Лизинг на ново МПС или Потребителски кредит?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
nino_mihov@abv.bg
Мнения: 49
Регистриран на: 06 Мар 2023 12:17
Местоположение: Велико Търново
Благодарил/а: 24 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Лизинг на ново МПС или Потребителски кредит?

Мнение от nino_mihov@abv.bg » 27 Апр 2023 08:07

Здравейте колеги, какво е вашето мнение по въпроса. Лизинг или потребителски кредит за изплащане на нов автомобил? До колкото разбирам бонуса на лизинга са по- ниски лихви, но пък идва по скъпо каско и рисковете от това, че колата не е твоя. При потребителския си е твой, но пък по високи вноски...... Как стои и въпроса при нарушения? Чух една легенда, че при лизинг, когато КАТ потърсят лизингодателя за инфо за собственик имало такса 50лв. от лизингодателя към кредито получателя :help:
Последно промяна от Akima на 07 Юли 2023 16:30, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
biro
Мнения: 2643
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от biro » 27 Апр 2023 08:28

Какъв е тоя риск, че колата не е твоя? Плащаш ли си редовно няма риск.
Каското не би трябвало да е по-скъпо. Застрахователите вземат фиксиран процент от цената на колата без значение лизинга. Сега ако си решил да застраховаш на по-ниска стойност, за да спестиш от каско това си е риск за теб и не става при лизинг.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

nino_mihov@abv.bg
Мнения: 49
Регистриран на: 06 Мар 2023 12:17
Местоположение: Велико Търново
Благодарил/а: 24 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от nino_mihov@abv.bg » 27 Апр 2023 08:34

Когато си на лизинг - лизингодателя определя къде да се застраховаш, аз като фирма имам дилър на всичките ми застраховки и ползвам отстъпки, а това не може да се случи при лизинг ;) повярвай ми има съществена разлика. Отделно от това, ако се случи произшествие - трябва да поразпитам как са точно условията, но когато е лизинг нямаш право на глас.

StRaTeGa
Мнения: 40
Регистриран на: 28 Юни 2022 14:20
Местоположение: София
Автомобил: Honda E Advance 17", RAV4 PHEV
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от StRaTeGa » 27 Апр 2023 09:33

Ако целта ти е да ни убедиш, че потребителския кредит е по-добре, продължавай така! :)

Аз съм имал 4 коли на лизинг и последната я купих кеш. Определено предпочитам автомобила да е на лизинг и да не е мой. Не изпитвам нужда да притежавам такива преходни материални активи.
Докато съм имал автомобил на лизинг, една глоба не е стигнала до мен. Имам чувството, че не им се занимава на КАТ. Истината е, че съм и доста по-дисциплиниран шофьор, ама чак пък 15-16г. angel.gif

Тойота конкретно има имат техен застрахователен дилър. Определено имаш право на избор на застраховател. Най-добри условия даваха за Булстрад. Аз целенасочено избирах Алианц.
И аз имам застрахователен дилър, с който имам B2B и приятелски отношения. Цените, които ми даваха бяха еднакви. Дори да ти направи по-голяма отстъпка, това едва ли ще е нещо значително.

Имал съм множество застрахователни събития. Не виждам, какъвто и да е ефект, от това, че колата ми е била на лизинг.
В същото време в момента Тойота предлагат една допълнителна застраховка GAP, която е на много разумна цена. При тотализация на колата или кражба, ще ти покрие разликата до реалната и цена. Знаете, че застрахователя покрива 60-80%. Тази застраховка няма общо с това как сте придобили колата. Не знам дали важи само, ако ползвате техния застрахователен брокер.

Защо последната я купих кеш?
Цената за придобиване на автомобила на края е на база оценка от застраховател. Вече тези оценки не може да са фиктивни (1000-2000лв както беше преди). Нотариалната такса върху реална оценка вече става съществена!
Освен това имаше такса 1,5% за разглеждане на искането. Изумителното е, че това не е върху финансираната сума, а върху цялата сума на автомобила (аз обичайно финансирам малка част, за да не е моя колата). Това е OTP Lease, което е на DSK и е бившото Sogelease! Пълен абсурд!

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от iovkito » 27 Апр 2023 09:46

Няма универсално решение на това дали да е на лизинг или в брой. Аз имам един лизинг, на който ми вдигнаха вече лихвата с 1%, така просто, между другото. Сумата е много малка и не се усеща, но това нямаше да е така, ако бяха 100-200 000лв. Най-вероятно през идните месеци ще вдигат още лихвите, затова е добре всеки да чете това, което подписва.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от venciru » 27 Апр 2023 10:29

И моите 5 стотинки
При лизинга единствената полза е малко по ниската лихва. С всичко друго си назад и като удариш чертата излиза нещо малко по рзлично от първоначално смятаното.
Първо имаш такса разглеждане която си е около 1000 лв. (за съжаление колегата по горе е прав и е върху цялата сума). Второ застрахователният брокер (който нямаш право да избираш за разлика от компанията) те клати както си иска. Аз също имам познат агент и разликата между ОТР и него само за първата година беше около 400 лв. Айде с всяка следваща да пада, ама за пет години лизинг...Трето рискът да продължаваш да плащаш и да нямаш кола (многократно обсъждан във всички авто форуми) си е реално съществуващ. Нот. такса за придобиване после също съвсем не е за пренебрегване (ние платихме хилядарка). Другите дребни неудобства като нот. заверени пълномощни за излизане от страната и т.н изобщо не ги смятаме.
Та по наши сметки поради това, че имахме парите кеш, но се подлъгахме по скапания лизинг, сме загубили близо 4000лв. Ако въртяхме наличните може би има сметка, но при нас не е така.
Та всеки гледа от неговата си камбанария..........
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

StRaTeGa
Мнения: 40
Регистриран на: 28 Юни 2022 14:20
Местоположение: София
Автомобил: Honda E Advance 17", RAV4 PHEV
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от StRaTeGa » 27 Апр 2023 10:57

Аз не съм имал порблем с излизането от България. Мисля, че още от самото начало ти дават необходимите документи за това. Вече нямам спомен.
Преди време имаше драма с ходенето до Гърция преди малките талони да станат двойни. Те нямаха достатъчно данни и трябваше да се носи голям талон, а той е при лизингодателя. И с това не съм имал драма, щото в тази държава нямам никакво желание да ходя. Даже си беше на далавера за мен :)
Задържаха и ключове, което вече не е така.
Както и да е. Всеки сам си преценЯ спрямо собствените възможности и нужди. Принципно няма съществена драма с това да ползваш автомобил на лизинг.

По-горе забравих да спомена още нещо против лизинга. Издадох си 3-ти номер на автомобила, заради багажник за велосипеди, който се слага на теглича. Това в България се вписва в талоните на автомобила и съответно те трябва да се сменят! Ако автомобила е на лизинг, просто е невъзможно. Едва ли е често явление , но е хубаво да го имате в предвид!!!

За мен най-подходящата услуга е т.нар. оперативен лизинг (или дългосрочен наем), при който наистина не се занимаваш с нищо (може би само да си сменяте гумите). Със сигурност е по-скъпо, защото всички по веригата трябва нещо да ядат, но от към удобство услугата е перфектна. За съжаление до преди години тя беше достъпна само за юридически лица. Не вярвам това да се е променило сега. Ако имате фирма, може би не е лошо да имате в предвид този вариант.

Аватар
Monster
Мнения: 336
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 81 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от Monster » 27 Апр 2023 11:41

Аз преди няколко месеца получих първата си честитка за превишена скорост от КАТ за последните 15 години, откакто съм шофьор. Карал съм с 90 км/ч извънградско на някакъв път до Севлиево, където имало ремонт и знак за 70 км/ч. Както и да е - получих си известието лично и си го платих лично, без да се налага да правя каквато и да е комуникация с лизингодателя. Предната кола също я бях взел за едногодишен лизинг и не съм имал някакви спънки с пътуване в Европа. Е, нямаш пълномощно за Косово, Македония и някои други държави, но предполагам може да се извади ако поискаш. Аз не съм пътувал с колата там. Сърбия и ЕС са си включени с изначалното пълномощно.

Иначе и аз не се радвам да плащам лихви и предпочитам колата да си е моя, но в случая на сегашната ми кола парите ми трябваха за други планове, свързани с жилище. Ако имаш излишни пари, които не знаеш какво да ги правиш, по-добре да не плащаш лихви. Ако пък предпочиташ кредит и имаш възможност да вземеш много по-изгодно каско, така че да компенсира по-високите лихви на потребителски кредит, то това за мен звучи като по-предпочитан вариант пред лизинга. Не съм запознат с потребителските кредити и нямам на идея на базата на какво са обезпечени (какво биха ти взели ако спреш да плащаш).

Аватар
biro
Мнения: 2643
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от biro » 27 Апр 2023 12:14

venciru написа: 27 Апр 2023 10:29 Трето рискът да продължаваш да плащаш и да нямаш кола (многократно обсъждан във всички авто форуми) си е реално съществуващ
Като платиш цялата сума в брой и нямаш кола е по-кофти.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от venciru » 27 Апр 2023 12:59

Не е така. Има мноооооого писано по въпроса. Който има желание - може да се образова. Има много примери за продължаващо "кихане" на вноски при кражба или тотал при лизинг. Аз честно казано познавам лично само един такъв случай. И не искам да споря. Изразих лично мнение.Само след случката с моя познат (който още плаща вноски и няма кола и е сума ти пари назад) си изплатихме предсрочно лизинга. Добре, че нямаше допълнителни, наказателни суми. Остави другото, ами дадохме ("лош" или "добър") пример и двама наши общи познати направиха същото. Когато разбереш нещо от първо, айде от второ лице е друго. Всеки има глава на раменете си и решава сам за себе си.
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

Аватар
biro
Мнения: 2643
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от biro » 27 Апр 2023 13:15

Нормално да плащаш вноски, все пак си "взел" нов автомобил. Същото като плащане кеш, само че парите за вноски си ги платил в началото на придобиване. Откраднат ли ти колата и при лизинг и при придобиване е същата работа - нямаш и колата и парите за нея.
Не знам къде има много примери по въпроса, търсих в нета но нищо конкретно от първо лице.
Без да имам опит по върпоса, смятам че застрахователя след проведено разследване (което може да се проточи 12 месеца) плаща на лизингодателя процент от сумата на застрахованата кола, както е описано в полицата. До момента на това плащане лизингополучателя дължи вноски на лизингодателя - нормално, все пак ако колата се намери ще бъде върната. Обаче след като застрахователя се разплати на лизингодателя се смята коя страна по лизинговия договор има да дава на другата.
Същата работа при покупка със собствени средства - колата изчезва, застрахователя плаща на застрахования (след проточило се разследване) 60-70% от застрахованата сума (която само в първата година е равна на платената сума).

При лизинг с разсрочено ДДС обаче, според закона за ДДС загубата на актива не те освобождава от плащане на ДДС и следва да се плати целия остатък от този данък, което по някога е изненада за незапознатите лизингополучатели. И пак е същото като покупка със собствени средства - ДДСто е платено в момента на покупката. Изключение е правото на данъчен кредит.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
Monster
Мнения: 336
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 81 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от Monster » 27 Апр 2023 13:48

На кратко казано - ако си платил цялата кола без лизинг ще си хем без кола, хем без парите за нея, докато ако е на лизинг част от парите ще са си при теб, като разбира се трябва да продължиш да си плащаш месечните вноски към лизингодателя. Вече ако не я намерят какво ще дойде при теб от застрахователя и какво при лизингодателя не съм много сигурен как точно се изчислява. Тук се вписва и споменатата по-горе GAP застраховка, която би трябвало да гарантира, че няма да останеш капо.

Аватар
FearSoft
Мнения: 377
Регистриран на: 20 Май 2022 09:51
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Corolla Hybrid 1.8. Tук е!
Благодарил/а: 39 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от FearSoft » 27 Апр 2023 15:26

Много тегава тема... И аз си блъскам галавата с това, т.к. ми предстои (все някога ще дойде) закупуване на нов автомобил.
Първоначално се бях насочил към лизинг, ама тогава нямах парите за кеш. И вариантът беше само този, с всичките си вече изброени плюсове и минуси (за всеки е различно).
Сега имам парите и като сложа нещата на кантара излиза, че някак си не ми е гот да плащам пари и лихви, а реално да нямам собствена кола. Защото тя няма да стане моя до момента, в който не я изплатя напълно и нотариално да е прехвърлена. Уж имаш кола, ама нямаш! Не можеш нищо да пипнеш/промениш по нея mad.gif Сега, много ще кажат - ам'чи то т'ва нов автомобил - какво да пипаш? Ами все има какво, особено за човек, който обича да си ъпгредва нещата. Всъщност, основният плюс на лизинга е за тези, които хем имат парите да я купят кеш, хем въртят някакъв бизнес и тези, ненаплатените парички ще се множат. Затова и всички (почти) фирми купуват на лизинг и това е абсолютно оправдано там.
А що се отнася до лошите варианти (кражба, тотал щета), ако колата не е моя (на лизинг), то всичко се оправя от тях, а ти си никой, чакаш благоволение. И плащаш. А кога и колко ще получиш... А ако е моя, то нещата с в моите ръце и интересът ми е по-голям да се разреши казуса по-бързо. Да, пак си зависим от застрахователи, но поне няма посредник. И да, нямаш кола, нямаш и пари. Риск, какво да се прави... Мислех си и за вариант кредит и закупуване кеш - никакъв смисъл! Да имаш парите и да плаща лихви - нонсенс.
Имам още малко време и като дойде моментът ще проверя нещата с лизинга пак. За всеки случай.
Toyota Corolla 1.8L (HEV Special), Ex+, MC23

