Препоръка за OBD диагностичен уред.

Заключено
Двигателист
Мнения: 427
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Препоръка за OBD диагностичен уред.

Мнение от Двигателист » 20 Май 2023 10:25

Здравейте!
Препотъчайте ми свестна компактна обд диагностика „донгъл“, която да работи добре с 2007 RAV4 1AZ-FE и да си седи в жабката. Принципно се бях спрял Аutel AP200 , защото предлагат безплатно пълно покритие за една марка, но когато прегледах списъкът с автомобили, които се поддържат излизат само щатски варианти с 2AZ и с 1GR. За всеки случай ги питах, но набързо ми отговориха, че щом не виждам нещо в списъка им, значи не става. Не ми се проверява на практика дали е така.
Имам някакъв стар и евтин ЕЛМ232 (подобие, защото и при този тип има много плява) сигурно на 10-15 години, но се оказа, че не работи със сегашният ми телефон, който изисква блутут 4.0, или wifi… Той преди години така и не се свърза с Авенсис Т22, защото комуникационните протоколи тогава са били по-различни явно, въпреки, че диагностичната букса си е обд. Иначе с европейски си комуникираше, а тогава и телефона ми беше с андроид и нямах проблем.

Аватар
mapamop
Мнения: 4076
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 290 пъти

Препоръка за OBD диагностичен уред.

Мнение от mapamop » 20 Май 2023 13:53

Двигателист написа: 20 Май 2023 10:25донгъл
Ми да беше погледнал темата, вместо да пускаш нова....
viewtopic.php?t=37856
Thinkcar-a работи мисля. Той е клонинг на Mucar, а Mucar-a e клонинг на Thinkdag, той пък е копие на Autel x401 или Launch. При Thinkcar/Thinkdiag (pro)/Mucar диагностиката на всички 125 марки е "вечна", ресет функциите се плащат всяка година (дебело).
Пиши едно лично че мисля да махам Thinkcar pro на убита цена, ако те интересува. Не ми харесва че не мога да го ползвам на радиото в колата, заради осакатения bluetooth стек на радиото. На телефони и таблети работи.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 77 госта