Икономичен автомобил ли е Prius?

Публикувай отговор

Какво мислите по въпроса?

Да
110
51%
Не
25
12%
Зависи от шофьора
80
37%
 
Общо гласове: 215

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Vesko » 02 Авг 2012 11:37

По спомени в трансмисията на LS и/или GS хибридите са повече планетарните предавки.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Hursa
Мнения: 4946
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Hursa » 02 Авг 2012 20:47

Ще потърся. За сега гугъл не помага, явно не мога да формулирам търсенето. А беше много добро обяснението на трансмисията. И защо точно 3 планетарни - не две и не повече от 3. Май, че беше руски сайта или превод на руски.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от SFINKS » 07 Авг 2012 11:15

Остави ги ти планетите , сподели какъв разход си засичал по какви маршрути и т.н. :thumbsup:

Но не да напишеш от Павликени до Тутракан ми гори 4 / 100 ...

Пишеш :
от
до
разстояние по БК
средна скорост по БК
среден разход по БК
време по БК
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Vesko » 07 Авг 2012 11:43

naskoro se zagledah v BK si. Spored nego kombiniraniat mi razhod za okolo godina nazad e 10l/100. Patuvaneto mi do germania i to e 10l/100. Kolata e rx450h. Interesno mi e edin rx350 kakvi pokazateli ima.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
acf_prius
Мнения: 89
Регистриран на: 24 Яну 2013 19:37
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от acf_prius » 19 Мар 2013 00:36

Привет, колеги, гледам някакви 10/100, разни истории, легенди и какво ли не :) Прилагам снощна снимка от пътуване Велико Търново - София, гледам, че колегата иронизира "летящите с по 100 км/ч", явно е любител на високите скорости. Е, аз си държах горе-долу 110 на магистралата с включен криуз контрол, а по останалия маршрут - около 100. На когото му бях бавен, имаше свободата да ме изпреварва и да пори напред, така че не виждам проблем човек да "пълзи" и с по 100. Вярвам, че сами ще си видите температура на въздуха, разстояние по БК, среден разход по БК и т.н. Колата е Приус 2, декември 2005 г., още не съм му направил месец, откакто го купих, това ми беше първо извънградско шофиране с него happy.gif Та се включвам по темата, за да не се гледат "немски данни", "бай Пешо комшията ми каза", "четох в един форум" и т.н. Надявам се включването ми да помогне за решаване на някой друг спор и витаещи легенди rolleyes.gif Поздрави :thumbsup:
Photo0243e.jpg
Photo0243e.jpg (327 KiB) Преглеждано 2031 пъти
Изображение

Даниел Чобанов
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Дек 2011 08:06
Местоположение: Карлово

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Даниел Чобанов » 19 Мар 2013 07:30

Добре де и от мен едно въпросче.

Така карам Авенсис 2 1.8ввти често пътувам до Истанбул интересува ме каква ще е разликата в разхода с Приуса при тези условия които ще опиша?
Говоря за магистрала без други пътища както знаете там средна скорост няма с каквато си карал такава е,значи аз подържам 150км в час в порядъка на 225км и на връщане пак толкова влизам с пълен резервоар и като излизам го допълвам.И като одаря чертата и ми е изгорила 6,9л.бензин на 100км.Кола с двама човека и малко багаж.
Приуса какъв разход ще отчете при тези обстоятелства?

Аватар
acf_prius
Мнения: 89
Регистриран на: 24 Яну 2013 19:37
Местоположение: София

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от acf_prius » 19 Мар 2013 09:49

Даниел Чобанов написа:Добре де и от мен едно въпросче.

Така карам Авенсис 2 1.8ввти често пътувам до Истанбул интересува ме каква ще е разликата в разхода с Приуса при тези условия които ще опиша?
Говоря за магистрала без други пътища както знаете там средна скорост няма с каквато си карал такава е,значи аз подържам 150км в час в порядъка на 225км и на връщане пак толкова влизам с пълен резервоар и като излизам го допълвам.И като одаря чертата и ми е изгорила 6,9л.бензин на 100км.Кола с двама човека и малко багаж.
Приуса какъв разход ще отчете при тези обстоятелства?
Колега, ако въпросът ти е към мен, съжалявам, не мога да ти отговоря, тъй като отскоро я карам и не съм я тествал толкова много. Това, което съм пуснал на снимката, е с 5 човека в колата и пълен багажник (пълен с багажа на петимата, не със зимнина и буркани - тогава може и да удари 6-7-8, не знам biggrin.gif ). Но все пак съм почти сигурен, че ще ми е по-голям разхода на Приуса, ако карам със 150, в сравнение с твоя разход с Авенсиса. Да кажат колегите, които са карали повечко. Но на градско, например, за момента се движа около 5,4-6 и то защото карам само по около 6-7 км до работа. В първите 5 минути винаги ми отчита 10/100 разход, след това започва да пада разходът. След 10 минути каране вече съм около 5/100 и още по-надолу. Но аз на 20-ата минута вече съм стигнал на работа и не мога да се възползвам от вече продължаващия нисък разход. Пускам една снимка, която бях направил веднага, след като взех колата, нулирах и започнах да джиткам - мисля, че снимката е от 2-ия ден, след като купих колата. Предварително обяснявам, че никога преди това не бях карал нито автоматик, нито Приус (освен пробното каране с предишния собственик), така че това 7,3, което пише, е в тогавашните условия, когато разучавах колата. Та ето какво се показва при моето каране в градска среда. Маршрутът е "Хаджи Димитър" - НДК по моста "Чавдар", "Дондуков", Университета, Попа, Витошка.
Photo0224e.jpg
Photo0224e.jpg (332.48 KiB) Преглеждано 2002 пъти
Изображение

Даниел Чобанов
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Дек 2011 08:06
Местоположение: Карлово

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Даниел Чобанов » 19 Мар 2013 15:25

Въпроса ми е към всички ползватели на Приус. Интересуваме най вече дали да преминавам на такъв.Градското каране и икономия не ме вълнува защото живея в малък град.

Ще чакам откровенни отговори върху поставените условия по горе.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Rudy » 19 Мар 2013 19:01

Даниел Чобанов написа: 6,9л.бензин на 100км.Кола с двама човека и малко багаж.Приуса какъв разход ще отчете при тези обстоятелства?
Същия или дори по-висок...
Изображение

Hursa
Мнения: 4946
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Hursa » 19 Мар 2013 19:56

Не съм собственик на приус, но все пак ще се изкажа. Не си вземай приус, при тези условия. Много по уверено на магистралата при висока скорост ще се чувства спортен автомобил от класа на джи ти, поне около 200 кс. Например тойота GT-86, нисък, стабилен, удобен за двама. Това според мен би трябвало да е твоят избор.
Аурис хибрид на тази скорост дава разход 6,5-6,6 л на 100, приус 3 поне 0,2 литра надолу ще даде според мен. По нисък, по тесен с малко, значително по обтекаем и не по тежък от ауриса.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Мар 2013 23:57

acf_prius написа:Привет, колеги, гледам някакви 10/100, разни истории, легенди и какво ли не :) Прилагам снощна снимка от пътуване Велико Търново - София, гледам, че колегата иронизира "летящите с по 100 км/ч", явно е любител на високите скорости. Е, аз си държах горе-долу 110 на магистралата с включен криуз контрол, а по останалия маршрут - около 100. На когото му бях бавен, имаше свободата да ме изпреварва и да пори напред, така че не виждам проблем човек да "пълзи" и с по 100. Вярвам, че сами ще си видите температура на въздуха, разстояние по БК, среден разход по БК и т.н. Колата е Приус 2, декември 2005 г., още не съм му направил месец, откакто го купих, това ми беше първо извънградско шофиране с него happy.gif Та се включвам по темата, за да не се гледат "немски данни", "бай Пешо комшията ми каза", "четох в един форум" и т.н. Надявам се включването ми да помогне за решаване на някой друг спор и витаещи легенди rolleyes.gif Поздрави :thumbsup:
Photo0243e.jpg
Перфектен разход колега. Поздравления! :thumbsup:

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Мар 2013 00:08

Даниел Чобанов написа:Добре де и от мен едно въпросче.

Така карам Авенсис 2 1.8ввти често пътувам до Истанбул интересува ме каква ще е разликата в разхода с Приуса при тези условия които ще опиша?
Говоря за магистрала без други пътища както знаете там средна скорост няма с каквато си карал такава е,значи аз подържам 150км в час в порядъка на 225км и на връщане пак толкова влизам с пълен резервоар и като излизам го допълвам.И като одаря чертата и ми е изгорила 6,9л.бензин на 100км.Кола с двама човека и малко багаж.
Приуса какъв разход ще отчете при тези обстоятелства?
6,5 с 3-ма човека и много багаж, но държа да отбележа, че не навсякъде скоростта е била 150. Някъде повече, някъде по-малко според условията и трафика. В Турция времето е топло и там на Приус добрите страни ще се проявяват в най-голяма степен и може разхода да е по-нисък, но пак ще направя забележка, че ако не те подпира времето и държиш на разхода и смъкнеш скоростта с 10-20 км/ч ще имаш още по-голяма полза от хибрида. Ако пък има много спускания и изкачвания още по-добре. wink.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Мар 2013 00:15

Даниел Чобанов написа:Въпроса ми е към всички ползватели на Приус. Интересуваме най вече дали да преминавам на такъв.Градското каране и икономия не ме вълнува защото живея в малък град.

Ще чакам откровенни отговори върху поставените условия по горе.
Аз малко условията ти не ги разбрах. Къде и по колко ще пътуваш?
Ако пътуваш на къси разтояния хибрида ще ти харчи, като обикновен автомобил. Примерно при топло време каране по-малко от 5 мин. ще ти харчи колкото аналогичен автомобил, а при студено 10 мин. Първите минути при всяка кола са критични за разхода на гориво. Докато системата влезе в работна температура харчи много, но при Приус, като загрее почва голямата икономия, защото не само загрява, но изарежда батерията и от там ползите стават х2. smile.gif

Даниел Чобанов
Мнения: 46
Регистриран на: 08 Дек 2011 08:06
Местоположение: Карлово

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от Даниел Чобанов » 20 Мар 2013 07:18

.Аз малко условията ти не ги разбрах. Къде и по колко ще пътуваш?


Два пъти в месеца до Истанбул,почти редовно през цялата година.
Добре да опростим нещата какъв разход ще дава Приуса с постоянна скорост 150км в час по магистрала с двама човека и малко багаж?
По икономично ли ще е от 6,9 бензин на 100км при 150км в час?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 5017
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 175 пъти
Получена  благодарност: 157 пъти

Re: Икономичен автомобил ли е Приус?

Мнение от slowtraveler » 20 Мар 2013 08:13

prius 3 написа:..
Ако пътуваш на къси разтояния хибрида ще ти харчи, като обикновен автомобил. Примерно при топло време каране по-малко от 5 мин. ще ти харчи колкото аналогичен автомобил, а при студено 10 мин. Първите минути при всяка кола са критични за разхода на гориво. Докато системата влезе в работна температура харчи много, но при Приус, като загрее почва голямата икономия, защото не само загрява, но изарежда батерията и от там ползите стават х2. smile.gif
Тъй-като и аз обмислям смяна на автомибил би ли споделил - ако зимата при 'паленето' натиснеш EV какво се случва - пали ли все пак ДВГ за да загрее и влезе в параметри (май беше споделял на времето)?
Относно приложение на хибрида - предполагам, че ще имам полза ако премина на хибрид (имам предвид - чиста икономия на гориво, която съм я платил предварително с по-високата цена на хибрида tongue.gif )
Пътуването ми с бензинката е два типа:
1. ежедневни пътувания на кратки разстояния (около 5-10мин) по много натоварени малки улички (център), при които разхода на бензинката ми е около 13л/100км. Там предполагам, че хибрида ще има предимство, въпреки, че времето на пътуване е малко.
2. Няколко пъти на година пътуване на големи дистанции с доста висока скорост (там предполагам, че голяма част от преимуществата на хибрида ще се загубят). Със средна скорост около 100км/ч (много малка част от пътя е магистрала) разхода ми е около 7.5л/100км.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост