Софтуер за диагностика на Toyota

Публикувай отговор
geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от geniya » 08 Сеп 2020 20:46

Да, това го пробвах 10+ пъти и не ставаше.Свалян е волана за претапициране и като са го върнали е станало разминаването на ъгъла.Вероятно ако е малко разминаването до +- 10гр ще стане калибрирането, ама сега е 18гр.Шокира ме и друго, че има много грешки от липсващи сигнали от ABS сензори на гумите.Ще центрирам датчика и мисля, че нещата ще се получат.
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от mapamop » 08 Сеп 2020 20:52

Центрираш предните колела да са по възможност идеално напред. Сваляш волана, заачаш с техстрийма, въртиш модула с датчика и лентовият кабел, докато техстрийма каже че е на нулата. Връщаш всичко обратно по местата, без да местиш датчика. Ако трябва фиксирай модула с тиксо, или каквото ти попадне. После евентуално го нулираш/обучаваш наново тоя сензор.
Успех с упражнението, че се очертава голям гъзобрък.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от WoLF » 08 Сеп 2020 21:46

Да, след правилен ъгъл на волана и сензорите по колелата се "успокояват" :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от geniya » 11 Сеп 2020 11:00

Да докладвам какво се случва:
Махнах Еърбега на волана и видях че реперите на лентовия кабел и сензора за ъгъл на волана съвпадат когато волана е в центъра.Така погледнато се отказах да въртя датчика защото нямаше начин да бъде завъртян погрешка.
Корекцията на ъгъла на волана стана с изключване на акумулатора , като преди това изправих волана, а не с Техстрийма както се мъчих цяла вечер.
Другият проблем , който ме притеснява е, че ABS/VSC/TRC модула няма грешки, нито свети нещо по таблото, но в режима "Signal Check" има 10грешки.
Как да ги махна тези грешки, че гледах на един Auris нямаше никакви грешки в този режим?
Прикачени файлове
Greshki 2 рес.gif
Greshki 2 рес.gif (629.56 KiB) Преглеждано 9500 пъти
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

fixxxer
Мнения: 10
Регистриран на: 07 Ное 2020 17:48
Местоположение: София

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от fixxxer » 15 Ное 2020 10:08

Бихте ли ме посъветвали(ако може и линкчета към Алито,примерно),какъв читав кабел да си купя за диагностика на Корола Версо 2007 1,6 бензин и Течстрийм 14.20?Благодаря предварително!

valian1
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Апр 2015 18:06
Местоположение: Любимец
Автомобил: Тойота Корола Версо 1.6 vvti
Благодарил/а: 1 път

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от valian1 » 22 Дек 2020 19:21

Здравейте, колеги! Закупих си кабел и след като опитам да инсталирам драйверите ми излиза надписа от снимката. Техстрийма 14.20.019_NDSI
го инсталирах, но не ми дава да инсталирам драйверите от диска на китаеца. Може ли някой да помогне като ми изпрати инсталационен файл за драйверите? С Windows 7, 64bits съм.
Прикачени файлове
IMG_20201222_185552.jpg
IMG_20201222_185552.jpg (1.38 MiB) Преглеждано 8378 пъти
Toyota Corolla Verso 2003 г., 1.6 vvti

valian1
Мнения: 21
Регистриран на: 19 Апр 2015 18:06
Местоположение: Любимец
Автомобил: Тойота Корола Версо 1.6 vvti
Благодарил/а: 1 път

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от valian1 » 09 Яну 2021 15:03

Техстрийма вече работи. Благодаря на колегата mapamop за помощта! :cheers:
Toyota Corolla Verso 2003 г., 1.6 vvti

sith
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Яну 2017 15:28
Местоположение: Petrich

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от sith » 28 Фев 2021 19:26

Здравейте, ония ден закачих колата (Корола 2.0 d4d 90к.с.1CD−FTV) да погледна защо ми свети чек-а и излязоха грешки P0380, C1249, C1571, и C1573. Поразгледах във форума и разбрах, че P0380 e реле или свещи и тия дни ще се сменят, но за другите не намирам много информация. Също така ми направи впечатление високата температура на входящия въздух и почистих и проверих МАФ-а (не знам дали той дава информация за температурата на въздуха) по стойнистите от Тойота бюлетина, който ще кача като снимка и са си добре. Имам приятел със същия двигател, но 116 к.с. ,на който направих също проверка за Intake Air flow-a и при него са високи градусите. Не знам дали е съвпадение и двамата имаме проблем или просто така си е нормално. Прикачам снимки
Прикачени файлове
Untitled2.png
Untitled2.png (147.73 KiB) Преглеждано 7635 пъти
Untitledtoyota.png
Untitledtoyota.png (148.01 KiB) Преглеждано 7635 пъти

donibrasco
Мнения: 142
Регистриран на: 24 Юли 2016 12:51
Местоположение: пазарджик
Получена  благодарност: 1 път

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от donibrasco » 19 Мар 2021 10:45

Привет група, имам едно въпросче, как мога да видя с коя версия на фърмуеъра е ECU-то(освен в сервиз на тойота) ? Ровичках с техстрийма, но не видях някъде като опция да показва инфо.
Т25 Комби 2ADFTV non dpf

ficher
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Апр 2015 13:51
Местоположение: Плевен
Автомобил: Verso 1.8 VVTI

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от ficher » 09 Юни 2021 14:12

инсталирах си Техстрийм 14.20.019, но имам проблем с драйверите за кабела. Колегата mapamop ако може да помогне :help:
Toyota Verso 2015 1.8VVTI CVT

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от mapamop » 09 Юни 2021 17:37

ficher написа: 09 Юни 2021 14:12 проблем с драйверите за кабела
Нека да го има и за другите след теб:
Спирате си защитата на файловата система на антивирусната програма. Желателно е да спрете и достъпа до Интернет, но не е 100% задължително.
Инсталирате ПЪРВО СОФТУЕРА, желателно е да рестартирате след инсталацията. НЕ ГО СТАРТИРАТЕ. С дясно копче, върху иконката на десктопа, в менюто "Свойства/Properties" -> "Compatibility/Съвместимост", маркирате да се изпълнява като администратор. НЕ ГО стартирате.
Стартирате инсталацията на драйвера за кабела с права на администратор ( "Изпълнявай като Администратор" / "Run as Administrator"), БЕЗ ДА Е ЗАКАЧЕН КАБЕЛА.
За драйвера на Аутокент се появява още едина иконка - стартирате я като администратор.
Закачате кабела и запомняте на кой USB порт е закачен - впоследствие е желателно да не сменяте порта.
Отваряте си програмата и от менюто за настройките превключвате VCI към позицията с името на кабела ви.
Със закачен към компютъра кабел, регистрирате програмата с ключовете които са ви дали. Ако имате файлове за замяна - заменяте ги веднага след като сте инсталирали софтуера, без да сте отворили програмата.

Ако вече сте пробвали да инсталирате и сте омазали ситуацията, процедурата става малко по-тегава:
Сваляте си USBDEVview : https://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html
Сваляте си програма за деинсталиране и почистване на остатъците. Примерно Ashampoo Uninstaller (има и безплатна версия), YourUninstaller, DoYourData Uninstaller (дори и пробните или безплатните версии ще ви свършат работа).
Кабелът трябва да е разкачен
С usbdevview си намирате в списъка драйвера за кабела и го деинсталирате. Опцията да са ви показани разкачените устройства трябва да е включена (Ctrl+F8). Затваряте програмата,
Инсталирате си "деинсталищата програма", стартирате я. Избирате от списъка: Техстрийма, компонентите му (Calibration Wizard) и каквото сте инсталирали като драйвери. Избирате "Пълното почистване", Дългото, внимателното или както там им е хрумнало на програмистите да го кръстят. Като ви попита - изтривате всякакви остатъци - библиотеки, записи в системния регистър, остатъчни файлове и папки и каквото ви предложи.
Рестартирате компютъра и като стартира, разкарвате "чистачката" от контролния панел на Windows-a.
Започвате отначало със стъпките по-горе. Ако ударите греда или ви изгърми отново някоя граната в ръцете ми хвърляте едно частно съобщение със картинки "как не работи" ако може.
И разбира се в предните ми постове тук, в една тема, съм написал поне 2 много идиотски изглеждащи - четете ги осмисляте и действате "както съм си излял простотията".
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

ghristov94
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2021 22:27
Местоположение: Панчарево
Автомобил: Honda CRV 2019 Hybrid Prestigе

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от ghristov94 » 08 Юли 2021 23:59

Здавейте,

Предварително се извинявам че пиша тук тъй като не успях да намеря директен отговор на въпроса(или поне умствения капацитет пречи да го видя), нито пък мога да изпращам лични съобщения.

От няколко тежки години съм индиректен притежател на RAV4 2001 2.0 D-4D с 1CD-FTV двигател. Изпитвам неутолимото желание да се тотализирам заедно с авбомотила, но преди това искам да науча туй-онуй.
Опитвам се да се свържа с компютъра майка и децата му за да диагностицирам E-VRV системата и измисленият "blow-off" на турбото. За целта пробвах с уред за диагностични клизми от Китай - ELM327 със Синзъб. Използвах ScanMaster и Torque за Android, но нито един от протоколите, които уж поддържат, не се свързаха с ECU-то. Инфото, което успях да изровя е че колата е с DLC3(пасва ми ELM-a за OBD2) конектор, който отговаря на SAE J1962 стандарта за подредба на пиновете и си бръщолеви с протокол ISO14230(14230-4 или 9141-2). Никой от тези протоколи не проработиха, когато се опитах да ги задам ръчно на ELMо. Според сервизните инструкции за тоя двигател, мога да свържа два от терминалите(CG и TC) на DLC3 и да науча морзовия код. Нямам никакъв друг интерфейс за диагностициране освен въпросния ELM. Това което ми се върти в празния сламник е че не може да е толкова трудно да разполагаш с купчина пинове, които отиват в микропроцесор мощен и сравнително достъпен според последните ми познания, и да не можеш да му кажеш на кой пин да праща/получава сигнал според софтуерни указания.
  • В 21 век има ли софтуер и устройство, което да може да прочете(и евентуално да запише, ако се налага) информация в компютъра на тоя 20 годишен кашон?
Допълнителна трудност към задачата, да не крайно скъпо и да може да поне да чете от някоя друга японска марка данните.
  • Виждам че TechStream e доста потентен софтуер. Този J2354 конектор(поддържащ SAE J1962 подредба и версия, която позволява записване на данни) ще проработи ли с тази кола и при късмет, с подходящ софтуер при други брички?
Благодаря ви предварително!

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от mapamop » 09 Юли 2021 09:35

ghristov94 написа: 08 Юли 2021 23:59софтуер
Има - Toyota Techstream, евентуално и други. За предпочитане ОЕМ софтуерът на производителя.
ghristov94 написа: 08 Юли 2021 23:59 устройство
Има:
- Toyota MiniVCI J2534
- Tactrix OpenPort 2.0
- Mongoose JLR SDD / Toyota
- GTS OTC TIS3 , OTC Plus 3in1
- VXDiag VCX Nano for Toyota TIS , VCX Nano PRO , VCX Se/SE PRO

Зависи в какви размери на финансовите афери ви се навлиза с Китайците от разните сайтове. Някои от тях искат специфични драйвери и софтуер, Китайският OpenPort иска хардуерна доработка.
Оригиналите вероятно няма да ви харесат като цена, но са стабилната опция. Със китайските knock-off адаптери може да очаквате всякакви аномалии.
Имах от сините ELM327 със Bluetooth свързаност, купен за грубо под 10 лева през 2008 година, 1.2 по спомен като версия на поддържаните команди - не бях доволен изобщо. Слава богу един приятел успя да му изпусне белият дим, който го караше да работи, и му прекрати мизерният живот.
Имам VGate iCAR2 ELM32 / Bluetooth с ниво на командите / фърмуер 2.1 и работи прилично. Ползвам го колкото да видя дали има грешки и да си видя оборотите на двигателя като цифра. Извън четенето на базови грешки и евентуално зануляване на брояча за маслото, не възлагам никакви сериозни надежди на него.

Повечето от горните кабели/адаптери съм ги експлоатирал лично, реда на подредбата е по цена на която съм ги купувал аз (сега цените са други). VXDiag за този стар модел като година, на автомобила ми се струва пресилена покупка и е под въпрос дали изобщо ще работи.
ghristov94 написа: 08 Юли 2021 23:59 други брички
Колега от форума има успех с Honda закачена със MiniVCI
OpenPort-a си има негов си софтуер, който на мен лично ми изглежда ужасно неинтуитивен и труден за разбиране.
Руснаците имат разни частични ръководства за Ford, Honda, Nissan, Mercedes и ОpenPort - постигнах нулев успех засега с това.
Мангустата е Jaguar/LandRover - имате още една марка, възможно е да закачите с нея и други Азиатски марки.
На VXDiag може да му доплащате да ви отключват и други марки - скъпичко, но еднократно.

** Това е моят синтезиран опит от последните 2 години, със всички тия Китайски боклуци. По никакъв начин не го третирайте като препоръка за покупка на някой от тях - възможно е да не получите същите резултати като мен, в някоя от двете посоки.
*** Довечера след работа ще пусна по-дълъг пост със картинки и линкове.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от slowtraveler » 09 Юли 2021 09:52

С Launch/Easydiag също стават част от нещата (например бяхме променили настройка на климатроника на Кики), но също бих заложил на 'специализирания тойотски софтуер' - едва ли има нещо по-добро от него..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

ghristov94
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2021 22:27
Местоположение: Панчарево
Автомобил: Honda CRV 2019 Hybrid Prestigе

Софтуер за диагностика на Toyota

Мнение от ghristov94 » 10 Юли 2021 10:32

Благодаря ви за бързите и изчерпателни отговори.

Насочил съм се към Mini VCI засега, но повечето търговци не знаят с кой firmware е кабелът, който продават. На голяма част от китайските кабели пише, че ако се опиташ да го ъпгрейднеш, устройството умира. Има ли лесен начин да се провери самата версия без да се свързва с компютър и въобще има ли нямакъв официален търговец на тези кабели?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Semrush [Bot] и 37 госта