Съвет за предстояща покупка на Toyota Avensis 2004-2005

ammcho
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2013 21:02

Съвет за предстояща покупка на Toyota Avensis 2004-2005

Мнение от ammcho » 11 Авг 2013 21:09

Здравейте колеги ,нов съм във форума ви и се надявам да остана дълго,живот и здраве ,ако ми се получат нещата.Та мисля да си закупя горепосочената Тойота ,но се колебая
между 2.0 116к.с. и 2.2 150 к.с. комби ръчна скоростна кутия,притеснява ме най-вече разхода,като цяло клоня към 2.0 ,но като се замисля , 2.2 е с верига и с 6 скорости което също и допада и съм в дилема,моля колеги които имат такива автомобили да ми дадат съвет и да споделят кой какво е правил по колата си има ли болно място и така нататък, в момента карам мини ван Хонда Стрийм 2002г 2.0 Втек автомат с газов инжекцион ,но доста ми идва разхода и обслужването не ми е от най-евтините ,като база за сравнение преден амортисьор 250лв. за бройка ,а и частите са доста кът
благодаря
Поздрави Никола !

петър
Мнения: 188
Регистриран на: 25 Фев 2008 22:47
Местоположение: Стара Загора/Плевен

Re: Съвет за предстояща покупка на Toyota Avensis 2004-2005

Мнение от петър » 12 Авг 2013 10:45

Колега има доста писано точно за авенсис.
Малко офф. Стреам-а е уж безпроблемен,разхода на гориво не трябва да е стряскащ с газ инжекциона,на Авенсис не очаквайте кой знае колко по ниски разходи,особено ако се почне с дюзи съединител и т.н,но сам ще прочетете.

ammcho
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2013 21:02

Re: Съвет за предстояща покупка на Toyota Avensis 2004-2005

Мнение от ammcho » 13 Авг 2013 23:22

толкова ли няма хора с такава кола...търсих из форума ,но няма толкова ,колкото пишете ,че има

Аватар
dechobg
Мнения: 105
Регистриран на: 13 Окт 2012 10:44
Местоположение: Шумен

Re: Съвет за предстояща покупка на Toyota Avensis 2004-2005

Мнение от dechobg » 16 Авг 2013 20:01

ammcho написа:толкова ли няма хора с такава кола...търсих из форума ,но няма толкова ,колкото пишете ,че има

Здравей те !
Аз съм собственик на такъв автомобил.Тойота Авенсис комби 2.0 116 D4D.Като цяло съм собственик от няколко месеца.Във форума има и други собственици на такива автомобили... Който също ще изкажат мнение :). Но е лято все пак и не се задържат на комп.явно :)При мен разхода е около 7.5л.Говоря за смесен разход.Разхода много зависи и от номера на обувките :)До колкото части те... и те не са много евтини.
Има доста изписано във форума.Това е от моята тема когато аз си търсех такъв автомобил http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=23022
Много зависи километрите и да не е връщан километража.Ако е връщан може да изтропа съединител или нещо друго.по-бързо от очакваното.
Моята когато я взех от човек смених.масла филтри,ремъци,ролки, антифриз,масло скоростна кутия+присадка бардал.
Има много мнения за такъв автомобил от към двигатели.много се двоумях за мотор 2.2 но ми падна изгодно с мотор 2.0 и взех нея...
Смятам че ще се включат и други съфорум ци.. :) Все пак е лято и Плаж море бира цаца... няма време за компютри :)

Поздрави!
Toyota Avensis 2.0 D4D Wagon CDT250L-AWMEYW 10/2005

carboris
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Сеп 2013 00:12
Местоположение: София

Re: Съвет за предстояща покупка на Toyota Avensis 2004-2005

Мнение от carboris » 05 Сеп 2013 00:29

Здравейте,нов съм във форума а искам да си купя Toyota Avensis D4D 2007 година.Харесал съм си една но идея си нямам какво да гледам по колата,освен волан,педали и скоросстен лост :).Нещо по двигателя,чета нещо,че съединителят давал фира.Ще я закарам в Toyota,но там ми казаха,че правят преглед на ходова част и компютърна диагностика и това е.Дайте ми жокер на какво да обърна внимание по двигателя,шумове,пушеци от ауспуха.Двигателят е с верига.Благодаря ви предварително.

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Съвет за предстояща покупка на Toyota Avensis 2004-2005

Мнение от saho » 05 Сеп 2013 08:47

Гледай мотора да е бензинов...
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Съвет за предстояща покупка на Toyota Avensis 2004-2005

Мнение от scorpion » 05 Сеп 2013 09:34

Колега,
ако изминаваш повечеко километри и намериш добър запазен дизелов автомобил от търсения модел било то 2.0 или 2.2 (150 к.с. 6 ск - какъвто е моя модел) ще бъдеш доволен от динамиката и икономичеността. Вариант е 1.8 VVTi или 2.0 (като съм имал пробег около 4 години на модел със 1.8 двг).
При всички случаи проверка в оторизиран сервиз е най-добрия вариант в който ще закачат колата на компютър за проверка на автомобила, ще прегледат окачването, допълнително може да се види сходимост и т.н. Като цяло Авенсис е добър автомобил, който се задържа в едни от челните места по надеждност в класациите за оценка на надеждността. Пролетта имаше изключително позитивни мнения за около 7 г. автомобил Авенсис комби 2.0 дизел (мисля) в Авто Билд. Основни проблеми - кормилна рейка (кампания); уплътнения на вратите (кампания), педал на газта (кампания з а определение серии); изпускане на амортесъорои (колеги тук се оплакват от това), хапване на масло - сериозен проблем за доста модели ДВГ на тойота, които уж след 2003-2004 били отстранение. Има много по темата; влага във фаровете или слабо светещи фарове - има колеги спецове тук по темата; съединител-демпферен маховик - за дизелите е скъпа подмяна но зависимост от това как е каран автомобила може да си изкара спокойно дълги години и много километри. Слагат някакви заместители съединители комплекти но това е меко казано несериозно (лично мнение). Проблеми с БКП за модела със средно разположен монитор на БКП (т.е. преди фейслифта) - угасва или грешна информация и др.
Като всеки автомобил на старо ввероятността нещо да се повреди след покупката е голяма.

Не мога да кажа каква е разликата във возенето между комби и седан но за седана мога да кажа добри думи. Писано е доста и има много мнения.
При избора на автомобил от екстериора и интериора, както и при отваряне на капака на мотора и багажника веднага може да се заключи дали е поддържан или просто е вече един "изморен кон". Протрити ръбове на тапицерията на седалките (тапицерията е качествена), протрите гумени степенки на спирачка и съединител (подменените си личат ясно); протрит волан и ск.лост, опушена тапицерия и миришеш салон (ако се пуши или е имало проблем с климатика); мърдащи седалки, подглавници, неработещи св.индикатори и пр. Изтрити индикатори и надписи по бутоните и пр.
Под предния капак мърсотия, а кората с набит прахоляк, кал и боклуци, следи от разливани течности, масла и т.н.
Екстериора се оглежда внимателност - дали всичко е опънато, луфтове между елементите, еднакъв цвят на панелите (това, че примерно броните са с малко по-друг нюанс/пребоядисване не означава 100 % тежък удар но е добре да се погледне отдолу дали всички кори са на място, има ли следи от удари по окачването и т.н.

Ако всичко е ОК, проверка в сервиз (задължително оторизиран разполагащ с необходимата техника) и ...... много, ама много късмет.

Успех !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта