Прахово боядисване на джанти

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Аватар
alexandargv
Мнения: 139
Регистриран на: 09 Апр 2008 19:33
Местоположение: София

Прахово боядисване на джанти

Мнение от alexandargv » 20 Мар 2010 09:57

Здравейте, преди 1 месец може би си боядисах алуминиевите джанти и съм много доволен, станаха като нови. Тъй като идва лято и скоро ще слагаме летните гуми реших да споделя навреме за това. Ако някой има интерес мога да дам телефон. Цехчето се намира на "Шосе Банкя". Там има един сервиз на Субару, малко е забутано местенцето, но с питане се намира. Мисля, че някъде по форума има такава тема, но все пак... Джантите, които боядисах са 15 цола и платих 114 лв, за друг цолаж не знам но като цяло не ми се видя скъпо.
Toyota Yaris 2008 1.3VVT-i LUNA

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 20 Мар 2010 20:24

В цената влиза ли и сваляне на старата боя с пясъкоструйка преди боядисването? По възможност, пусни някоя снимка преди и след процедурите.

Аватар
alexandargv
Мнения: 139
Регистриран на: 09 Апр 2008 19:33
Местоположение: София

Мнение от alexandargv » 22 Мар 2010 18:04

Свалянето на старата боя с пясъкоструйка също влиза. Мога да пусна снимки, но само след процедурата, защото джантите са вече боядисани.
Toyota Yaris 2008 1.3VVT-i LUNA

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 22 Мар 2010 19:08

Xeku написа:В цената влиза ли и сваляне на старата боя с пясъкоструйка преди боядисването? По възможност, пусни някоя снимка преди и след процедурите.
Последно там цените бяха 5лв песъкоструене на джанта и 20лв прахово. Демек 100 кинта комплекта, ма явно инфлацията работи....Имам комплект джанти правени преди 5 години там, не са мръднали. Седят си като нови. Това е на околовръсното и завоя към Банкя. Институт Пушкаров или от сорта....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

maglata
Мнения: 11
Регистриран на: 09 Фев 2009 18:55
Местоположение: sofia

Мнение от maglata » 05 Апр 2010 11:29

kolegi daite po tochen adres, tel.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 05 Апр 2010 17:59

maglata написа:kolegi daite po tochen adres, tel.
Караш по бул. "Европа". Пресичаш околовръстното и след стотина метра завиваш наляво по пътя за Банкя.

След като завиеш в ляво има един портал. Влизаш в него и питаш портиера къде точно се намира работилницата.

Бояджията наистина и голям специалист.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 05 Апр 2010 19:46

Дайте да се разберем сега. Ако завиеш вляво веднага след отбивката за Банкя, влизаш в двор с много работилници и сервиз на Субару, където работи Краси. Институтът "Пушкаров" е на около 500 метра след отбивката за Банкя, на кое от двете места е въпросния майстор?

http://bgmaps.com/services/maps/redir.a ... 19492685ab

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 05 Апр 2010 20:48

Xeku написа:Дайте да се разберем сега. Ако завиеш вляво веднага след отбивката за Банкя, влизаш в двор с много работилници и сервиз на Субару, където работи Краси. Институтът "Пушкаров" е на около 500 метра след отбивката за Банкя, на кое от двете места е въпросния майстор?

http://bgmaps.com/services/maps/redir.a ... 19492685ab
Не знам къде работи Краси, но влизаш в първия портал, точно с многото работилници.

Като влезеш в портала, завиваш надясно по първата уличка и мисля, че беше третата голяма желязна врата. /може и втората да беше/
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 06 Апр 2010 00:28

ОК, разбрахме се! :thumbsup:

Revoult
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Апр 2021 11:40
Местоположение: София
Автомобил: Corolla Е120 Wagon 2002
Благодарил/а: 1 път

Прахово боядисване на джанти

Мнение от Revoult » 22 Апр 2021 22:48

С желание скоро да ида на място, възраждам темата и споделям точния адрес (според описанието в досегашните коментари): https://goo.gl/maps/2nPeM8SM7RnQZDRo8 - ул "Банско шосе" 3, 1331 София

Днес най-сетне сложих летните гуми и мисля да обърна внимание на джантите за зимните, които доокепазих преди няколко месеца, когато ги купих втора ръка. Става дума за стоманени джанти с черна боя, украсена с ръждиви петънца. реших, че ще сваля сам боята и пак аз ще нанеса ново покритие...

С първото се справих едва-едва и то само от външните страни на джантите tooth.gif - просто нервата ме хвана и нямах вече нито сили, нито желание да продължавам, та реших да приключа само с "докарване на външен вид". Това поосра и второто - боядисването, щото нанесох грунд, боя и лак последователно в един ден с кратки интервали (минимума според етикета на спрейовете) между всяко.

Резултата сега е - след като мина зимата, че боята яко се олющи (сива е, впрочем) и стоят по-ръждиви от всякога. :thumbsup: Та, решил съм да дам някой лев, но да си имам хубави джанти поне докато я ползвам тая кола. :)

Ако някой скоро е действал по темата тук, ще се радвам да сподели своя опит - сам ли е четкал и пръскал, при някой друг ли и какви впечатления е натрупал. :)

iden5
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Окт 2016 21:28
Местоположение: София

Прахово боядисване на джанти

Мнение от iden5 » 17 Юли 2021 00:53

Колко време отнема пълната процедура за комплект 4бр. и на Банско шосе 3 има ли възможност да се остави колата направо понеже не става въпрос за 2ри комплект джанти, а за титулярните : )

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта