Yaris Cross - има ли вече собственици?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
BOz
Мнения: 4297
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 110 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от BOz » 15 Юни 2023 14:59

itzoa написа: 30 Май 2023 08:51 Някой ако знае специално
Предполагам имаш книжка за употреба на автомобила ти. Тя знае ли нещо по въпроса?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
ivied
Мнения: 309
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от ivied » 03 Юли 2023 02:17

itzoa написа: 12 Апр 2023 14:00 Най-после се чух си дилъра, най-новото е че както беше срока за август, го преместиха за края на май, а сега пак е изместен, но за края на юли.
Аман!
itzoa написа: 10 Апр 2023 18:12 Започвам леко да се чудя дали и дилърите не дават с приоритет автмобили поръчани на новите цени....
В Германия имаше през юни промоция на 2.99% лихва... И бам, готово... Смених РАВ 4-та (беше 3-та поредна) с Ярис Крос...
Удобна и не ме хваща клаустрофобията, както при нормалния Ярис примерно, гори малко 4,5 л./100 км... "Чуденето" беше м/у Кроса на Корола и Ярис. Избрах по-малката, просто защото нямах/нямам нужда от голям автомобил. С РАВ 4-та например за последните 2-3 години, съм возел повече от 1 човек (т.е. себе си) :thumbsup: и то за кратко, всичко на всичко 2-ти...
Та такивамитиработи... И кво е това, "чакане" при вас с месеци... Тук дойде за 3 седмици... От пристанището. Вярно, че вероятно са предвидили бройки за промоцията или са имали на склад, но... 1 година!? Специално за Тойота - е прекалено много.
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Аватар
itzoa
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 03 Юли 2023 13:52

ivied написа: 03 Юли 2023 02:17 Тук дойде за 3 седмици... От пристанището. Вярно, че вероятно са предвидили бройки за промоцията или са имали на склад, но... 1 година!?
Навсякъде (из белите държави) вече май ги доставят почти веднага...
Твърди се, че имало някаква квота и ние в България (или по-скоро източния блок) сме десета дупка на кавала... Друго обяснение нямам (освен онова за цените, понеже уж са ми обещали да е на цената, на която съм поръчал, а тя се вдигна от тогава с около 3 хил. за моя вариант).
Или по-лошото, наистина да пращат залежала стока, която не е минала качествен контрол... примерно ;) Ще ми е интересно да споделиш за онова с ръждата по рейката на седалката (над релсата по която се движи) дали го има и при машините за немския пазар. Виж на предната страница мисля, че бях пращал линкове и снимки...
BOz написа: 15 Юни 2023 14:59 Предполагам имаш книжка за употреба на автомобила ти. Тя знае ли нещо по въпроса?
Прав си. Но предвид това, че е добре да е точно такова маслото (някакво странно беше) май не бих си правил тоя експеримент, предпочитам при дилъра.

Аватар
BOz
Мнения: 4297
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 110 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от BOz » 03 Юли 2023 14:48

itzoa написа: 03 Юли 2023 13:52 предпочитам при дилъра.
Който не пречи да ти налее друго, което той иска, а не това, което ти или "книжката" ти искате. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
itzoa
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 03 Юли 2023 15:40

Мда навремето габровския дилър си изгуби лиценза заради такива гаври с клиентите... Но ако ще разсъждаваме така, то излиза, че след всяка смяна на масло в гаранция, трябва да ходя да си го сменям пак нелегално ;)

Аватар
TATI
Мнения: 2755
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 49 пъти
Обратна връзка:

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от TATI » 03 Юли 2023 16:30

Колко пък специално е това масло, та толкова драми?
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
itzoa
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 04 Юли 2023 09:38

Това е от ръководството:
Във вашия автомобил се използва „Toyota Genuine Motor Oil“. Toyota препоръчва да използвате одобреното „Toyota Genuine Motor Oil“.
Може да използвате и друго моторно масло с еквивалентно качество.
Вискозитет:
0W-8: JASO GLV-1
0W-16: API клас SN “Resource-Conserving” или SN PLUS „Resource-Conserving” многокласово моторно масло

0W-20 и 5W-30: API клас SL „Energy-Conserving”, SM „Energy-Conserving”, SN “Resource-Conserving” или SN PLUS „ResourceConserving”; или ILSAC многокласово моторно масло

При производството на вашият автомобил Toyota се поставя масло SAE 0W-8, което е най-добрият избор за добра икономичност и добър старт в студено време.
Ако не е на разположение моторно масло SAE 0W-8, може да се използва SAE 0W-16 или 0W-20. При следващата смяна на маслото обаче, то трябва да се смени със SAE 0W-8.


И примерно решавам да сложа 0W16 и после отивам в Тойота и те пак слагат 0W16, защото мислят, че ми е първата смяна. Та това всъщност имах предвид ...

Аватар
BOz
Мнения: 4297
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 110 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от BOz » 04 Юли 2023 09:58

itzoa написа: 04 Юли 2023 09:38 И примерно решавам да сложа 0W16 и после отивам в Тойота и те пак слагат 0W16, защото мислят, че ми е първата смяна. Та това всъщност имах предвид ...
Да де, ама в Тойота ще ти слагат 0-16, 0-20 без значение за кой път си там. Такова имат, такова слагат. Ако искаш да си по-сигурен какво ще ти налеят и ти ако държиш да е 0-8, то предварително питай и договори какво искаш. Те ще ти обясняват, че няма проблеми, те знаят какво трябва да се налее, въпреи противоречието на думите в книжката ти " При следващата смяна на маслото обаче, то трябва да се смени със SAE 0W-8". Не, че ако ѝ сложиш и 0-16 нещо ще се случи, ама подробности...
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Namu
Мнения: 27
Регистриран на: 30 Юни 2023 16:55
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Namu » 18 Юли 2023 09:19

Здравейте, нямам надежда скоро да ми пристигне колата, обаче пък мерак голям. Вече съм прочел сигурно 30% от упътването и започнах да заглеждам по дрънкулките в алиекспрес. Имам питане - защо на тези стелки пише, че са non-hybrid? Нещо подът ли е различен или какво? Доколкото видях, батерията е под задната седалка.

https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... R51tYYxF6h

Аватар
itzoa
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 18 Юли 2023 10:11

Така като ги гледам явно обхващат и долната част на седалките, може би наистина е проблема в това, че може да запушат вентилатора за батерията (под задната седалка). Не че пречи да ги срежеш там ;)
Eто ти още 2 варианта, на които не пише нон-хибрид:
https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... KnRjIX56WZ

https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 3WTBtuqHb5

Ако вземеш някой от тези може да драснеш едно мнение как са:)

nEpgaLLik0
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Юли 2023 19:44
Местоположение: Varna
Автомобил: Yaris Cross

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от nEpgaLLik0 » 23 Юли 2023 20:47

Здравейте! От 6 дни имам Ярис Крос и малко ми е трудно с тази кола.
Имам няколко въпроса, може би лаишки,но..
1. Телефонът ми не се свързва с колата (Андроид Ауто), показва,че не е налично в държавата, но с други телефони става. Тази опция с Андроид Ауто критично важна ли е и заслужава ли си да си сменям телефона само заради това?
2. Изтеглих приложението MyT от сайта на Тойота, въведох автомобила, но когато се опитвам да стартирам процеса по свързване с колата оставам на "Включете автомобил си" "Моля,включете автомобила си и изчакайте,докато установяваме връзка.Това трябва да отнеме само няколко секунди" и не става нищо. Свързвам телефона през Bluetooth. Ако някой има идея как мога да се справя с това ?
3. Последния ми въпрос е свързан с навигацията. Не намира всички адреси, трябва ли да ходя в представителство на Тойота за някакъв ъпдейт?

Аватар
ivied
Мнения: 309
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от ivied » 24 Юли 2023 05:57

от nEpgaLLik0 » 23 Юли 2023 18:47
Здравейте!
Имам няколко въпроса"
Здравейте колега!
Със здраве да си я карате, и безаварийно - ако е като другите Тойоти, които съм имал. ще ни омръзне само от каране, смяна на масло и врътките по 2-ти в годината - зимни'/летни гуми worthy.gif :cheers:
А сега на въпросите:
1. Свързва се без проблемно с USB кабел, блутута отделно и той - оттам дали по единия или по другия начин има/ме достъп до всичко на телефона, вкл. Viber примерно
2. И без MyT си работи
3. Нарочно исках да е без навигацията, която най-вероятно може да се инсталира софтуерно допълнително за едни пари... но не ми трябва/ше и преди и сега. Да поясня защо. Преди на РАВ 4 - си имаше оригиналната и варианта беше сходен с ТомТом - който за Германия си е добър вариант, но не и за БГ. А и всяка година да доплащам за ъпдейта на картите, не мерси. Винаги на предишните коли съм имал и Garmin (който си е, с неограничен и безплатен ъпдейт по принцип) и който за БГ е най-добрия вариант с оглед многото информация добавяна на място от бг ентусиасти.
Сега стартирам GPS-a на телефона, стартирам си GoogleMaps свързвам си телефона с USB кабела, натискате малкото копче на тъчскийна на колата, най-долу вляво "Монитор" и voala, всичко си тръгва на екрана на колата без проблеми. Отделно, че GoogleMaps си се ъпдейтва постоянно, та всички ремонти, задръствания и т.н. са си актуални. Въобще не използвам Гармина. Имате си и опциите "да избягва магистрали" примерно, "най-близките бензиностанции" и т.н. Както и мащабирането, от какъв поглед да следите навигирането, дали да изключите гласа, който примерно при мен е на английски, според предпочитания език избран за телефона, не съм се занимавал да го пробвам на немски или български...
Работи бързо, намира всичко, няма засечки, показва ти всякакви подробности. Така, че в случая телефон с Андроид и GoogleMaps върши не само същата работа, но да не кажа и по-добра. Телефона така или иначе си е винаги с теб. Сега за коя версия на Андроид и дали това има значение, ще проверя тези дни с един по-стар.
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Аватар
itzoa
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 24 Юли 2023 09:38

nEpgaLLik0 написа: 23 Юли 2023 20:47 ...
От България ли е закупен автомобила или е внос? Питам, защото може за конкретната държава да е била включена навигация, но да важи само за там. Както и интернет.
Към горния пост допълвам, че не лоша опция е и waze, вместо вградената навигация.

Namu
Мнения: 27
Регистриран на: 30 Юни 2023 16:55
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Namu » 24 Юли 2023 11:44

В сайтът на Тойота има документ от 270 страници специално за навигацията, методи на свързване и т.н. Засега само съм го разгледал отгоре отгоре и не мога да кажа нищо конкретно, все пак колата ми няма да пристигне скоро, обаче за който я има вече, би бил доста полезен.

Hursa
Мнения: 4936
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Hursa » 24 Юли 2023 12:48

nEpgaLLik0 написа: 23 Юли 2023 20:47 От 6 дни имам Ярис Крос
Честито! Безаварийно ползване!
(Телефона да не е с твърде стара версия "андроид".)
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], boris446633 и 3 госта