демонтиране на лостчето за мигачите - авенсис 2006

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

демонтиране на лостчето за мигачите - авенсис 2006

Мнение от iovkito » 02 Дек 2009 22:41

Здравейте колеги! Тези дни ще демонтирам лостчето за мигачите , защото искам да видя какво окабеляване има до него. Ще си слагам халогени на тойотата и не знам от къде ще се пускат. В сервиза ми казаха от отделен бутон , други ми казват , че ми трябва лостче с опция за халогени. Халогените съм си ги поръчал от ибей , релето също е намерето , остана ми само проблемът с пускането на халогените. Ако някой може да ми помогне с инструкции за демонтирането на лостчето и също така от къде трябва да се пускат тези халогени (от бутон до тези на тракшън контрола и регулирането на огледалата или от лостчето на мигачите) , ще съм много благодарен!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 03 Дек 2009 04:32

Със сигурност с отделен бутон ще стане .

Аватар
shtephan
Мнения: 236
Регистриран на: 06 Яну 2009 13:24
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Мнение от shtephan » 03 Дек 2009 09:00

Виж колега,ако си поръчал само фаровете със корите,но без кабелните снопове работата се усложнява много.Най-вероятно имаш предварително окабеляване ,но то не стига до кормилната колонка,затова се поставя и доп. бутон.Оригиналния комплект за вграждане включва и снопове и бутон и описание на монтажа в pdf обаче е 700 с монтажа.Ето ти линка на инструкциите за неокабелени и окабелени,http://techdoc.toyota-europe.com/Aim.aspx?menuitem=2 но ако нямаш сноповете трябва да се рови по схемата и да се пускат нови кабели до колонката,с бутон е по-лесно.
AVENSIS SEDAN 1.6 FaceLift2007

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Мнение от iovkito » 03 Дек 2009 20:49

Колега , линкът който ми даде , мисля че не работи , поне като го отворих не ми излезе нищо свързано с окабеляване. От ибей съм поръчал халогени с пластмасите им , т.е. само това , което е на предната броня. Днес замерих буксата , която си мислех , че е за халогените - оказа се , че е така. При подаване на + на един от пиновете на буксата , релето , което монтирах за халогените си цъка и работата е добре. Остана само да измисля , с какъв бутон да подавам на този пин + , за да си пускам халогените , защото 140 лв за бутон (толкова ми казаха в сервиза) ми се струват доста.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 03 Дек 2009 21:12

Всъщност shtephan ти е посочил много точно откъде да си свалиш ръководство. Eто това е за авенсиса преди фейслифта от 2006-та:
http://techdoc.toyota-europe.com/legacy ... iesel).pdf

Копирай адреса така, защото линковете във форума нещо не работят, както трябва и режат частта след скобата.
Изображение

Аватар
shtephan
Мнения: 236
Регистриран на: 06 Яну 2009 13:24
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Мнение от shtephan » 04 Дек 2009 08:59

Добре дай поща да ти пратя pdf-а,но това не решава основния проблем ,как като нямаш оригинални конектори ще подадеш захранване и ще подадеш отделен + към таблото за индикацията.В инструкцията има едно пренареждане на два конектора с изводи от доп.сноп и прекъсване за подключване от извода на запалката т.е. отклонение.Ако е преди 2006 ти кори нямаш,значи е след фейслифта.Дай линка да видя какви са фаровете,защото схемите са малко по различни.В най-лошия случай ги вържи към габаритите - имам предвид управляващата намотка ,захранването да си остане от таблото(запалката).За да не съм голословен - слагал съм си повечето допълнения като задни елстъкла,разни авт.датчици и доп.букси сам ,но ползвах оригинално окабеляване за донор, иначе е почти невъзможно да направиш читава връзка.По елсхемата от диска можеш да определиш какво ти трябва като доп.кабели и да вземеш от някоя англичанка или ударена.Внимавай и с номерата на конекторите и сечението на кабелите,цвета няма голямо значение.
AVENSIS SEDAN 1.6 FaceLift2007

БОРИСЛАВ
Мнения: 79
Регистриран на: 19 Юли 2009 10:26
Местоположение: София

Мнение от БОРИСЛАВ » 05 Дек 2009 22:13

къде сте видяли оригинално някоя колала да и се палят халогените от лосчето за мигачите
като успееш да рзглобиш въпросното лостче wacko.gif и разместиш щифчетовете за мигачите ще си ги настройваш сам unsure.gif
ВИНАГИ СЕ СЛАГА ОДЕЛЕН БУТОН ЗА ХАЛОГЕНИТЕ
който управлява реле а което реле затваря веригата на халогените но ток се взима директно от акумулатора а не от някъде другаде ЗАЩОТО ЩЕ СИ СТОПИШ КАБЕЛИТЕ ПО ТАБЛОТО
да идеята пъскащия бутон да взима ток от габаритите е най удачна защото можеш да караш само на габарити и халогени а когато слизаш от колата виждаш че таблото ти свети и се сещаш да спреш габаритите съответно прекъсваш и халогените иначе редовно ще ти дават ток wacko.gif
TOYOTA-picnik

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 07 Дек 2009 19:31

БОРИСЛАВ написа:къде сте видяли оригинално някоя колала да и се палят халогените от лосчето за мигачите
Kолега, като не знаеш нещо, не се изказвай неподготвен, ако обичаш! На Аурис и Корола Е15 и халогените, и задната светлина за мъгла се палят със завъртане на копче, което е на лостчето за мигачите. Със сигурност не са единствени!

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 07 Дек 2009 20:54

1.6 VVT-i написа:
БОРИСЛАВ написа:къде сте видяли оригинално някоя колала да и се палят халогените от лосчето за мигачите
Kолега, като не знаеш нещо, не се изказвай неподготвен, ако обичаш! На Аурис и Корола Е15 и халогените, и задната светлина за мъгла се палят със завъртане на копче, което е на лостчето за мигачите. Със сигурност не са единствени!
Според мен, наистина не е добра идея да се разглобява лостчето - не е случайно че и в официалното ръководство на Тойота, за допълнително монтиране на халогени са изведени на отделен бутон:
Изображение

Но и 1.6 VVTi е прав, и на Авенсиса се пускат оттам. Затова ако държиш, можеш да си вземеш лостче от ибей:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Toyota-C ... ccessories

http://cgi.ebay.de/Schalter-fuer-Licht- ... 5ad49a4953
Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Мнение от iovkito » 10 Дек 2009 23:28

Днес ми дойдоха халогените . В кутията имаше 2 броя халогени , 2 броя пластмаси , 1 реле хелла , 1 копче за пускане , и 1 сноп кабели. Мисля , че говорихте точно за този сноп кабели , който ще ми трябва при монтирането. Утре се заемам ,дано не е нищо кой знае колко трудно.
Последно промяна от iovkito на 11 Дек 2009 11:15, променено общо 1 път.

Аватар
shtephan
Мнения: 236
Регистриран на: 06 Яну 2009 13:24
Местоположение: КАЗАНЛЪК

Мнение от shtephan » 11 Дек 2009 09:12

Ами ти си ударил джакпота,остава да кажеш цена и продавач(линк де).
AVENSIS SEDAN 1.6 FaceLift2007

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Мнение от iovkito » 11 Дек 2009 11:13

Колеги , това представлява комплектът - http://prikachi.com/files/1212043c.jpg http://prikachi.com/files/1212047P.jpg . Не съм снимал копчето и релето , защото вече са на колата , но вечерта като се заема с цялата операция , ще направя снимки и на тях. Цялата работа излезе 270 лв с доставка до входната врата. Поръчката направих от любимия си сайт - http://cgi.ebay.co.uk/TOYOTA-AVENSIS-FO ... 53de5b02f6 . Мисля че за всеки би било по-интересно да си ги монтира сам и да спести над 400 лв , отколкото да ги даде в сервиза на тойота wink.gif . Само да попитам , от цялото ръководство за монтажа , не ми стана ясно , как се маха тази пластмаса на пепелника , за да се вземе захранване оттам ?

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Мнение от iovkito » 11 Дек 2009 23:20

След цял ден прекаран в колата , халогените така и така не светнаха. Направих абсолютно същото , което е описано в ръководството , но уви без успех. Утре борбата продължава , но най вероятно ще побългаря работите с + след габарит към копчето за осветление , + след първо завъртане на ключа пак към копчето за импулса и директен кабел от копчето до релето. Няма да имам лампа на таблото , но ще го преживея.

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 12 Дек 2009 18:58

Моя съвет е да не побългаряваш. По-скоро провери спокойно дали всичко си направил, както е по описанието. Гарантирано нещо си пропуснал и както винаги става ще е нещо дребно. Кажи си точния модел на колата, защото ръководствата се различават с малко. Ако всичко е направено, както е описано в ръководството, няма никакъв проблем да си светнат както трябва и с индикация на таблото.
Успехи пак и да напишеш какво е станало.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Мнение от iovkito » 13 Дек 2009 12:51

Халогените най-накрая светнаха! Проблемът се оказа в дефектен кабел , който беше в кутията с халогените. Кабелната обувка в една от буксите не е била добре наместена и не правеше добър контакт . След леко изкривяване на кабелната обувка с отверката , пробвах халогените и всичко светна както трябва - и копчето с индикация и индикацията на таблото. Качвам и малко снимки :) http://prikachi.com/files/1216833G.jpg http://prikachi.com/files/1216835m.jpg http://prikachi.com/files/1216836j.jpg . Благодаря на всички колеги , които помогнаха!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта