стегнато, не твърдо но определено не и меко.

Хехе, Джейми, много добре знаеш, че такава цена няма. Има изключения поради късмет.
Аз си взех такива и мога да направя разлика само със предишните, които бяха Монрое. Разликата е никаква.
При голямо натоварване - скорост, завой, спирачка (тежестта отпред) си издишат много мъжката. Нещо като издуханите амортисьори на Вектрата ми. Дали е нормално или не, ми е май все едно (щото нямам избор), докато возят стабилно.
За твърдо... определено НЕ ВОЗЯТ ТВЪРДО. Или на някой задниците им са по - меки biggrin.gif . Возията (при това в БГ) на моята е изключително приятна за дълъг път и въпреки това приятно стегната.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 20 Юли 2005 11:26

Camino, добре знаеш че тук късмета няма общо :-)
Понеже се потрети... :whistle:
Но са изключения - както когато преди 4 години ми оферираха 4 Конита за Акорд по $25 (тогава карах Акорд) - от Щатски склад за части обаче ... :-(

El Camino

Мнение от El Camino » 20 Юли 2005 12:12

jamie написа:Camino, добре знаеш че тук късмета няма общо :-)
Понеже се потрети... :whistle:
Но са изключения - както когато преди 4 години ми оферираха 4 Конита за Акорд по $25 (тогава карах Акорд) - от Щатски склад за части обаче ... :-(
Оферта имам и в момента за Кони жълти за 70 лева бройката, ма тва не е правило. Мисълта ми беше, че ако 5ма от форума кажат сега, въз основа на твърдението ти - ми дай и на нас, няма да можеш да дадеш, щото е базирано на късмет и изключения.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 20 Юли 2005 12:13

Юп, абсолютно прав си.
Един по един - става. Само че обикновено (винаги) именно така и се получава :-)

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 20 Юли 2005 13:01

El Camino написа:
jamie написа:Camino, добре знаеш че тук късмета няма общо :-)
Понеже се потрети... :whistle:
Но са изключения - както когато преди 4 години ми оферираха 4 Конита за Акорд по $25 (тогава карах Акорд) - от Щатски склад за части обаче ... :-(
Оферта имам и в момента за Кони жълти за 70 лева бройката, ма тва не е правило. Мисълта ми беше, че ако 5ма от форума кажат сега, въз основа на твърдението ти - ми дай и на нас, няма да можеш да дадеш, щото е базирано на късмет и изключения.
ofertata po 70lv za koni zulti sport li sa ili cherveni special?
ako sa zulti sport, napravo iskam dva! za da gi turya na suprata, che sega kato i kacha noviyat dvigatel, gebrielite shte stanat tvurde meki za neya! smile.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 20 Юли 2005 14:47

punky ti sas gabriel li karash? uuuuuuu :)
gabrielite sa garbage

btw moite GR2, cheterite gi vzeh za okolo $110+shipping ... ili zaedno sas shipping. a be neshto takova beshe. super eftinia
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 20 Юли 2005 22:24

ugabuga написа:punky ti sas gabriel li karash? uuuuuuu :)
gabrielite sa garbage

btw moite GR2, cheterite gi vzeh za okolo $110+shipping ... ili zaedno sas shipping. a be neshto takova beshe. super eftinia
gabrielite sa si super "normalni" amortisiori! osobenno kato si gi kupish za 7 evro i dvata chisto novi s dostavkata!... tongue.gif cool.gif happy.gif wink.gif
prosto kato turya noviyat dvigatel s 220kc, shte ima stane tvurde mnogo, inache te sa chisto novi, na 1000km sa.
i tui kato KONI ne pravcyat takiva za MA61, shte sloza za AE86, te sa sushtite, i kato gi sloza na nai-tvurdo, shte sa tochno street racer, nyama da sa tvurde tvurdi, kakto sa na po-lekata ae86-ca!
ako shte govorim za bokluci to te sa: monroe i tokico! i dvete firmi sum gi probval s chisto novi, i dvete izleznaha bokluk... dry.gif
viz Garbiel sum karal i zadni na ae92-kata chisto novi, i byaha absoliutno kachestveni, a za cena ot evro, prosto nyama kakvo poveche da iskam...:): 0,99centa za dvata amortisiora, i 6evro za poshtenskata pratka... tongue.gif happy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 3 госта