Странен звук при по-студено време

m_mitashki
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Окт 2013 18:57

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от m_mitashki » 23 Окт 2013 18:47

Благодаря Ви на всички....
Ето клипа който направих ... звукът се чува когато отворих вратата и сложих телефона близо до земята ( иначе аз си гочувах и в колата на затворена врата )
http://www.youtube.com/watch?v=KRaaRiC4 ... e=youtu.be

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от Airfan » 23 Окт 2013 21:45

m_mitashki написа:Благодаря Ви на всички....
Ето клипа който направих ... звукът се чува когато отворих вратата и сложих телефона близо до земята ( иначе аз си гочувах и в колата на затворена врата )
http://www.youtube.com/watch?v=KRaaRiC4 ... e=youtu.be
Аз на 8-а секунда чувам нещо като виене, после от вън се чува ясно някакъв страничен звук, но ти натискаш ли съединителя, за да чуем разликата при натиснат и пуснат съединител?
Изображение Изображение

m_mitashki
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Окт 2013 18:57

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от m_mitashki » 23 Окт 2013 22:40

Колега, виене реално няма....неравномерен е звука....ако пробвате да драскате с нокти по бюрото за компютъра или дървения стол ( ту започвате, ту спирате.... ) ето това е звукът който се чува. Съединителя не го натисках, защото като го натисна звукът просто спира....утре сутринта ще направя друго клипче с натиснат и пуснат съединител....стига температурите да са под 8 градуса :)

m_mitashki
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Окт 2013 18:57

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от m_mitashki » 17 Ное 2013 09:17

Здравейте колеги, направих ново клипче!
От 13-та до 19-та секунда съединителя е натиснат. След което подавам леко газ....чуйте сами:
https://www.youtube.com/watch?v=C9mc6DOmFHg
Последно промяна от m_mitashki на 17 Ное 2013 13:47, променено общо 2 пъти.

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от stany68 » 17 Ное 2013 09:33

zi_zi_top написа:15000 лв. да не би да ти се виждат много пари?!?
Нормално е да има такива проблеми с автомобил втора употреба на 6 години, още повече те не пречат на движението и експлоатацията. Като запалиш веднага си пускай радиото и си мисли за по-важните неща в живота. cool.gif
Ако държиш на пълния ред и тишина, отиваш в сервиза на ТМ Ауто и ти отстраняват проблема.
В ТМ Ауто,може и да ти отстранят проблема,но може и да не го направят.На мене пролетта се изредиха да ми обясняват,че тресенето било нормално за двигател 2.0 D4 бензин, и било като появили се страничен ефект / дефект след ъпдейт на софтуера по проблем с климатроника........А как се оправя този новопоявил се дефект - ами караш си и нямаш ядове..Ама че може да е например от тампон двигател - няма такова нещо.

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от мехаННика » 17 Ное 2013 17:00

Това не звучи никак добре..ама нищо повече не мога да ти кажа без да съм видял колата. И казваш че изчезва след известно време? А при движение нещо чува ли се?

m_mitashki
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Окт 2013 18:57

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от m_mitashki » 17 Ное 2013 18:59

мехаННика написа:Това не звучи никак добре..ама нищо повече не мога да ти кажа без да съм видял колата. И казваш че изчезва след известно време? А при движение нещо чува ли се?
Изчезва след 1-2 мин. Не знам като стане -5 градуса дали няма да трае повече....след това нито при движение , нито на място...никакъв звук!
Колеги, чета,чета и започвам да си мисля за маслото в скоростната кутия....ако беше лагер, щеше да вие и нямаше да има значение дали навън е 8 градуса ( когато се чува ) или 12 градуса ( когато не се чува ). Съединителя е сменян в ТМ Ауто преди 20 000 км с лагери...всичко!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от Airfan » 17 Ное 2013 21:54

Наистина не звучи добре и определено започни с подмяна на маслото. Щом спира при натискане на съединителя, значи първичния вал има някой проблемен лагер или имаш кофти мазане.
Изображение Изображение

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от мехаННика » 17 Ное 2013 22:11

И защо да хвърли 60+ лева за масло ? За да го смени отново ако се окаже че има проблем с кутията ли ?

m_mitashki
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Окт 2013 18:57

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от m_mitashki » 17 Ное 2013 22:35

мехаННика написа:И защо да хвърли 60+ лева за масло ? За да го смени отново ако се окаже че има проблем с кутията ли ?
Да предположим че имам проблем с кутията....няма ли да се появява този звук дори и при по-топло време ( над 10 градуса )? Каква е връзката на околната температура в цялата ситуация ако не МАСЛОТО ? Или пропускам нещо !?!?!
Също така не би ли следвало да не изчезва след 2 мин. ако има нещо разбито...като лагери или зъбни колела и т.н. ?

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от Airfan » 18 Ное 2013 09:20

мехаННика написа:И защо да хвърли 60+ лева за масло ? За да го смени отново ако се окаже че има проблем с кутията ли ?
Ако маслото е със сбъркан вискозитет не е ли възможно да имаме недобро мазане докато се позатопли от движението на валовете с предавките?

Иначе без да съм специалист, според мен, в кутията има някакъв проблем. На мен за сходен проблем, но на Фиат ми взеха 150 лв за труд за смяна на лагер на първичния вал, което включваше демонтаж, разглабяне, отстраняване на проблема, сглабяне и монтаж на скоростната кутия. Цената на лагера беше 35 лв на SNR.
Вероятно още много хиляди километри ще караш така, но е неприятно в началото.
Изображение Изображение

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от мехаННика » 18 Ное 2013 18:48

Падането на температурите според мен съвпада по време с появата на шума. И може съвсем скоро да се удължи времето докато шуми. Намери някой да я чуе, ама не такъв дето е правил Фиат.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от Japanese_fever » 18 Ное 2013 19:12

Колеги преди да предприемате по-серизони ходенета при майстори, ако може вдигнете колата на канал и вижте да не ви тракат/вибрират ламарините под двигателя, които покриват ауспуха и катализатора.
На мен ми се беше откъснала едната от болта и тракаше (много са раждясали), когато влезе в резонанс. Вързах я с тел и сега нищо не дрънчи. biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от Airfan » 18 Ное 2013 21:27

мехаННика написа:Падането на температурите според мен съвпада по време с появата на шума. И може съвсем скоро да се удължи времето докато шуми. Намери някой да я чуе, ама не такъв дето е правил Фиат.
offtopic.gif Това не прозвуча добре...
Изображение Изображение

m_mitashki
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Окт 2013 18:57

Re: Странен звук при по-студено време

Мнение от m_mitashki » 18 Ное 2013 21:55

Днес сутринта беше 2 градуса и съответно продължителността на шума се увеличи с около минута ( от ~2 на ~3).
Сега ( вечерта ) бях оставил колата навън .... температура 10 градуса ... запалих и нищо...никакъв шум !
Силно се надявам да мина със смяна на маслото...да видим.... hmm.gif
Мисля тази седмица да я закарам да я видят и ще ви информирам за резултата.
Благодаря за мненията ви!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], t28 и 56 госта