pomo6t za predmica!

Аватар
rumpi
Мнения: 36
Регистриран на: 24 Фев 2005 22:38
Местоположение: Sofia lulin 10
Обратна връзка:

pomo6t za predmica!

Мнение от rumpi » 19 Юли 2005 10:38

Nalaga mi se da pravq prednica, osven smqnata na amortesiorite,nakrainicite,6arnirite i bialetkite ima li ne6to drugo koeto da trqbva da smenq za da ne se polu4i "ciganska rabota" da smenq teq ne6ta i ot nevegestvo da se pretupat ne6tata! I ako moge da spodelite dali cenite koito sum nameril stavat?Nakrajnik - 25 lv, bialetki - 10 lv, 6arniri - kum 30 lv i 150 lv za dva broq amortesiori?Za AE86 ide re4 vsu6tnost!Mnogo blagodarq na vsi4ki koito 6te spodelqt opita si!4ao

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 19 Юли 2005 10:47

Де що видиш гумена втулка - сменяй.
Старите - и по мярка в магазините.

El Camino

Мнение от El Camino » 19 Юли 2005 10:55

Аз стоя пред същия проблем - въпреки че правиха и смениха някакви втулки си ми тропа и има луфт. Тропането не знам дали е точно от там или от тампоните. Във всеки случай ми е много интересно на кое точно му се "вика" пълно рециклиране.

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 19 Юли 2005 23:45

Аз също имам проблем с предницата, но все още не и е дошло ред. Имам много части и по предницата 2-ра ръка и което не ми трябва ...мога да помогна на някои които има нужда, а rumpi, като гледам твоята Королка е идентична с моята :whistle:
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

Аватар
rumpi
Мнения: 36
Регистриран на: 24 Фев 2005 22:38
Местоположение: Sofia lulin 10
Обратна връзка:

Мнение от rumpi » 22 Юли 2005 14:06

Ami Lubo daj oferta togava za ne6tata, kakto i ako ima6 desen far i lqv stop!

Аватар
Lubo_car
Мнения: 86
Регистриран на: 22 Яну 2005 22:40
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lubo_car » 22 Юли 2005 20:41

Утре ще снимам всичко което имам (че и аз напрактила незнам какво имам biggrin.gif ) и ще пусна снимките тука. А за фар - нямам, но стоп имам, и то точно ляв, ама е счупен в края, ще го видиш на снимката, ана мен би ми вършил работа за каското примерно :whistle: rolleyes.gif . Ако ти хареса нещо ще кажеш, но това ще стане утре...
VRC-VarnaRacingClub 2001
Mazda RX-7 FC TII
0899-87-86-88

El Camino

Мнение от El Camino » 16 Авг 2005 14:17

Rumpi, до къде докара предницата на твоята?
Кормилната рейка на пълно ли успя да я рецикликраш? Части намериха ли се?
Тампони някакви успя ли да намериш отпред?

Моята влиза в бокса днес или утре и е хубаво да имам някаква идея за частите, поне дистанционно..

Аватар
rumpi
Мнения: 36
Регистриран на: 24 Фев 2005 22:38
Местоположение: Sofia lulin 10
Обратна връзка:

pretupana rabota!!!

Мнение от rumpi » 16 Авг 2005 14:36

Da ti kaga 4estno..... maj pretupah rabotata dosta,no se nalaga da otida i na morence malko puk kato se vurna 6te donaglasqm ne6tata!Smenih samo nakrajnicite i bialetkite - kato naj nalega6ti! ot smqna na 6arnir nqmalo nugda a v rejkata kazaha 4e ima mnogo minimalen luft..... kolko e vqrno neznam no vse pak naj malkoto 6tqha majstorite da mi iskat paricite,ako ne drugo! i vupreki 4e smenih samo nakrajnicite i bialetkite samo kolicata mi se uspa,nqma nikakvi potropvaniq i po4ukvaniq.........osven 6uma kojto izliza kato stupi6 na pavag i se edno mi drunkat nakladkite li neznam no kato obera spira4kata spira........ i ei tova ne6to napravo me smazva mad.gif :help: diskowe i nakladki li e nugno?/??? neznam

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: pretupana rabota!!!

Мнение от Xeku » 16 Авг 2005 15:32

rumpi написа:6uma kojto izliza kato stupi6 na pavag i se edno mi drunkat nakladkite li neznam no kato obera spira4kata spira........ i ei tova ne6to napravo me smazva mad.gif :help: diskowe i nakladki li e nugno?/??? neznam
Най-вероятно ти липсва ниакоя от уплътняващите пластинки в двата края на всяка наклдака. Проблемът не е сериозен, шумът е доста досаден, но не пречи и така да си караш до следващата смяна на накладките.

El Camino

Re: pretupana rabota!!!

Мнение от El Camino » 16 Авг 2005 15:52

Xeku написа:
rumpi написа:6uma kojto izliza kato stupi6 na pavag i se edno mi drunkat nakladkite li neznam no kato obera spira4kata spira........ i ei tova ne6to napravo me smazva mad.gif :help: diskowe i nakladki li e nugno?/??? neznam
Най-вероятно ти липсва ниакоя от уплътняващите пластинки в двата края на всяка наклдака. Проблемът не е сериозен, шумът е доста досаден, но не пречи и така да си караш до следващата смяна на накладките.
Този похлопващия проблем го имам явно и аз rolleyes.gif ! След смяна на дискове и накладки (апаратите се раздвижиха и работят добре) има постоянно един шум от виене, до биене и зависи от натиска на спирачките. Сега ме е яд, че сам не си смених спирачките!
Тези пластинки консуматив със спирачките ли са Хеки? Май не са.. поне в тези дето взех за клуба май нямаше такива...
А за Rumpi - на мен ми сменяха нещо, натягаха нещо, в крайна сметка шарнирите не ги смениха. Казаха, че било стегнало, но имам и луфт и тропане и смятам като се върна да сменя всичко.
Ти беше казвал, че си имал проблеми със намирането на шарнирите или се бъркам? На мен, като питах веднъж, ми казаха, че на тези със предно и задно били еднакви, което ме озадачи доста! rolleyes.gif

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 16 Авг 2005 16:36

Тези пластинки консуматив със спирачките ли са Хеки? Май не са.. поне в тези дето взех за клуба май нямаше такива...
Не всички фирми ги предлагат в комплектите си, но са ми попадали веднъж като купувах накладки за АЕ92-ката и това доста приятно ме изненада, ако се сетя коя беше фирмата ще я споделя с вас! wink.gif Обаче по твоето описание, шумът, който те тревожи ми се струва по-различен от наклакаджийския, при който няма виене и вибраци, просто при движение по павета се чува дрънчене от колелата, а при дори минимално "пипване" на педала на спирачката всичко утихва, точно както го е описал rumpi. unsure.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 16 Авг 2005 16:59

Ами моя е биене, като варира от глухо, до скърцащо.. но като цяло си е отчетливо свързано със оборотите на колелото. Може и да е било защото ръчната беше напълно свалена...т.е. сега като я оправиха се надявам да остана приятно изненадан, че е изчезнал rolleyes.gif cool.gif .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Majestic-12 [Bot] и 7 госта