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от Krachunov » 27 Апр 2023 15:47

nino_mihov@abv.bg написа: 27 Апр 2023 08:34 това не може да се случи при лизинг ;) повярвай ми има съществена разлика. Отделно от това, ако се случи произшествие - трябва да поразпитам как са точно условията, но когато е лизинг нямаш право на глас.
Глупости.
Да лизингодателя определя, но това не значи че ти не може да се застраховаш където желаеш. Е ДА ще трябва да си пишеш със лизинга и те да ти разрешат. Пък ако разликата в това дали минава през твой брокер или не е толкова съществена със сигурност ще си пишеш писма до лизинга и ще е по - добре от потребителски.
Ако се случи произшествие, какво право на глас нямаш?!?! Лизинга не го интересува къде и как оправяш колата. Колата ТРЯБВА да е оправена защото е тяхна... Няма НИКОЙ АМА АБСОЛЮТНО НИКОЙ от лизинга да се занимава с теб и да ти гледа колата по време на лизинга - оправил ли си я. Ако е тотал без значение причината лизинга го интересува да си получи парите. Тоест каското да го покрие.

StRaTeGa написа: 27 Апр 2023 09:33 В същото време в момента Тойота предлагат една допълнителна застраховка GAP, която е на много разумна цена. При тотализация на колата или кражба, ще ти покрие разликата до реалната и цена. Знаете, че застрахователя покрива 60-80%. Тази застраховка няма общо с това как сте придобили колата. Не знам дали важи само, ако ползвате техния застрахователен брокер.
Не го предлага тойота а булстрад. Застрахователя не покрива 60-80% а покрива застрахователна стойност, което МОЖЕ да се окаже, че е 60-80% от пазарната цена и/или оставащия лизинг.
Също така покрива разликата ДО сумата определена в застраховката. Ако купиш 2 абсолютно еднакви коли, на едната и направиш тази застраховка на първия ден а на другата кола след 1 година. Двете коли в края на периода (да речем 5 години) ще струват еднакво, но застрахователната сума по застраховка ГАП ще е различна. На тази която е застрахована веднага, застрахователната сума ще е по - висока.
venciru написа: 27 Апр 2023 10:29 Трето рискът да продължаваш да плащаш и да нямаш кола (многократно обсъждан във всички авто форуми) си е реално съществуващ. Нот. такса за придобиване после също съвсем не е за пренебрегване (ние платихме хилядарка). Другите дребни неудобства като нот. заверени пълномощни за излизане от страната и т.н изобщо не ги смятаме.
Реално съществуващ но ако имаш правилните застраховки, които се споменаха вече тези пари има шанс да си ги върнеш.
Честно казано нямам идея какво визираш ДРЕБНИ НЕУДОБСТВА за излизане от страната. Такова получих на 3тия ден след като карах колата и в общи линии би ти трябвало само при ПТП извън страната. Ако аз сега трябва да ти дам мой личен автомобил ПАК трябва да ти напиша пълномощно.
biro написа: 27 Апр 2023 13:15 Същата работа при покупка със собствени средства - колата изчезва, застрахователя плаща на застрахования (след проточило се разследване) 60-70% от застрахованата сума (която само в първата година е равна на платената сума).
Стига с тия филми. Всяка застраховка каско се сключва за период от 1 година. В началото на периода колата струва Х пари в средата на периода струва Х минус овехтяване за 6 месеца и респективно в края Х минус 12 месеца овехтяване.
Ако имаш "късмета" да ти тафнат колата в началото на периода ще ти платят 100% от застрахователна сума... Без значение дали си ти или лизинга или и двамата

В крайна сметка да купиш кола да речем за 100 000 с потребителски ти си изтеглил 100 000к и да речем плащаш 5 години главница и лихва.
Ако купиш колата с лизинг ще си дал 10% в началото и до 5тата година ще си вкарал до 80% и след това правиш каквото решиш купуваш си я с останалите 20% или удължаваш лизинга или потербителски.
biro написа: 27 Апр 2023 12:14 Като платиш цялата сума в брой и нямаш кола е по-кофти.
точно
venciru написа: 27 Апр 2023 12:59 Не е така. Има мноооооого писано по въпроса. Който има желание - може да се образова. Има много примери за продължаващо "кихане" на вноски при кражба или тотал при лизинг
бетер така си е. При кражба е сериозния проблем, понеже затсрахователя превежда пари когато следствието приключи а минималния срок е 2 месеца... С разправии между МВР и прокуратура сложи го 3... Ако нещата се закучат и почнат много да разследват може да се проточи година/и.
Но така или иначе ти плащаш вноски през това време към лизингодателя и съответно твоето задължение (сумата която те търсят - намалява). Респективно, когато получиш от застрахователя/те парите, към лизинга ще отиде по - малка сума а останалото ще дойде при теб.
Разбира се може да си се осрал и да си оставил документи, ключове или кво ли не друго и застрахователя да ти каже духай балък
Не знам кое кара да мислят хората, че при потребителски е нещо по - различно? ПАК кихаш на банката.
biro написа: 27 Апр 2023 13:15 Без да имам опит по върпоса, смятам че застрахователя след проведено разследване (което може да се проточи 12 месеца) плаща на лизингодателя процент от сумата на застрахованата кола, както е описано в полицата
Аз имам :whistle: застрахователя не прави разследване, освен ако колата не е нещо наистина дебело от към пари и под разследване всеки може да се сети какво се има предвид angel.gif
Но за средно статистическата рая процедурата е следната
1.крадат ти колата
2.звъниш в полицията
3.завеждаш претенция - оставяш ключове талони документи при застрахователя. Не си спомням точно, дали тогава или няколк остъпки по - напред подписваш съгласие, че ако ти платят колата и я намерят, тя става собственост на застрахователя.
4.междувременно ходиш няколко пъти до районното, където е тафена, кипи безмислен труд.
5.От МВР пращат до прокуратурата преписката
6.Те тия (прокуратурата) ако си мислите че МВР не прави нищо, трябва да ги видите тях - писмото прекарва Х време там. Минималния срок е 2 месеца, ако имаш късмет нито една камера не го е снимала нито един свидетел не е видял нищо. Издават писмо за прекратяване.
7. Чакаш бездарниците да изпратят писмото по ПОЩАТА до теб.
8.Чакаш 2 седмици ОЩЕ по - големите бездарници от пощите да ти донесат писмото
9.те не го носят за 2 седмици
10.отиваш до прокуратурата ПАК - преразказваш всичко това дават ти заветното писмо
11. Носиш писмото в полицията
12.След някоокло дена отиваш до полицията да си вземеш друго писмо С КОЕТО ВЕЧЕ ОТИВАШ победоносно при застрахователя.
13. Застрахователя в 15 дневен (РАБОТНИ ДНИ) срок се произнася КОЛКО ЩЕ ПЛАТИ...
14. След това в рамките на 10 дена или 5 (не помня вече) ти се превеждат парите по сметка.

това е ако личен автомобила, не с лизинг

FearSoft написа: 27 Апр 2023 15:26 Не можеш нищо да пипнеш/промениш по нея
какво ще ПРОМЕНЯШ по колата ?! Което няма да наруши гаранцията ?! Освен това МОЖЕЩШ, ако мислиш че ще си я купиш в края на периода
FearSoft написа: 27 Апр 2023 15:26 А ако е моя, то нещата с в моите ръце и интересът ми е по-голям да се разреши казуса по-бързо.
интереса си е твоя работа и този твой интерес не го интересува АБСОЛЮТНО НИКОЙ!!!!
На НИТО един по веригата не може да кажеш ХАЙДЕ по - бързо. Имат срокове и обикновено ги спазват до последно.
Нямам идея как би се разиграло с лизинг, но застрахователите СТО про имат правилните познати и в прокуратура и полиция, така че нещата да се случат ПО - БЪРЗО. Така, че вероятно да се случи по - бързо е с лизинг а не едноличен каиш там изтапанил се пред гишето и кисела лелка в прокуратурата да се занимава с незначителното ти съществуване. guns.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Лизинг или потребителски кредит???

Мнение от iovkito » 27 Апр 2023 16:41

Какво толкова правите по колите, че ви е страх от лизинга? Аз и паркъроник си сложих и теглич, никого за нищо не съм питал.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта