Празни обороти на АЕ86

El Camino

Празни обороти на АЕ86

Мнение от El Camino » 19 Юни 2005 11:25

Как са вашите?
Моите варират от 1000 до 2000, като мисля, че зависят от начина на каране на колата. След повечко юркане не падат примерно под 1500, въпреки че преди да тръгна са били 1000. А да - и възможно ли е, след сритване на газта да поддържа около секунда по - високи обороти, както рали автомобилите.. т.е. при моята падат бавно, ма така ли е мислено това?
Мммм като съм почнал да питам и за един проблем, на някой може да му се стори познат. При нормално каране, колата няма ядове. При натоварване няма ядове, докато не я загася. След това не пали (върти стартера) и трябва да я изчакам около 3 - 10 мин докато и кефне да запали. Пали винаги, но се чака!
Като я купувахме, казаха, че било от реле. Е смениха ги пустите релета и пак го направи...

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Празни обороти на АЕ86

Мнение от punkara » 19 Юни 2005 14:20

El Camino написа:Как са вашите?
Моите варират от 1000 до 2000, като мисля, че зависят от начина на каране на колата. След повечко юркане не падат примерно под 1500, въпреки че преди да тръгна са били 1000. А да - и възможно ли е, след сритване на газта да поддържа около секунда по - високи обороти, както рали автомобилите.. т.е. при моята падат бавно, ма така ли е мислено това?
Мммм като съм почнал да питам и за един проблем, на някой може да му се стори познат. При нормално каране, колата няма ядове. При натоварване няма ядове, докато не я загася. След това не пали (върти стартера) и трябва да я изчакам около 3 - 10 мин докато и кефне да запали. Пали винаги, но се чака!
Като я купувахме, казаха, че било от реле. Е смениха ги пустите релета и пак го направи...
a koi releta smeniha?
pochti sum siguren che ne sa pipnali main circuit rele! oborotite sa ti adski visoki, te tyabva da sa 850 na prazen hod, i tryabva da padat burzo nadolu.
proveri si vsicki markuchi i markucheta koito vlizat vuv vmukvatelniyat kolektro, moje nyakude da imash dupka, i ot ta,m da tegli poveche vuzduh, ako ne togava tryabva da se regulirat sus vitcheto na dros. klapata.
:whistle:

El Camino

Мнение от El Camino » 19 Юни 2005 14:52

Пънки, това на БГ има ли шанс да му викат комутатор? Кутията с тия джаджи е над акумулатора, ако не се лъжа.
Оборотите ще им кажа да ги видят също. Дано нямам спортни валове, че да объркат работата майсторите tongue.gif biggrin.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 19 Юни 2005 15:42

El Camino написа:Пънки, това на БГ има ли шанс да му викат комутатор? Кутията с тия джаджи е над акумулатора, ако не се лъжа.
Оборотите ще им кажа да ги видят също. Дано нямам спортни валове, че да объркат работата майсторите tongue.gif biggrin.gif
komutatora e modula koio kontrolira koga da prati tok na bobinata za da stane zapalvaneto. tuka stava vupros za vsyakavi vidove markuchi koito vlizat v samiyat vsmukvatelen kolektor, ako ima dupka, dvigatelyat smuche poveche vuzduh i suotvetno vdiga oborotite. druga prichina moze da se okaze 5-yat injektor, deto vliza direktno v vsmukvatelniyat kolektor, ako thermokliuchut e zayal/zalepnal shte puska dopulnitelno benzin, ili ako samiyat injektor ima tec, i ot nego izliza malko benzin.

Oscar de la Hoya
Мнения: 145
Регистриран на: 17 Юни 2005 23:33
Местоположение: София

Re: Празни обороти на АЕ86

Мнение от Oscar de la Hoya » 19 Юни 2005 20:06

El Camino написа:Как са вашите?
Моите варират от 1000 до 2000, като мисля, че зависят от начина на каране на колата. След повечко юркане не падат примерно под 1500, въпреки че преди да тръгна са били 1000. А да - и възможно ли е, след сритване на газта да поддържа около секунда по - високи обороти, както рали автомобилите.. т.е. при моята падат бавно, ма така ли е мислено това?
Мммм като съм почнал да питам и за един проблем, на някой може да му се стори познат. При нормално каране, колата няма ядове. При натоварване няма ядове, докато не я загася. След това не пали (върти стартера) и трябва да я изчакам около 3 - 10 мин докато и кефне да запали. Пали винаги, но се чака!
Като я купувахме, казаха, че било от реле. Е смениха ги пустите релета и пак го направи...
Да, и при мене е така и аз се чудех!Като я настъпа по яко и трябва известно време да се върне на нормалния си празен ход.Обаче при мене той е малко над 750 оборота.1000-2000 ми се виждат множко за празен ход wacko.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 19 Юни 2005 20:17

Като я запаля си държи известно време 2000 оборота (т.е. докато е студена) и постепенно се вижда как сваля на по 200 оборота, но става плавно и мазно:). С търпение се стигат 1000та оборота и на градско, което е спокойно каране при мен, празния ход си е около 1000. Ако обаче я натисна, после не ще да сваля на 1000 ми си държи 1600 и пак бавно ги сваля.
При сваляне на предавки например си го забелязах, че като вкарам по - ниска предавка, функцията "моторна спирачка", колкото и рядко да я ползвам, се стартира след около секунда - две. Което честно казано ме кефи страшно и не смятам да го променям, щото повечето време ми трябва сритване да хване по - високи обороти, а с тая си функция си спестявам практически невъзможното за мен "heel & toe". Абе тва да и остане проблема, няма да го закачам :whistle:

Гост

Мнение от Гост » 19 Юни 2005 22:53

Щом се кефите на високите обороти, кажете нещо за разхода, ако ви пука, естествено.

b_d

Мнение от b_d » 20 Юни 2005 08:45

Според мен проблема ти е в системата за празен ход. Тя се намира точно под дросела и на АЕ86 с годините става пълна свинщина (картерните газове минават и полепва масло, през нея минава и вода и сигурно е пълно с котлен камък). Сваля се лесно - 4 болта на дросела + 4 винта за самата джаджа. Ако нямаш пробит маркуч 99% е това.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 20 Юни 2005 09:41

Anonymous написа:Щом се кефите на високите обороти, кажете нещо за разхода, ако ви пука, естествено.
Един двигател без товар няма съществен разход, дори и да ни пука :-)

El Camino

Мнение от El Camino » 20 Юни 2005 10:01

Асене, това ще го проверят първо - има доста смисъл да се почне там, пък било то и само заради почистването.
Разхода няма значение.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта