Проблем с катализатор -Toyota corolla verso 1,6 vvti

libengazi
Мнения: 33
Регистриран на: 22 Юни 2012 22:57
Местоположение: София

Проблем с катализатор -Toyota corolla verso 1,6 vvti

Мнение от libengazi » 16 Юли 2012 11:40

Здравейте,
Наскоро си купихме горепосочената кола 2002г. Светна лампа - не сме я карали в Тойота, но като я включиха на компютър в друг сервиз показва катализатор. Не знам доколко е притеснително това, но на място на свободна скорост понякога оборотите падат до 550-600 - дали има връзка!?! В крафт ми казаха, че сменят 1-вия катализатор с части и работа за 380лв, но ми препоръчаха да измерим газовете първо - направихме го и са абсолютно в норма. Разбрах, че това е често срещан проблем при тази кола, защото в крафт са правили 4-ри такива, а питах и случаен човек на улицата и той е имал такъв проблем :) Предполагам темата някъде е дискутирана широко и се извинявам предварително, но ще бъда доволен ако ме насочите към добър сервиз, където проблема може да бъде решен.
Поздрави,
Любо

KaRaM
Мнения: 27
Регистриран на: 12 Юни 2009 09:57

Re: Проблем с катализатор -Toyota corolla verso 1,6 vvti

Мнение от KaRaM » 16 Юли 2012 14:18

Колега, преди точно 2 години си купих същото версо 2002 1.6 vvti и този проблем беше първият с който се сблъсках. След доста четене и чудене какво да направя реших да НЕ правя нищо по въпроса.
И така си карам вече 50 хил. километра без да обръщам внимание на лампичката. Оборотите си падат до 625 на място... и с това свикнах. Единственото с което не мога да свикна е разхода масло, 1л на 3000 км.
Но тъй като не се увеличава съм решил да си я карам и да си доливам. Освен тези проблеми смея да твърдя, че колата е уникално издръжлива.
Само накладки съм сменил и това е, върви си и никакви признаци за амортизация не показва.
Пожелавам ти много безаварийни киломентри и умната на пътя. :thumbsup:

libengazi
Мнения: 33
Регистриран на: 22 Юни 2012 22:57
Местоположение: София

Re: Проблем с катализатор -Toyota corolla verso 1,6 vvti

Мнение от libengazi » 16 Юли 2012 16:09

Мерси за изчерпателния отговор и пожеланията - ако някой друг е имал същия проблем и е предприел нещо, моля нека сподели. rolleyes.gif

Аватар
alligator
Мнения: 151
Регистриран на: 12 Яну 2012 15:46
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с катализатор -Toyota corolla verso 1,6 vvti

Мнение от alligator » 18 Юли 2012 14:19

Ами и аз го имам този проблем но честно казано не му обръщам много внимание. Вече писах в една друга тема че тези от ТМ Ауто ми предложиха да сипя добавка ProTec (която я продават там!) и да дам газ на магистралата с около 150 км/ч. Можело уж да пооправи нещата. Иначе и аз си гледам грешката, понякога си я трия и след няколко дни пак се появява. Няма генерално спасение явно! :help:
TOYOTA AVENSIS 2.0 VVT-I D4

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Проблем с катализатор -Toyota corolla verso 1,6 vvti

Мнение от saho » 18 Юли 2012 17:57

Има и то много просто. Ще потърся темата вместо вас :thumbsup:
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Проблем с катализатор -Toyota corolla verso 1,6 vvti

Мнение от saho » 18 Юли 2012 18:03

Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

libengazi
Мнения: 33
Регистриран на: 22 Юни 2012 22:57
Местоположение: София

Re: Проблем с катализатор -Toyota corolla verso 1,6 vvti

Мнение от libengazi » 18 Юли 2012 23:19

Гледах я тази тема, но пак ми е трудно да взема решение. Иска ми се да не си махам катализатора и да лъжа сондата, а по-скоро да го сменя ако е нужно. Няма как да дам 2000лв със сигурност за оригинален нов, тези универсалните не звучат много надеждно - общо взето съм склонен да го сменя с оригинален 2-ра ръка от английския или немския ebay като цената пак ще е 400-500лв, колкото за универсален.
Най-вече ме притеснява това, че на място оборотите падат до към 550 и не съм сигурен дали е свързано с катализатора-дайте мнение по този въпрос.
Иска ми се да отида при някой worthy.gif , който ще диагностицира проблема точно и ще предложи адекватно решение. Супер тъпо е да извадиш 500лв и да не се промени нищо. bash.gif

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Проблем с катализатор -Toyota corolla verso 1,6 vvti

Мнение от Me4oKyX » 19 Юли 2012 01:03

Вече над 5 пъти се коментираше катализатора за бензин - потърсете малко де. Вече и търсачката работи като хората.... А оборотите са ниски при бензините, не са като на дизел - около 800. Бензинчо пада до тези обороти, но да кажат все пак други бензинджий с 1.6 или къв да е бензин. А катализатора се маха, вместо да даваш 2000лв .... такива ми ти работи...

abs
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Авг 2014 17:53

Re: Проблем с катализатор -Toyota corolla verso 1,6 vvti

Мнение от abs » 14 Авг 2014 19:12

Здравейте колеги. И аз го имам абсолютно същия проблем. Появи се преди ок 2-3 години, но понеже чек лампата изгасваше от време на време реших да си карам така, докато не светне за постоянно. Ето че този момент дойде и реших да се заловя с решаването на проблема. Мисля, че вече не търпи отлагане, понеже се забелязва и видим спад в мощността и горене на масло. За последното поне се успокоих. Като взех тойотката преди 5г не гореше грам. Откак се появи проблема взе да гори сериозно. Бях решил, че е от фалшиво масло - пробвах с масло от един съмнителен вносител на Мотул от Благоевград - но явно е от запушения катализатор.

Но да се върна на проблема. Определено няма да дам 3к за нов катализатор, та сигурно ще пробвам руското решение. Въпросът ми е дали можете да ме насочите към някой, който може да свърши работата в Пловдив. От един сервиз ми казаха, че извършвали подобни "каскади", но ми искаха над 100лв само за финтирането на компютъра.

Отностно оборотите - при мен са си ниски (5-600) от как съм я взел. Сметнах, че просто така си работи VVTi-ката.

Благодаря предварително!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта