аларма + вдигане на стъклата - как ??

cooyote
Мнения: 49
Регистриран на: 12 Юни 2011 09:14
Местоположение: Варна

аларма + вдигане на стъклата - как ??

Мнение от cooyote » 15 Фев 2012 17:40

имам корола 2005 с фабрична аларма и искам да знам дали може да се вържат ел. стъклата с алармата и като я заключа да се вдигат сами. има ли вариант без смяна на алармата и тн. ? (малко по безкръвен начин)

Аватар
bmitev
Мнения: 95
Регистриран на: 12 Дек 2011 16:25

Мнение от bmitev » 17 Фев 2012 10:03

Колега, не ти препоръчвам да го правиш, ако колата ти няма такава функция (на повечето автомобили това се активира, като задържиш бутона за заключване). Ако нямаш, това означава някой наш "майстор" да ти касапи по кабелите в шофьорската врата (а там са най-много) и да рови и да прави разни байпаси. Сигурно ще може да ти нагласи и текущата аларма с повечко рязане и допълнителни релета, но според мен не си заслужава. При мен един такъв за да върже алармата към централното ми беше прецакал нещо, та като си отворех шофьорската врата само при работещ двигател и после я затворя, централното опитваше да заключи колата. Накарах ги накрая да махнат всичко и да го върнат както си беше - алармата да не ми заключва вратите, но поне всичко си беше наред.
Най-хубавата кола е служебната. На второ място са всички нови коли под наем

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4948
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 156 пъти
Получена  благодарност: 147 пъти

Мнение от slowtraveler » 17 Фев 2012 10:25

Този номер сме го правили в сервиз за аларми на няколко автомобила, включително на Корола (колите бяха Астра, Корола, Авенсис)...
На королата и опела решението бе безпроблемно и евтино, защото имаха режим АУТО на стъклата...
Реално във вратата вързаха едно реленце, което да пусне импулс за затваряне до четирите прозореца, а нататък те се самозатварят от своята си автоматика...
На Авенсиса АУТО бе само шофьорското стъкло и затова сложиха два двойни модула за автоматично вдигане на стъклата и там излезе доста по-скъпо.
Там също не съм имал проблем за времето на експлоатация, с изключение на почти веднага изгоряло бушонче 10А, което след това бе подменено с 15А заради повишения ток при едновременно вдигане на всичките стъкла.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта